Awatar użytkownika
riki_miki
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 33
Rejestracja: 27 cze 2008, 15:31

Nauka języków

28 lip 2009, 14:12

cześć. moje starsze dziecko ma już 6 latek no i zastanawiam się nad zapisaniem jej na jakieś zajęcia z angielskiego. myślicie, że to dobry pomysł? czytałam ostatnio taki artykulik /link usunięty przez moderatora/
piszą tam, że małe dzieci najlepiej, ale z drugiej strony to chyba też strasznie męczące, nie? dla dziecka. chce się bawić, a musi się uczyć. no niby piszą, że ta nauka dzeci jest w formie zabawy. czy ktoś ma z tym już jakieś doświadczenie? wiecie, co to są te szkoły Talking Kids, CoolKids Method, metoda Helen Doron, Speak.pl Kids? Na czym konkretnie polegają te metody uczenia dzieci języków? myślicie, że warto?
Ostatnio zmieniony 28 lip 2009, 14:13 przez riki_miki, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Pantofelek_84
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 26
Rejestracja: 07 cze 2009, 14:53

28 lip 2009, 17:13

Moja kolezanka i jej maz maja dziecko i mieszkaja razem z dzieckiem w Anglii. W domu mowia po polsku, ale dziecko chodzi tam do przedszkola i w przedszkolu mowi oczywiscie po angielsku, wiec jest dwujezyczne. ma dopiero 5 latek, a juz mowi plynnie w obydwu jezykach. Moim zdaniem to najlepszy sposob.

kruszka
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 40
Rejestracja: 22 lut 2008, 17:55

28 lip 2009, 17:59

W przedszkolu do którego posyłam swojego synka są 2 razy w tygodniu lekcje angielskiego, gdzie dzieci śpiewają angielskie piosenki i uczą sie podstawowych słówek, wydaje mi się, że to bardzo fajna metoda, najbardziej zresztą popularna z tego co się orientuję, bo przecież nie ma co uczyć przedszkolaków zasad gramatyki...

kawoszka
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 47
Rejestracja: 29 lip 2009, 23:23

12 sie 2009, 12:15

Moj maly w zerowce mial angielski i francuski.nieobowiazkowo.Pare slowek podlapal.

Domka
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 6
Rejestracja: 08 paź 2009, 14:39

08 paź 2009, 15:01

hej! mysle, ze nie zaszkodzi twojemu malenstwu tak wczesny start z nauka jezyka obcego. Poza tym, program nauczania jest zapewne odpowiednio dobrany dla takich maluchow, tak ze one nie odczuwaja tego jako przymusowa nauke lecz jako zabawe. Ja swoje dzieci bede wychowywala dwujezycznie, bo przyszlo mi mieszkac za granica wiec jest rzecza nieuchronna, ze opanuje dwa jezyki do perfekcji. Njwazniejsze, to twoje zaangazowanie i pomoc przy nauce - wtedy dziecko chetniej przysiadzie i samo bedzie chcialo wiecej;)

pozdrownienia

obcasowa
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 3
Rejestracja: 11 paź 2009, 10:58

11 paź 2009, 11:08

mnie się wydaje, że najlepiej jak najszybciej zapisać dziecko na język, a nawet spróbować później na drugi.
Mój synek chodził w przedszkolu od 4 roku życia na angielski, i teraz jest w pierwszej klasie i ma oprócz szkolnego taki dodatkowy płatny. Naprawdę wydaje mi się, ze dziecko powinno znać chociaż angielski, wkońcu to jeden z najpowszechniejszych języków na świecie.

Awatar użytkownika
magda75
Wodzu
Wodzu
Posty: 14493
Rejestracja: 25 mar 2007, 23:26

12 paź 2009, 11:08

dziewczyny a dziecko im mniejsze tym szybciej zapamietuje wiec wydaje mi sie ze to dobry pomysl z zapisaniem na j.angielski jezeli jest taka mozliwosc a 6 letnie dziecko juz moze spokojnie sie uczyc j obcych :-)
moja daniel w 1 klasie maila angielski bo w zerowce nie bylo mozliwosci na zapisanie go na angielski a chcialam zeby sie uczyl ale dobrze ze od 1 klasy ma :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:

lusia
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 56
Rejestracja: 28 cze 2009, 18:44

15 paź 2009, 08:01

kilka lat temu pracowalam w szkole w PL i uczylam angielskiego w podstawowce i musze przyznac ze praca z maluchami w wieku 7-9 lat to sama przyjemnosc.bardzo szybko lapia slowka i cale zdania mimo ze nie potrafia czytac plynnie.lekcje polegaly na zabawach gdzie powtarzane byly bez konca liczby,kolory,nazwy przedmiotow, tak ze dzieci nawet nie zauwazaly ze to nauka bo wszystko bylo dla nich zabawa.
mysle ze wiek 5-6 lat to bardzo dobry czas na nauke jezyka obcego

Awatar użytkownika
żaneta34
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 90
Rejestracja: 05 lis 2008, 17:20

16 paź 2009, 19:16

Ja uwazam ze dziecko moze zaczac sie uczyc jezyka obcego w wieku 4 latek. To najodpowiedniejszy czas , do tego nauka przez zabawe.

kamu
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 2
Rejestracja: 25 sty 2010, 22:00

25 sty 2010, 22:04

Ja zapisałam córeczkę jak miała 3latka, ale od początku bardzo jej się podobało. Ciężko to zresztą nazwać nauką w tym wieku, to raczej osłuchiwanie się z językiem. Chodzimy do szoły Helen Doron, która ma takie zajęcia przez zabawę, więc spookojnie można malucha zapisać w każdym wieku. Tylko trzeba pamiętać, że nic na siłę! Niech dziecko samo zdecyduje czy chce chodzić.

Wróć do „Kącik dla rodziców”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 1 gość