cattti
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 8
Rejestracja: 18 mar 2008, 01:00

Dwa opakowania pod rząd.

07 sie 2009, 20:43

Cześć
Jestem w trakcie brania drugiego opakowania Yasmin pod rząd - (nie zrobiłam tygodniowej przerwy). Dziś biorę 12 tabletkę z drugiego opakowania. I właśnie od 10 dni mam cały czas plamienie, przez pierwsze kilka dni miałam okropne bóle brzucha.
Co z tym mogę zrobić? Mam brać opakowanie do końca? Czy przerwać dziś czy jutro branie tabletek?
W poprzednim miesiącu zapomniałam dwóch tabletek - 1ej i 7ej, ale ciążę wykluczyłam, bo zrobiłam test i okres również wystąpił.
Co mam zrobic?
z góry dziękuję za wypowiedzi.

ulamisiula
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3099
Rejestracja: 17 kwie 2007, 15:17

08 sie 2009, 13:48

cattti moim zdaniem ciąży nie możesz wykluczyć .Jeśłi nawet zrobiłaś test i wyszedł ujemny zrób drugi a najlepiej idź do lekarza.Plamienie to znak ze coś sie dzieje w organiźmie tylko musisz wiedzieć co.
Ja zaszłam w ciążę kilka dni po odstawieniu tabletek ale po miesiacu w normalnym terminie wystąpiła miesiaczka.Potem sie dowiedziałam że takie plamienia mogą być do 3 miesiaca ciązy.Zrobiłam test i wyszedł ujemny.Następnego dnia zrobiłam Beta HCG i okazało się ze jestem w 4 tygodniu ciąży.
Najlepiej zrobisz jeśli pójdziesz do lekarza.

cattti
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 8
Rejestracja: 18 mar 2008, 01:00

10 sie 2009, 12:01

Już do ginekologa sie zapisałam - na 20 sierpnia.
Także dzisiaj przerywam branie tabletek...

[ Dodano: 2009-08-11, 09:18 ]
Mam jeszcze jedno pytanie: czy mogę zrobić wcześniejszą przerwę? Chodzi mi o zostawienie 6 ostatnich tabletek w blistrze? Czy będę na pewno zabezpieczona?
20 sierpnia mam wizytę i chce sobie ta to poukładać, żebym @ nie miała.

Awatar użytkownika
aniawlkp86
Wodzu
Wodzu
Posty: 24940
Rejestracja: 23 mar 2009, 13:59

11 sie 2009, 15:26

cattti pisze:Chodzi mi o zostawienie 6 ostatnich tabletek w blistrze? Czy będę na pewno zabezpieczona?

zabezpieczona nie będziesz :ico_nienie: :ico_nienie: zabezpieczenie gwarantuje ciągłe branie tabletek codziennie o tej samej porze :ico_sorki: tak więc jeśli zostawisz te tabletki to jeśli nie jesteś w ciąży to w tych dniach możesz zajść :ico_sorki:

cattti
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 8
Rejestracja: 18 mar 2008, 01:00

12 sie 2009, 09:52

No ale ponoć ostatni tydzień można skrócić.
Jeżeli nie byłabym zabezpieczona po wcześniejszym skończeniu opakowania, to musiałabym się dodatkowo zabezpieczać. Przez jaki okres czasu?
Poza tym biorę drugie opakowanie pod rząd, nie robiłam przerwy,więc drugie opakowanie mogę skonczyć wcześniej, bo 21tabletek z poprzedniego wzięłam.

lidziasc
Wodzu
Wodzu
Posty: 11315
Rejestracja: 09 mar 2007, 23:02

12 sie 2009, 12:17

cattti, ale tabletki nie zabezpieczaja az tyle na zapas..tak mi sie wydaje-ze trzeba wziasc cale opakowanie zeby moc ta tygodnia przerwe zrobic..
lepiej sie zabezpieczaj na ten czas.

Awatar użytkownika
aniawlkp86
Wodzu
Wodzu
Posty: 24940
Rejestracja: 23 mar 2009, 13:59

12 sie 2009, 13:05

catti a powiedz dlaczego w ogóle bierzesz drugie opakowanie pod rząd????? przecież po tych 21 tabletkach musi być te 7 dni przerwy żeby wystąpiła miesiączka :ico_sorki: :ico_sorki: a potem następne opakowanie :ico_sorki:
a zabezpieczać się powinnaś do rozpoczęcia kolejnego opakowania :ico_sorki:

Wróć do „Ginekologia - Położnictwo”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość