Misia27
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 40
Rejestracja: 07 gru 2007, 23:20

jaki alkohol

07 sie 2009, 23:33

Ja już mężata i dzieciata, ale akurat w trakcie organizowania wesela jako świadkowa najlepszej przyjaciółki. A przyjaciółka w 5 miesiącu, więc staram się pomóc jak umiem :) Jaki alkohol najlepiej kupić i ile tego na osobę? I jak się liczy soki? Sama miałam uroczysty obiad w restauracji, więc takiego problemu nie było...

Awatar użytkownika
Myszka_
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3255
Rejestracja: 08 mar 2007, 15:25

08 sie 2009, 21:56

Co do alkoholu to róznie, kiedyś była sama wódka i było ok, a teraz zazwycaj kupują i wódkę i wino i piwo też się zdarza bardzo często.
My osobiście mieliśmy wódkę i wino (białe oraz czerwone) ponieważ wiele kobiet woli napic się wina niż "wychylac" kielony bądź sączyć drinki
Jeśli chodzi o alkohol to przelicznik jest taki, że 0,5 l. na parę
napoje - 2 litry na osobę
Co do rodzaju alkoholu, warto zrobic taki ogólny wywiad bądź podpytac młodych w końcu oni najlepiej znają swoich znajomych i rodzinę i wiedzą co kto lubi a potem mniej więcej policzyc ile potrzeba wódki i czy warto dokupic wino(czy będą na nie chetni)
Często jest tak, że jak się kupuje większe ilości alkoholu (polecam popytac w hurtowniach) to jeśli zostanie np. nietknięty karton to przyjmują zwroty, warto o to od razu pytac choc może tu młodzi będą chcieli coś na chrzciny zostawic :ico_oczko:

Pozdrawiam i mam nadzieję, że choc trochę pomogłam

Awatar użytkownika
elcia
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 26
Rejestracja: 28 paź 2008, 18:08

10 sie 2009, 23:36

u nas też liczyliśmy po 0,5 l na osobę - mówię o wódce. dodatkowo mieliśmy symbolicznie około 10 butelek wina - czerwonego i białego półwytrawnego. wesele było w czerwcu, a gości było 97 osób :) w necie są też różne kalkulatory ilości alkoholu np tutaj: kalkulator

Misia27
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 40
Rejestracja: 07 gru 2007, 23:20

12 sie 2009, 23:08

Dzięki dziewczyny, bardzo pomogłyście, kolejny raz zresztą :)

Kalkulator też się przydał. Nie wiem jeszcze na jaką wódkę oni się zdecydują, ale chyba warto rozważyć tę promocję PT. A podpowiedzcie proszę jeszcze jak liczyć napoje typu sok, cola itp?

wisnia3006
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6458
Rejestracja: 29 maja 2009, 15:30

13 sie 2009, 14:28

my mamy 55 l wodki 11 litrow wina i 18 litrow szampana na 73 osoby ale wtym jest 15 osob niepelnoletnich

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
Myszka_
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3255
Rejestracja: 08 mar 2007, 15:25

14 sie 2009, 15:28

A podpowiedzcie proszę jeszcze jak liczyć napoje typu sok, cola itp?
tak jak już wcześniej napisałam zwykłe napoje liczy się w ilościach 2 litry na osobę :ico_oczko:
sumuje się wszystko ogółem

[ Dodano: 2009-08-14, 15:29 ]
z małym naddatkiem, bo wiadomo zawsze warto miec więcej, ale zazwyczaj wystarcza, bo jeden pije mniej inn więcej i tak się to zazwyczaj zgrywa :ico_oczko:

Zosia83
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 14
Rejestracja: 28 maja 2009, 18:51

21 sie 2009, 21:41

My robimy bez alkoholu wesele, tylko szampan

Misia27
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 40
Rejestracja: 07 gru 2007, 23:20

21 sie 2009, 23:11

My robimy bez alkoholu wesele, tylko szampan
Nigdy nie byłam na takim weselu, ale słyszałam, że się takie urządza. Ja bym się jednak na takie nie zdecydowała, ale pewnie bym się dobrze u kogoś bawiła, bo sama raczej nie piję.

Ten Pan Tadeusz nawet fajne butelki ma :)

Awatar użytkownika
elcia
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 26
Rejestracja: 28 paź 2008, 18:08

23 sie 2009, 23:21

My robimy bez alkoholu wesele, tylko szampan
Nigdy nie byłam na takim weselu, ale słyszałam, że się takie urządza. Ja bym się jednak na takie nie zdecydowała, ale pewnie bym się dobrze u kogoś bawiła, bo sama raczej nie piję.

Ten Pan Tadeusz nawet fajne butelki ma :)
niom, ładne ma butelki pan tadzio - takie oszronione :) elegancko by wyglądały na stole.

a ja raz byłam na weselu bez alkoholu. powiem szczerze, że było średnio - młodzi bawili się ok, ale starsi nastawieni na picie wujkowie miny mieli średnio zadowolone :/

Awatar użytkownika
Izunia
Wodzu
Wodzu
Posty: 15798
Rejestracja: 07 mar 2007, 14:35

25 sie 2009, 09:52

U nas była wodka ,piwo i wino białe oraz czerwone.
Znaczna większośc piła wodkę trochę miej piwo i najmniej dości winko :ico_oczko:
Co do wesel bez alkocholu oczywiście o tym decydują Państwo Młodzi ja jako tako bym się wybawiła na takim weselu bo mi alkochol do zabawy potrzebny nie jest ale jak to mówią woda rozmowna rozluznia :ico_oczko: W końcu obie strony rodziny musza się poznać :-D

Wróć do „Być kobietą”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość