Małgorzatka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7230
Rejestracja: 08 mar 2007, 12:27

Śmieszne czy straszne? Świadomość seksualna

22 sie 2009, 21:30

Witam,

Znalazłam "najzabawniejsze wątki z forum" (nie mogę podać nazwy z wiadomych względów) dotyczące życia płciowego, zachodzenia w ciążę czy stosowania tamponów. Jestem w szoku jak w naszych czasach jest mierna świadomość o takich sprawach. To jest śmieszne czy żenująco przykre ... ????
Mnie na początku to rozśmieszyło a potem przyszła chwila, że zdębiałam, bo uświadomiłam sobie skąd jest tyle jakiś chorych urojeń na temat ciąży i życia erotycznego czy ogóle doznań w sferze intymnej od podmywania się do zakładania tamponów ... :ico_szoking: Tak sobie pomyślałam, że mówią o tym w szkołach, dzieciaki i dorośli o tym czytają, dużo się pisze, kręci filmy, reportaże i dokumenty a mało myśl jak to w praktyce wygląda i...wogóle jakoś cienko z uświadamianiem ... eh.. No właśnie...będziecie uświadamiać czy już uświadamiacie swoje dzieci? Ja myślę, że tak, bardzo bym chciała ale jak to wyjdzie w praktyce.... aż się boję, żeby ciemnogród się nie wdarł.
Jeśli chcecie podyskutować to podam Wam link na PW.

Awatar użytkownika
iw_rybka
Wodzu
Wodzu
Posty: 17728
Rejestracja: 07 mar 2007, 18:40

25 sie 2009, 21:48

ja bede uswiadamiac,mnie mama uswiadomila,starszej siostry nie zdazyla :ico_oczko:

Awatar użytkownika
aniawlkp86
Wodzu
Wodzu
Posty: 24940
Rejestracja: 23 mar 2009, 13:59

25 sie 2009, 21:55

Małgorzatka ja też będę uswiadamiać Hanię i inne moje dzieciaczki :-D zresztą już zaczęłam ją uświadamiać :ico_oczko: juz wie gdzie ma cipuszkę i cycusie :-D i wie co mają chłopcy,więc myślę,że będzie dobrze :ico_noniewiem: natomiast Hani rówieśniczkę rodzice jakoś wstydzą się mówić jej o tych częściach ciała,a one przecież są jej ciałem i też musi je znać :ico_sorki:

Małgorzatka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7230
Rejestracja: 08 mar 2007, 12:27

25 sie 2009, 22:41

Wiecie..tak sobie myślę, że szczególnie o dziewczynki w tym względzie trzeba zadbać ... bo jak przeczytałam te posty o tych wszyaksch tamponach i sznureczkach które się urwały, o zapłodnienie i wogóle....no to się pytam: gdzie była mama, gdzie była szkoła kiedy te dziewczyny (a raczej myślę kobiety 20-30 letnie) dorastały, zaczynała budzić się w nich kobiecość ...

[ Dodano: 2009-08-25, 22:46 ]
Ja mam żal do mojej mamy, że ten temat tak pobieżnie mi przedstawiła (ale chociaż coś powiedziała ) a na moje pytania dlaczego, po co itp. odpowiadała: masz jeszcze czas ... to bolało i chyba jeszcze boli ... nie chce popełniać tego błędu, bo podstawią jest rozmowa, trudna, ale jednak ...
Boję się, żeby czegoś nie przeoczyć, czegoś nie dopatrzyć, żeby nie było za późno ... i boję się jak to będzie z synkiem ... mam cichą nadzieję, że tym zajmie się tata,ale i ja tez chcę w tym uczestniczyć, tak samo jak widze w myślach mojego T. jak to i owo tłumaczy małej :-)

Awatar użytkownika
aniawlkp86
Wodzu
Wodzu
Posty: 24940
Rejestracja: 23 mar 2009, 13:59

25 sie 2009, 23:08

mam żal do mojej mamy, że ten temat tak pobieżnie mi przedstawiła (ale chociaż coś powiedziała )
moja niestety wcale mnie nie uświadamiała :ico_placzek: musiałam wszystko czytać i się dokształcać :ico_sorki: a jak dostałam swoją pierwszą miesiączkę :ico_szoking: jak mama używała waty :ico_olaboga: tak przeszła razem ze mną na podpaski :ico_sorki: miałam wtedy 13 lat :ico_sorki: ja mam zamiar swoją córkę uświadamiać od najmłodszych lat,jak się pyta co to? to od razu jej odpowiadam mimo,że czasem nie wiem co jej powiedzieć :ico_wstydzioch:

Małgorzatka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7230
Rejestracja: 08 mar 2007, 12:27

25 sie 2009, 23:18

a niestety wcale mnie nie uświadamiała :ico_placzek: musiałam wszystko czytać i się dokształcać :ico_sorki:
Masz też taki żal w podświadomości, że to dorastanie mogło być waszym wspólnym udziałem? Ja mam i nie pozwolę, żeby tak samo czuła się moja Martusia. Ale to pewno tez nie tylko wina naszych mam tylko tego, że były wychowane tak, ze O TYCH sprawach się nie rozmawim, nie wypada ... tak samo jak o seksie.

Ja jak dostałam pierwszy @ miałam 14 lat a żeby kupić podpaski to pełna konspiracja w drodze do sklepu i w sklepie ... bo to wstyd takie rzeczy kupować :ico_noniewiem: Wogóle teraz jak po porodach przeszłam na tampony to moja mama mówi tak: nie tak Cię uczyłam, ta nie wkłada się niczego ... a ja się sama w duchu pytam...a czego mnie o tych sprawach uczyłaś? Niczego ..bardzo niewiele... :ico_olaboga: Tek jak Ty sama sie uświadamiałam, jak czegoś nie wiedziałam to czytałam w debilnych czasopismach typu Bravo ,Dziewczyna... albo koleżanki droga pantoflową ... przecież to jakiś absurd. Tak normalnych rzeczy nie tłumaczyć ... a potem aż dziw bierze, że sziewczyna pisze, że boi się że w ciąże zaszła, bo chłopak przez majtki ja dotykał po cipuszce...

kasiulinka
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2790
Rejestracja: 07 mar 2007, 19:08

25 sie 2009, 23:32

Małgorzatka rzuć linka,ja tam owarta na te tematy i chętnie podyskutuję :ico_oczko: nie widzę nic wstydliwego w mówieniu dzieciom o seksie.moja mama,jak miałam 9!!!lat kupiła mi książeczki "skąd się wziąłem?" , poczytałam sobie,co było niejasne to dopytałam i już :ico_oczko: chociaż jakoś dużo chyba nie pytałam bo dla mnie to jakieś takie normalne było chyba :ico_noniewiem: a teraz mój syn już sporo pyta i wszystko mu tłumaczę.jak byłam w ciąży z Nadią to zapytał jak ona wyjdzie z brzucha a ja mu na to że przez psitkę :ico_oczko: ,zrobił niedowierzającą minę więc mu pokazałam zdjęcie w książce a później oglądał ze mną porody na YouTube i przyjął to tak jakbym mu bajkę opowiedziała czyli normalka :-) a co mu będę głupoty o bocianach opowiadać :ico_oczko:

[ Dodano: 2009-08-26, 00:01 ]
Małgorzatka dzięki za link :ico_sorki:

przeczytałam na razie kilkanaście postów na dwa pierwsze tematy i już łzy mi lecą ze śmiechu :ico_smiechbig:

Tynusz1
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6261
Rejestracja: 06 paź 2008, 06:26

26 sie 2009, 07:08

też proszę o linka..

mnie nikt nie uświadamiał.. ;/

Awatar użytkownika
iw_rybka
Wodzu
Wodzu
Posty: 17728
Rejestracja: 07 mar 2007, 18:40

26 sie 2009, 10:53

o okresie to mi mama powiedziala wszystko ale o seksie dopiero jak siostra zaszla w ciaze w wieku 21 lat.Z tego calego uswiadamiania,to miesiaczkowe tematy nie byly dla mnie krepujace,mama pokazla,ze mozna uzywac i wate ( jednak ludzie straje daty :ico_oczko: ) ale tez kupila podpaski i powiedziala,ze sa tampony ale ona nie uzywala.Powiedziala,ze brzuch moze bolec,nawet,ze podpaski trzeba zawijac w papier a nie wyrzucac takie otwarte,zeby innych kreopwac :ico_nienie: Wiec w tym temacie bylam wyedukowana perfekt,gorzej z seksem.Jedyne co zapamietalam to to,ze mozna zajsc w ciaze :ico_noniewiem: Ale o tym,ze moge brac tabletki a nie tylko liczyc na prezerwatywe,to sie sama dowiedzialam od kolezanki :ico_oczko:

Ja bede synka uswiadamiac dosc wczesnie i corcie ,ktora teraz nosze pod serduszkiem tak samo :ico_sorki:

Awatar użytkownika
aniawlkp86
Wodzu
Wodzu
Posty: 24940
Rejestracja: 23 mar 2009, 13:59

26 sie 2009, 11:06

Masz też taki żal w podświadomości, że to dorastanie mogło być waszym wspólnym udziałem?
niestety tak :ico_placzek:
O TYCH sprawach się nie rozmawim, nie wypada ... tak samo jak o seksie.
no właśnie,a potem się dziwią że im dzieci w ciążę zachodzą :ico_olaboga: albo tak jak czytałam,że dziewczyna się ręcznikiem wujka wytarła i mysli czy w ciążę zaszła :ico_puknij: no co za bzdury :ico_zly:
jak byłam w ciąży z Nadią to zapytał jak ona wyjdzie z brzucha a ja mu na to że przez psitkę , a co mu będę głupoty o bocianach opowiadać
no właśnie,niech chłopak od razu wie o co chodzi :ico_sorki: bociany,albo z kapusty :ico_noniewiem: potem ktoś by mu powiedział skąd się biorą dzieci i straciłby zaufanie do rodziców :ico_sorki:

Wróć do „Kącik dla rodziców”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Ahrefs [Bot] i 1 gość