CMonikA
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5781
Rejestracja: 11 mar 2007, 12:51

30 sie 2009, 17:42

cyn.inspiration, u nas też zel pomaga gora na 10 minut, wiec jak widzę, że naprawdę Synuś się męczy, to wolę mu posmarowac dziasła np nurofenem i to pomaga na dluzej-głównie na noc warto smarowac

CMonikA
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5781
Rejestracja: 11 mar 2007, 12:51

30 sie 2009, 18:48

mysle ze nie zaszkodzisz, jesli nie bedziesz przesadzała z lekami :) a jak Cię tak bardzo to niepokoi to pdejdz do apteki i spytaj farmaceutki :) ona powinna wiedziec

Awatar użytkownika
DUSIA555
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2227
Rejestracja: 11 mar 2009, 21:54

30 sie 2009, 21:29

Viburcol w czopkach bez recepty. Ja stosuję na kolkę u Amelki ,działa uspokajająco u nas sprawdza się rewelacyjnie. Stosuje sie go równiez w odczynach poszczepiennych i przy bolesnym ząbkowaniu. Jest to lek homeopatyczny bez stwierdzonych skutków ubocznych i bobas nie może się od niego uzależnic przy dłuższym stosowaniu. Spróbuj może on będzie skuteczny. Oby :ico_sorki:

Awatar użytkownika
Myszka_
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3255
Rejestracja: 08 mar 2007, 15:25

30 sie 2009, 23:11

u nas żel pomagał tylko przy pierwszych dolnych 1, potem nic już nie pomagało
Jeśłi chodzi o środki przeciwbólowe, to nurofen jest najlepszy, bo działa najdłużej, ale jeśli podajesz go 2-3 razy dziennie, to maksymalnie przez 4 dni, jeśli np. tylko na noc to 10 dni, można go stosowac naprzemiennie z panadolem/paracetamolem, najlepsze są czopki bo nie obciążają tak żołądka dziecka.
Czopki Viburcol N o których wspomniała Dusia, też są super, są to czopki homeopatyczne, na stany niepokoju itp. u niemowląt i małych dzieci, przy ząbkowaniu można je podawac nawet do 3 razy na dzień (zależnie od wieku - przeczytaj ulotkę tak jest wszystko super opisane), nie ma żadnego wypływu na dziecko a co za tym idzie nie ma terminu w jakim można go używac.
Pozdrawiam i oby ząbki nie wymęczyły za bardzo twej córeczki

dorotaczekolada
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6769
Rejestracja: 11 mar 2007, 10:39

31 sie 2009, 11:45

zel tylko miejscowo znieczula i to slabo. a jak bolesne zabkowanie to az w srodku dziecko boli. tak jak dziewczyny polecam viburcol w czopkach. jednoczesnie z nim mozna stosowac przeciwbolowe-nie przedawkujesz

Awatar użytkownika
Sylwia.O.
4000 - letni staruszek
Posty: 4534
Rejestracja: 07 mar 2007, 21:17

01 wrz 2009, 12:44

Ja tez polecam Vibrucol i nurofen. Dla mnie nurofen dużo lepszy od paracetamolu. Dziąsełka można smarować żelem ale wiadomo że pomoże na kawałek i jest malo skuteczny.

myszka105
Zaczynamy gimnazjum!
Zaczynamy gimnazjum!
Posty: 1223
Rejestracja: 27 kwie 2007, 20:30

01 wrz 2009, 20:42

cyn.inspiration, polecam Ci przecibólowo nurofen dość szybko zaczyna działać i na długo.Jak Dominika była mała to podawałam jej jeszcze viburcol.Teraz jej wychodzą jej 5 i jest masakra podaje jej 3 razy dziennie nurofen,zel dentinox zaraz wypluwa i pozostaje cierpliwość i miłośc do dziecka.

lusia
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 56
Rejestracja: 28 cze 2009, 18:44

28 wrz 2009, 19:51

witajcie,
na goraczki i przeziebienia najlepszy dla moich maluchow jest paracetamol w syropku a na goraczki z dreszczami swietny jest ibuprofen albo calprofen dla dzieci-bardzo silny i polecany tylko 3 razy dziennie ale dziala cuda.
co do zebow-z marie probowalam zeli(doslownie wszystkich) i proszkow na jezyczku-dzialalo tymczasowo.odkrylam wreszcie anbesol w plynie(jest to anastetyk i antyseptyk) i .....witajcie przespane noce :ico_brawa_01:
mam nadzieje ze mozna to dostac w PL.nawilza sie opuszek palca smaruje sie dziasla malucha i po 5 minutach dziala-naprawde.

Awatar użytkownika
Monia M
Dorosłem już do Liceum!
Dorosłem już do Liceum!
Posty: 1319
Rejestracja: 16 gru 2008, 14:47

27 paź 2009, 17:15

Mój syn zabkowanie przechodził tragicznie... Teraz właśnie wychodzi mu juz ostatnia piątka :ico_oczko: i zęby mamy z głowy.
W ciagu dnia u nas najlepiej sprawdzał sie nurofen w syropku.
A w nocy no niestety gdyby nie czopki to nie spalibyśmy przy wyłażeniu każdego zęba a mały by się wykończył :ico_placzek: Czopki stosujemy efferalgan.

Lalka
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2955
Rejestracja: 12 maja 2007, 17:25

14 lis 2009, 00:02

stosowanie żelu nie ma sensu,dziecko po chwili je zjada..jak bardzo cierpi to nurofen w czopku.ja Hani masowałam dziąsełka a jak to już nie pomagało to nurofen

Wróć do „Noworodki i niemowlęta”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość