mgielka
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 3
Rejestracja: 31 sie 2009, 09:51

Witaminy przy karmieniu????

31 sie 2009, 10:17

Karmie moje maleństwo już prawie rok, jednak ostatnio czuję się fatalnie- włosy wypadają mi garściami, ciągle jestem zmęczona i przygnębiona, nic mi sie nie chce.tylko czuje jak rośnie we mnie rozdrażnienie- koleżanka mówi, że jak ona karmiła lekarka zaleciła jej pić Floradix- taki preparat specjalny dla kobiet karmiących (zawiera żelazo i kompleks innych witamin ACDE mpleks wit B), czy mój stan spowodowany jest niedoborem zelaza? kolezanka tak twierdzi, nawet nie wiedzialam że prz karmeniu trzeba rac witaminy- lekarz slowem o tym nie wspomniał.. a wy bierzecie jakies wtamny? jakie?

Awatar użytkownika
Myszka_
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3255
Rejestracja: 08 mar 2007, 15:25

31 sie 2009, 22:44

mgielka, oczywiście, że powinno się brac witamy no chyba, że dbasz o to aby Twoja dieta była bardzo zróżnicowana i naturalnie starasz się dostarczac organizmowi odpowiedniej dawki witamin.
Co do samopoczucie, to jak najbardziej może to byc spowodowane anemią, najlepiej zrób badania, bo jeśłi masz anemię to najlepiej na początku wziąć się za to i ty kompleks witaminowy raczej sie nie sprawdzi, ja karmię już ponad 16 mies. i też źle się czuję byłam u lekarza rodzinnego po skierowanie na ogólną morfologię i mocz i mam zamiar kontrolowac czy ma jakieś "braki" czy może już hormony bardzo dają mi się we znaki, bo jak za pewne wiesz dopóki karmisz hormony się nie ustabilizują a one są w sporej części odpowiedzialne za nasze samopoczucie

Ja na początku brałam takie same witaminy jak podczas ciąży, a jakoś 4 mis. przeszłam na zwykły Vigor - oczywiście po wcześniejszym zapytaniu pediatry, ale stwierdził, że tak niewielkie ilości przedostają się do mleka, że spokojnie mogę go brac

zdrówka życzę i może warto się przebadac :ico_oczko:

Awatar użytkownika
aniawlkp86
Wodzu
Wodzu
Posty: 24940
Rejestracja: 23 mar 2009, 13:59

31 sie 2009, 23:10

mgielka również potwierdzam teze że może to być anemia spowodowana niedoborem żelaza :ico_sorki: powinnaś iść do lekarza po skierowanie na ogólne badania krwi i moczu :ico_sorki: ja podczas ciąży jak i karmienia brałam witaminy dla kobiet w ciąży i karmiących - Prenatal :-) bałam się,że mogę nie zadbać o prawidłową moją dietę podczas karmienia więc brałam te witaminy :-)

Awatar użytkownika
Tweety123
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2358
Rejestracja: 20 sie 2008, 08:08

16 wrz 2009, 19:34

mi lekarz nakazał zażywać leki z wit te, które w ciąży brałam

mgielka
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 3
Rejestracja: 31 sie 2009, 09:51

16 wrz 2009, 21:51

no właśnie byłam u lekarza na badaniac też.. wyszla faktycznie anemia.. dostalam klka leków no i powiedzial, ze ten floradix mam pić, bo uzupelni mi niedobory zelaza i ze jest w plynie to lepiej sie przyswaja, no i ze hormony trszke mi ustablizuje... hmm... biore sie ostro za siebie.. ale zeby karmienie mogło doprowadzic do takiego stanu?? hmm.. nie wiedzialam, że aż tk wyciaga ze mnie moj maluszek witaminy.. mam nadzieje, ze jemu to nie zaszkodzilo.. wiecie jakie produkty spożywcze utrudniją wchlnianie zelaza z jedzenia??? wiem, ze mleko..hmm ale czy to oznacza, ze tych produktow mam unikac?

Awatar użytkownika
mariquita
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2870
Rejestracja: 05 sty 2009, 14:44

08 paź 2009, 13:43

także kawa i herbata :ico_nienie:
a zaleca sie wszystko z wit. C :-)

dorotaczekolada
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6769
Rejestracja: 11 mar 2007, 10:39

27 paź 2009, 12:22

wiem, ze mleko..hmm ale czy to oznacza, ze tych produktow mam unikac?
to znaczy ze nie powinno sie ich laczyc. tzn nie jesc razem produktow z wapniem i zelazem. minimum godzina przerwy :ico_oczko:

Wróć do „Noworodki i niemowlęta”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość