Katherine
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 21
Rejestracja: 25 cze 2009, 23:01

czy hipotonia ortostatyczna może być groźna?

04 wrz 2009, 12:55

już od dłuższego czasu mam niskie ciśnienie i kiepsko się z tego powodu czuję. co prawda nie byłam z tym jeszcze u lekarza, ale dużo naczytałam się o niedociśnieniu i podejrzewam u siebie hipotonie ortostatyczną, czyli obniżanie się ciśnienia podczas nagłej zmiany pozycji. zauważyłam, że już kilka razy podczas wstawania z łóżka miałam bardzo silne zawroty głowy, ciemno przed oczami i ogólnie non stop jakaś senna chodzę. poza tym jestem ciekawa czy takie nieleczone niedociśnienie może być groźne? czy istnieją jakieś leki, które podnoszą ciśnienie i można je dostać np bez recepty?

lilo

04 wrz 2009, 14:29

Katherine podobno Polacy mają tendencje do samodiagnozy i samoleczenia ale ze zdrowiem nie ma żartów i lepiej się przebadać. Może to nie ciśnienie, może masz anemię - też może ci być słabo, mieć zawroty.
Nie gdybaj tylko idź do lekarza!!!!!

dorotaczekolada
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6769
Rejestracja: 11 mar 2007, 10:39

04 wrz 2009, 17:21

a jesli faktycznie to cisnienie to ja na podniesienie mialam przepisana kodeine- to jak kofeina w zwiekszonej dawce. ale bez konsultacji z lekarzem i szczegolowych badan nie polecam brania niczego na wlasna reke

dobcia
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 27
Rejestracja: 22 maja 2009, 13:56

07 wrz 2009, 15:33

Mi się wydaje, że takie leki nie istnieją. Kawa co prawda podnosi ciśnienie, ale to chyba nie jest zbyt mądry sposób. Skoro podejrzewasz tą hipotonię u siebie, to przejdź się do lekarza. Moja ciotka miała kiedyś problemy z niskim ciśnieniem ale u niej to nawet kilka razy skończyło się omdleniem, później kombinowała z jakimiś ziółkami i dietami aż w końcu poszła do lekarza ale szczerze mówiąc to nie wiem jak to się skończyło...

Awatar użytkownika
Panna_Joanna
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 47
Rejestracja: 21 lip 2008, 10:01

08 wrz 2009, 16:00

Ja też mdlałam z powodu niskiego ciśnienia i kilka razy spotkało mnie to w środku miasta, dlatego jestem zdania, że akurat z tym to nie ma żartów. Jestem ciągle na gutronie i z omdleniami już nie mam problemów i ogólnie trochę lepiej się czuję. A co do leków bez recepty to raczej takich nie znajdziesz i uważam, że twoje niskie ciśnienie obowiązkowo powinno być skonsultowane z lekarzem.

Awatar użytkownika
Pantofelek_84
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 26
Rejestracja: 07 cze 2009, 14:53

09 wrz 2009, 14:24

skoro tyle czytalas na temat tego niedocisnienia to powinnas wiedziec ze przede wszystkim takie sprawy wymagaja badan i wizyty u lekarza. ja takze uwazam, ze niedocisnienie moze byc gorozne i to bardzo a co do brania lekow na wlasna reke to zdecydowanie odradzam.

dobcia
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 27
Rejestracja: 22 maja 2009, 13:56

10 wrz 2009, 14:46

a to prawda, że ludzie z niedociśnieniem powinni więcej solić? jak to jest z tą solą?

Wróć do „Ogólnie o zdrowiu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość