kasiula86
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 17
Rejestracja: 31 lip 2009, 10:30

soczewki

19 wrz 2009, 10:29

Cześć dziewczyny
Właśnie noszę się z zamiarem zakupu soczewek kontaktowych. Jednak póki co jestem przerażona, bo nie wyobrażam sobie jak to jest "wkładać" sobie jakieś obce ciało do oka;). Zresztą sama nie wiem jak poradzę sobie z zakładaniem i ich ściąganiem. Może są jakieś soczewki miesięczne, które nie będę musiała non stop ściągać? Jakie krople do nawilżania polecacie? I po jakim czasie przyzwyczaiłyście się do noszenia soczewek?

paryżanka
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 80
Rejestracja: 17 cze 2009, 22:14

24 wrz 2009, 19:39

Witaj ;)
Ja na początku też bałam się jak to będzie z tym wkładaniem sobie soczewek do oczu. Szczerze powiedziawszy to byłam wrecz przerazona, ale chęć uwolnienia się od udręki noszenia okularów wygrała. Przemogłam się, poszłam do specjalisty, a ten dobrał mi kontaktyty Air Optix i powiedział co robić, żeby nie wydłubać sobie oka przy zakładaniu kontaktów ;)
Musiało minąć kilka dni zanim nauczyłam się nie mrugać podczas wkładania soczewki, ale się udało. Teraz nie wyobrażam sobie zycia bez nich. Nawet nie chcę sobie przypominać jak to było, gdy nosiłam okulary.
Jeśli okulary to teraz tylko słoneczne ;)

A co do soczwek miesięcznych... jasne, że są, sprawdź na stronie szkla.com, tam znajdziesz duży ich wybór. Od siebie moge polecić firmę Air Optix, ale w zasadzie to od twojego lekarz zależy które ci poleci.
A płyn... ja używam Solocare Aqua. Dzięki niemu oczy nie wysychają podczas całego dnia noszenia soczewek, a to bardzo ważne, bo oczy nie bolą.

Powodzenia w stawianiu pierwszych kroków w świecie widzenia na nowo :-D

ksenia
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 5
Rejestracja: 03 paź 2009, 14:44

03 paź 2009, 14:50

soczewki boska rzecz ja noszę od 8 lat i jestem zadowolona :) choć nie ukrywam że były na poczatku trudności, ale z czasem .... dochodzisz do wprawy ;)

togs
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 32
Rejestracja: 19 wrz 2009, 15:29

08 paź 2009, 18:13

Ja noszę soczewki od niedawna i początkowo nawet nie mogłam sobie wyobrazić tego, że przez cały czas będę musiała je zakładać. Wybrałam opcję pośrednią (podpowiedział mi to specjalista w klepie Link skasowany przez obsługę forum ze względu na reklamę ): kupiłam sobie soczewki jednodniowe i nosiłam je na zmianę z okularami. Po miesiącu moje oczy zupełnie przyzwyczaiły się do soczewek i okular poszły w odstawkę.
Ostatnio zmieniony 13 paź 2009, 07:29 przez togs, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Goldkiss
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 30
Rejestracja: 03 cze 2009, 20:34

03 lis 2009, 00:24

Też się bałam, ale po jakimś czasie nawet nie myślisz nad tym co robisz, po prostu - pach, pach - i gotowe :) Z resztą lekarz Cię nauczy zakładać, więc nie ma co się martwić na zapas :) A jak chcesz się oswoić z "gmeraniem" w oku, to umyj łapki i po prostu spróbuj sobie delikatnie podotykać białka oka... Nie boli, a pozwoli Ci zniwelować odruch tego strachu przed dotykaniem oka, który najczęściej sprawia problemy początkującym :)

Awatar użytkownika
gofia
Maniak forumowy
Maniak forumowy
Posty: 317
Rejestracja: 26 kwie 2008, 22:45

29 lis 2009, 16:32

Ja noszę soczewki od 7 lat. jestem zadowolona ale teraz myślę nad zmianą na soczewki jednodniowe. jest promocja httpLink usunięty przez obsługę forum ze względu na reklamę/ że pierwszy raz otrzymuje się soczewki za darmo do wypróbowania w wybranych salonach optycznych, potem przy zakupie 30sztuk gratis otrzymuje się 10sztuk i kod do loterii z nagrodami. Dla osób początkujących, choć nie tylko taka promocja to fajna okazja.
Ostatnio zmieniony 30 lis 2009, 06:54 przez gofia, łącznie zmieniany 1 raz.

maleńka
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 45
Rejestracja: 28 mar 2009, 18:31

29 lis 2009, 19:31

Ja noszę soczewki od 7 lat. jestem zadowolona ale teraz myślę nad zmianą na soczewki jednodniowe. jest promocja Link skasowany przez obslugę forum ze względu na reklamę że pierwszy raz otrzymuje się soczewki za darmo do wypróbowania w wybranych salonach optycznych, potem przy zakupie 30sztuk gratis otrzymuje się 10sztuk i kod do loterii z nagrodami. .
No to rzeczywiście fajnie- przebardzo się opłąca, w końcu to 10 dni noszenia soczewek za darmo:) A używa ich ktoś z Was? Bo ja właśnie rozważam przejście na jednodniowe z miesiecznych B&L...
Ostatnio zmieniony 30 lis 2009, 06:55 przez maleńka, łącznie zmieniany 1 raz.

Wróć do „Ogólnie o zdrowiu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość