atka_1987
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3544
Rejestracja: 22 mar 2009, 16:47

Sądzicie,ze to zapalenie jajników??

08 paź 2009, 21:55

Hej.Nie wiem czy powinnam pisac ty, czy odrazu nie pognac do ginekologa, gdyz jestem strasznie zmartwiona.
Terminowo wczoraj powinnam dostac @,a zamiast tego zaczol mnie juz dzien wczesniej wieczorem pobolewac jajnik lewy(tak promieniujaco, kujaco) nawet nie wiem jak to okreslic. Martwie sie, ze to jakies zapalenie. Ale nie czuje sie na chorą.
Dzis mialam isc z tym do lekarza,ale liczylam,ze to na @ i czekalam,az go dostane, mimo to,ze nigdy przed @ tak dziwnie nie bolal mnie brzuch.
Prosze o radę, bo chciałabym sie zorientowac jaka jest wasza opinia, zeby sie na noc uspokoic. A jutro pojde go ginka.


Czy któraś tak miała przed @...

Awatar użytkownika
Myszka_
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3255
Rejestracja: 08 mar 2007, 15:25

08 paź 2009, 22:09

Czy któraś tak miała przed @...
nie, ale miałam już kilkakrotnie zapalenie jajników, nie musisz przy tym czuc się na chorą, możesz ale nie musisz, najbardziej dokuczliwy jest ból właśnie w okolicy jajnika/jajników, często promieniujący, może to był klucie, rwanie itp, może też bolec przy chodzeniu i przy stosunku seksualnym, a może nie bolec
ale wiem jedno u mnie akurat nie wpłynęło to nigdy na @, ale wiem, że często kobietom się opóźnia lub jeśłi wystąpi może byc bardziej obfite
nie zwlekaj idź do lekarza, bo to są ważne sprawy których nie wolno bagatelizować :ico_nienie:
życzę spokojnej nocki i ni zamartwiaj się, bo to nie ma sensu po prostu idź do lekarza, przebada przepisze lek i po sprawie :ico_oczko:
daj znac co u lekarza

atka_1987
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3544
Rejestracja: 22 mar 2009, 16:47

08 paź 2009, 22:13

Myszka_,chociaz nie jest dokuczliwy. tez mi sie wydaje,ze to jajnik ma jakies zapalenie,ale chialam poznac rózne opinie. dziekuje za odp. :-)

mal
Wodzu
Wodzu
Posty: 17507
Rejestracja: 06 mar 2007, 13:33

09 paź 2009, 08:30

atka1112, wizyta i tak cie nie ominie i to on moze pstawic diagnoze :ico_oczko: to moze byc zapalenie ,nadzerka a rowniez mogla i ciaza sie zagniezdzic i "oczyszcza" sobie miejsce stad ten bol,wiem bo ja tak wlasnie mialam ,tez myslam ze cos sie dzieje a tu ciaza dawala takie objawy :ico_noniewiem: ale u ciebie moze byc zupelnie inaczej :ico_noniewiem: lepiej nie zwlekac , do gina mozna isc nawet jak sie krwawi ,on i tak zobaczy co musi zobaczyc :ico_noniewiem:

atka_1987
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3544
Rejestracja: 22 mar 2009, 16:47

09 paź 2009, 10:13

mal, dzięki
bylam u ginka i nie chial mnie przyjac, bo.. bo nie jestem w ciazy. @ nadal nie dostalam,a jajnik nadal pobolewa przy intensywnych ruchach. a pozatym czuje sie swietnie, tylko jestem wsciekla, bo myslalam,ze wizyta prozwiaze mój problem. :ico_placzek: :ico_placzek: :ico_placzek:

Awatar użytkownika
magda75
Wodzu
Wodzu
Posty: 14493
Rejestracja: 25 mar 2007, 23:26

09 paź 2009, 13:50

atka1112, ja przed kazda@ tak mam
ale wydaje mi sie ze to moze byc jakies zapalenie najlepiej skontaktuj sie z ginekologiem niech cie przebada zrobi cytologie i wtedy oceni dlaczego cie boli
a moze to nie jajnik? wiec najlepiej idz i nie czekaj
to pojdz innym razem moze w koncu cie przyjmie a u was jest tylko jeden ginekolog?

atka_1987
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3544
Rejestracja: 22 mar 2009, 16:47

09 paź 2009, 17:01

magda75, dzieki ...
jest kilku,ale wszyscy przyjmuja prywatnie kiedy jestem na uczelni. napewno sie wybiore. bol jajnika sie zmniejszył,ale jest dalej promieniujacy.

Awatar użytkownika
Madleine
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3139
Rejestracja: 07 mar 2007, 22:21

09 paź 2009, 20:30

Ja mialam raz zapalenie jajników,pewnie każdy odczuwa to w troche inny sposob ,ale ja niestety wylądowałam na pogotowiu.To było w środku cyklu,jak usiadłam to juz nie umiałam wstać,ani sie wyprostować łzy mi leciały po policzkach - na pogotowiu dostalam zastrzyk i potem juz bylo coraz lepiej.

Ale lepiej to sprawdzic,możesz miec inny prog bólu i miec lzejsze zapalenie.Najlepiej idz do ginekologa a poki co ogrzewaj podbrzusze np grzejącą elektryczna poduszka - mi to przynosiło ulgę.

P.S Niech ginekolog koniecznie zrobi Ci USG tak najpewniej wykryc zapalenie.Ja raz przez niekomptenta lekarke bralam antybiotyki na zapaleniejajnikow a okazalo sie ze poprostu przy owulacji cos mi sie zablokowalo i wystarczyl 1 czopek z enzymem i wrocilo do normy.
Powodzenia!

BeataW
Wodzu
Wodzu
Posty: 10941
Rejestracja: 07 mar 2007, 13:58

09 paź 2009, 20:35

atka1112, a pomyślałaś,że to może być :ico_ciezarowka: ??

atka_1987
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3544
Rejestracja: 22 mar 2009, 16:47

11 paź 2009, 18:44

atka1112, a pomyślałaś,że to może być :ico_ciezarowka: ??
napoczatku tak myslalam,bo po odstawieniu luteiny dopochwowej, 2 dni po odstawieniu dostalam @. Teraz bolą mnie piersi (sutki). Jajnik boli mniej(rzadziej) wiec nie bardzo rozumie... A @ nadal nie ma, wiec napewno sie przesunoł. A jajnik boli mnie tylko wtedy, kiedy mam pełen pecherz- dziwne. Wczoraj po poludniu zrobiłam test i 1 krecha. wiec ciaza odpada.

Wróć do „Ginekologia - Położnictwo”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość