agami7
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 9
Rejestracja: 21 mar 2007, 22:04

skaza białkowa

21 mar 2007, 22:52

Dziewczyny, czy któraś z Was ma dzidzię ze skaza białkową ? ja podejrzewam mojego synka o to cholerstwo ale tak do końca nie wiem jak się objawia. Dopiero na początku kwietnia idziemy na szczepienie i nasza p. doktor sie wypowie w tej kwestii ale może mi cos powiecie wczesniej.
Buziory :)

Awatar użytkownika
Izabelaa-75
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 64
Rejestracja: 12 mar 2007, 22:25

21 mar 2007, 23:08

hej :) ja się cały czas boję, że Emilek może po mnie odziedziczyć skazę białkową. przepytałam więc swojego pediatrę i dowiedziałam się, że pierwszym objawem jest wysuszona, łuszcząca skóra za uszami.

agami7
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 9
Rejestracja: 21 mar 2007, 22:04

21 mar 2007, 23:12

no to takiej nie ma ale ma przesuszone policzki bardzo, i ma na nich taką własnie szorstka skórę :( miał kiedyś potówki i może po nich mu została ta buzia taka wrazliwa.
Izabelaa-75, a taka skaza białkowa zostaje na całe zycie czy z wiekiem mija ?

Awatar użytkownika
Izabelaa-75
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 64
Rejestracja: 12 mar 2007, 22:25

21 mar 2007, 23:27

no ja niestety jestem dowodem na to, że nie mija :( ale można z tym całkiem dobrze żyć.
a co do buzi - mój mały też ma szorstką skórę i czasem wyskakują mu małe pryszczyki, ale lekarka wykluczyła jakąkolwiek reakcje alergiczną, ponoć to dlatego, że niepotrzebnie natłuszczałam mu buzię (a w nawiasie napiszę, że kiedyś położna powiedziała, że jak dla niej to wygląda na potówki, choć nigdzie na ciele nic takiego nie miał).
a powiedz mi jeszcze czym karmisz Mikołaja??

agami7
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 9
Rejestracja: 21 mar 2007, 22:04

21 mar 2007, 23:36

nasz tez potówki mial tylko na buźce, nigdzie indziej, no może jeszcze kilka na szyji.
A karmie go Nestle Nanem 1. Dawałam mu Bebiko ale miał po nim straszne zaparcia. Dawałam mu tez Nan Ha 1 i jakos szczególnej różnicy nie zauważyłam na buzi. Zobaczę, jak bedzie miał ta buzię cały czas taką to spowrotem przejde na Nan Ha i bede go obserwować.

Awatar użytkownika
Sylwia.O.
4000 - letni staruszek
Posty: 4534
Rejestracja: 07 mar 2007, 21:17

21 mar 2007, 23:43

dziewczyny zapraszam na Alergię i wątek AZS tamjest sporo na ten temat. Mój mały ma skazę białkową która obiawia się w postaci AZS czyli czerwonych szorstkich plam na skórze. Czasami jak ma niewielkie uczulenie to ma właśnie tylko szorstką skórę. Także zapraszam na alergie :)))

Awatar użytkownika
Izabelaa-75
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 64
Rejestracja: 12 mar 2007, 22:25

21 mar 2007, 23:51

więc może obaj nasi synkowie mają ten sam problem i nie jest to skaza :)
ja karmiłam małego piersią, kiedy mu sie taka buzia zrobiła, teraz go dokarmiam czasem nan ha 1 i też nie zauważyłam różnicy :)

agami7
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 9
Rejestracja: 21 mar 2007, 22:04

21 mar 2007, 23:57

a no widzisz, a mój od mniej więcej 3 tygodni nie życzy sobie cyca, tak jak wczesniej się zajadał tak teraz wręcz przeciwnie :) mam mało pokarmu i jest dokarmiany. No a z butelki lepiej sie je więc po co sie wysilac przy cycu ! Poczytam jeszcze ten watek o Alergiach ale bardzo chetnie tez pogadam sobie z Toba tutaj :) Mamy dzieci w podobnym wieku :) ok miesiąca różnicy hahahaha.

amkaczm
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 24
Rejestracja: 10 mar 2007, 23:24

22 mar 2007, 00:25

U moich dzieci skaza obiawja się tzw" lakierowanymi" policzkami, lub zieloną kupą.Najlepszą metodą jest dieta eliminacyjna. Nikola obecnie nie może jescze jeść kiszonego ogórka ,kiszonej kapusty i cytryny, albo jeżeli zje wiecej niż dwa serki tygodniowo. Wtedy kupa odrazu luźna, zielona i ranki robią się na skórze.

Awatar użytkownika
zubelek
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5747
Rejestracja: 07 mar 2007, 22:32

22 mar 2007, 09:03

może to skaza białkowa a może alergia na białko mleka krowiego lub jaja kurzego,to wszystko wygląda bardzo podobnie.Ja też zapraszam na alergie -AZS,bo na to mi to wygląda.Moje obie córki mają AZS.A potówki żeczywiście mogą być tylko na buźce,Gabi tak miała latem,ciałko się nie przepacało więc nie miało potówek a na buźce zrobiły się gdy używałam w wózku podusi poliestrowej,jak zamiast niej dawałam tetrę lub ręczniczek to przeszło.Polecam przemywanie roztworem kali,daję dobę,góra dwie,że znikną,jeśli są na ciele można w kali kąpać maluszka.

Wróć do „Zdrowie dziecka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość