kasiek81
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 1
Rejestracja: 19 lis 2009, 10:11

rak szyjki macicy

19 lis 2009, 10:20

jestem mamą siedmioletniego synka, niedawno przeszłam operację usunięcia raka szyjki macicy, wycięcie stożka części szyjki macicy.
namawiam gorąco do badań cytologicznych, w każdym wieku może dojść do rozwinięcia się raka. gdyby nie cytologia a dokładnie mój lekarz który na dzień dobry pobiera wymaz do cytologii nie wiadomo jak by to dalej było z moim zdrowiem.

proszę o wpisy a szczególnie kobiet które są chore, bądź są po operacji.

małami
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 13
Rejestracja: 29 gru 2009, 21:50

29 gru 2009, 22:04

Bardzo mi przykro. Widzisz nie wiadomo skąd to się bierze. Ja profilaktycznie zaszczepiłam się na wirus HPV i mam nadzieję, że jakoś mnie to ustrzeże. Głowa do gory. Najważniejsze, że wykryto i szybko zdiagnozowano to większe prawdopodobieństwo jest wylecznia. Trzymam mocno kciuki i pozdrawiam.

Awatar użytkownika
Madleine
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3139
Rejestracja: 07 mar 2007, 22:21

12 kwie 2010, 13:43

małami, wiesz moze czy jest jakis okres wiekowy kiedy mozna sie zaszczepic? Ja slyszalam,ze powinno to byc mniej wiecej przed rozpoczeciem wspolzycia i najskuteczniejsze sa tylko u bardzo mlodych dziewczyn.Tez bym sie chciala zaszczepic,ale zastanawia mnie czy szczepionka bedzie skuteczna.

Awatar użytkownika
Ania_R
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3237
Rejestracja: 10 mar 2007, 16:58

12 kwie 2010, 15:23

To że warto robić cytologie to chyba ogólnie wiadomo jednak należy zwrócić uwage że nie tylko można tak wykryć raka szyjki macicy, ale np. rak żołądka daje pierwsze przeżuty na sprawy kobiece gdzie w cytologii też wyjdą już komórki rakowe :ico_sorki:

Awatar użytkownika
CrazyCat
Biegaczostruś na forum
Biegaczostruś na forum
Posty: 239
Rejestracja: 14 paź 2014, 10:34

Re: rak szyjki macicy

10 lip 2017, 06:58

Co ile trzeba robic badania?

Awatar użytkownika
CrazyCat
Biegaczostruś na forum
Biegaczostruś na forum
Posty: 239
Rejestracja: 14 paź 2014, 10:34

Re: rak szyjki macicy

10 lip 2017, 06:59

Lekarze mówią,ze co 2-3 lata. Sama jednak jestem zdania,że takie badanie mozna wykonac o wiele częściej.Szczególnie,ze nawet nie trzeba z tym wybierać się do lekarza. Może je bez problemu pobrać położna. Warto jest również wykonać sobie test na hpv:
http://hpvukobiet.net.pl/kiedy-warto-zrobic-test-na-hpv

Szczególnie,ze wirusa ma bardzo wiele osob a niewiele z nich o tym wie. Jeśli ma się odmianę, która może powodować raka badanie cytlogiczne można wykonywać częściej. Co pół roku.

veryAnka
Gaduła nie do pokonania
Gaduła nie do pokonania
Posty: 537
Rejestracja: 14 lut 2013, 16:40

Re: rak szyjki macicy

31 sie 2017, 13:45

Zapomniałaś się przelogować? :D

Wróć do „Ginekologia - Położnictwo”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość