Awatar użytkownika
kasiakasinska2
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 62
Rejestracja: 19 paź 2009, 13:52

zapalenie przydatków

20 lis 2009, 13:02

odstawiłam pół roku temu tabletki anty. i od tamtej pory planujemy z mężem powiększyć rodzinkę, czy po takim zapaleniu można mieć problem z zajściem w ciążę a staramy się już 6 miesięcy .a może już jestem nie wiem

Awatar użytkownika
kasiakasinska2
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 62
Rejestracja: 19 paź 2009, 13:52

20 lis 2009, 19:49

ja właśnie byłam z tym u ginekologa

Awatar użytkownika
ulkawu
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 92
Rejestracja: 26 kwie 2007, 19:54

12 mar 2010, 17:05

dziewczyny, z zapalenie przydatków to poważna sprawa, bo nieleczone lub źle leczone może powodować powstawanie zrostów na jajowodach i rzeczywiście problemy z zajściem w ciążę. więc trzeba koniecznie do lekarza i porządnie wyleczyć i stosować się do zaleceń lekarza. moja ciocia się wyleczyła w domu cipronexem (miała lekki stan zapalny), ale już znam przypadki takie, że kobieta musiała trafić do szpitala!

Awatar użytkownika
Aniaaa
Mam Doktorat z forum!!!
Mam Doktorat z forum!!!
Posty: 1664
Rejestracja: 07 mar 2007, 14:37

06 kwie 2010, 17:45

Witam.
Niestety ja przeszłam takie zapalnie miesiąc temu. Myślałam,że to może wyrostek i w końcu jak trafiłam na pogotowie i zrobili mi wszystkie badania okazało się,że to zapalanie przydatków i jakiś płyn zebrał się w zatoce Douglasa. Dostałam zapalenia otrzewnej miednicy mniejszej i brałam antybiotyk dożylnie + czopki. Ostre bóle przeszły ale od czasu do czasu kłuje mnie jajnik i strasznie dziwny okres miałam (sama nie byłam pewna czy to okres czy nie i jakieś dziwne plamienia miałam). Trzy tygodnie po wyjściu ze szpitala miałam obowiązkową wizytę u ginekologa (mówili,że często występują jakieś komplikację) i niestety mam niewydolność jajników i jakaś torbielka się zrobiła :cry:
Dostałam leki na 3 miesiące i w czerwcu mam iść na kontrolę. Lekarz mnie pocieszał,że powinno być wszystko dobrze i po pół roku powinno się wszystko unormować ale strasznie się boję co będzie dalej :ico_placzek: czy się uda doprowadzić jajniki do stanu sprzed choroby... :ico_placzek: Gdyby powiedział,że wszystko będzie dobrze to bym się nie zamartwiała ale to słowo "powinno być' mnie przeraża :ico_placzek:
Chcieliśmy się starać o rodzeństwo dla córci ale niestety musimy jak narazie poczekać i modlić się,żeby wszystko było w porządku... :cry:

kasiakasinska2 radziła bym odwiedzić lekarza,żeby skontrolował Twoje jajniki, zrobił komplet badań i abyś miała pewność,że wszystko będzie dobrze i szybciutko zajdziesz w ciąże. Trzymam mocno kciuki aby się udało :ico_ciezarowka:

Wróć do „Ginekologia - Położnictwo”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość