misia81
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6721
Rejestracja: 17 paź 2008, 00:52

kwiat malwy czarnej i castagnus...

05 gru 2009, 18:57

Dziewczynki jak w temacie od dzis zaczełam stosować lek CASTAGNUS niby ma pomóc na nieregularne miesiaczki i zmniejszyc prolaktyne.bo moje miesiaczki sa nieregularne raz mam na czas potem nie ma i musze wywoływać,sluz mam taki sam przez cały cykl nie zmienia sie tylko przed miesiaczka zanika czyli wychodzi na to,ze nie mam owulacji, i teraz wiem z czego mi sie zrobiła torbiel,która niedawno zbijałam tabletkami i dzieki bogu juz jej nie mam..tak samo z piersiami raz bola raz nie bola przed miesiaczka.I teraz mam zamiar kupic KWIAT MALWY CZARNEJ bo doczytałam i farmaceutka mi doradziła aby to pic bo podobno reguluje cykl i normuje hormony kobiece nie wiem czy to prawda wiec moze któras z was te specyfiki zazywała,piła? to dla mnie bardzo wazne bo staram się o dzidzie a tu nic :ico_sorki: prosze o pomoc :ico_sorki:

mal
Wodzu
Wodzu
Posty: 17507
Rejestracja: 06 mar 2007, 13:33

05 gru 2009, 19:29

misia81, nic nie wiem na ten temat ale w necie znalazlam to
W medycynie ludowej kwiat malwy czarnej używany był jako środek pobudzający krwawienia miesięczne.
Obecnie w lecznictwie stosowany jest jako środek osłaniający, lekko rozkurcający i łagodzący kaszel przy nieżycie oskrzeli oraz zapaleniu błon śluzowych jamy ustnej i gardła; ponadto na nieżyt żołądka i choroby pęcherza moczowego, szczególnie u dzieci i osób starszych.
Zewnętrznie do płukań przy zapaleniu migdałków i dziąseł oraz do okładów lub przemywań przy niektórych schorzeniach skórnych.
poza tym mozesz popytac w sklepie zielarskim byc moze tam sa jakies mieszanki z z malwa

Małgorzatka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7230
Rejestracja: 08 mar 2007, 12:27

05 gru 2009, 22:27

Ziółek nie piłam więc nie wiem.

Castagnus brałam- skuteczny i na @ i na bóle piersi.

Moim zdaniem powinnaś zacząc od najprostszej rzeczy- czyli mierzyć temperaturę. Z tego możesz duuuzo się dowiedzieć o swoim cyklu- czy Twoje ciałko żółte działa jak należy czy trzeba coś w tym kierunku zadziałać. Jak długi trwają poszczególne fazy i najważniejsze-czy organizm wogóle szykuje się do owulacji stosując skoki po czym tempka spada i od nowa zaczyna się cały system tej fazy. Zobaczysz tez czy masz cykle owulacyjne czy tez nie.

Awatar użytkownika
megi5566
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3536
Rejestracja: 04 lis 2008, 12:04

05 gru 2009, 23:10

misia81, a czy Ty masz PCOS? Jak tak, to ja nie wierze, ze kwiat malwy Ci pomoze. A pytanie czy takie zolko nie zaszkodzi przy stosowaniu leku Castagnus :ico_nienie:

tak jak pisze Małgorzatka, ja najpierw mierzylabym temperature.

Zreszta ja mam PCOS, @ mialam raz na pol roku, cykle bezowulacyjne :ico_sorki: Jak zaczelam sie starac o dzidzie, zaczelam tez mierzyc tempke :ico_brawa_01:

Powodzenia Kochana :ico_sorki: :-D

misia81
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6721
Rejestracja: 17 paź 2008, 00:52

06 gru 2009, 01:09

Castagnus brałam- skuteczny i na @ i na bóle piersi.
ok super w takim razie pobiore ten lek 3 miesiace tak jak tam jest napisane i zobaczymy :ico_oczko:
a czy Ty masz PCOS?
nie nie mam kochana :ico_sorki: przynajmniej nic mi o tym nie wiadomo :ico_oczko:
Zreszta ja mam PCOS, @ mialam raz na pol roku, cykle bezowulacyjne
to jak to sie stało,ze zaszłas w ciaze? co robilas? napisz mi prosze bo widze,ze jednak udalo sie :ico_brawa_01:
co do temperatury hmm mogłabym mierzyc,ale tak dokładnie nie znam sie na wynikach tego i od kiedy zaczac mierzyc ile czasu?teraz wlasnie @ mi sie spoznia i co w dniu spodziewanej @ miałam 37,4 nie rozumiem nic a test oczywiscie jedna kreska noi juz sie spoznia 8 dzień :ico_sorki:

[ Dodano: 2009-12-06, 00:10 ]
megi5566, a jaki miałas sluz napisz mi prosze?

Awatar użytkownika
megi5566
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3536
Rejestracja: 04 lis 2008, 12:04

06 gru 2009, 10:58

misia81, ja mierzylam na 28dni.pl tam masz dokladnie opisane jak mierzyc. Najlepeij zaczac w pierwszych cyklach, od 1 dnia okresu. Na poczatku moze Ci sie jeszcze utrzymywac wyzsza temperatura, potem ona spada. Na 2-3 dni przed owulacja spada jeszcze nizej a potem jest skok. Jezeli ten skok temperatury jest wyzszy od 6ciu poprzednich o 0.2stopnie i utrzymuje sie 3 dni, to znaczy, ze owulacja byla :ico_haha_01:

Najlepiej mierzyc temperature rano, do godziny 7.00 zaraz po przebudzeniu (przed wstaniem z łóżka).

Mnie sie udalo, bo zazywalam clostilbegyt i duphaston :ico_brawa_01: :-D
jak chcesz zobaczyc jak wyglada cykl bezowulacyjny i owulacyjny, to na 28dni.pl jestem pod altra66

misia81
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6721
Rejestracja: 17 paź 2008, 00:52

06 gru 2009, 22:08

megi5566, najpierw musze wywołac @ bo juz mi sie spoźnia ponad tydzień :ico_sorki: a potem jak mi sie uda zaczne mierzyć tempke,chociaz kiedys mierzyłam i nie była miarodajna raz 36,6 na drugi dzień spadła potem znowu tak dziwnie wiec nie wiem czy z tempki cos wyczytam niestety :ico_sorki:
ide do gin 17 to mu powiem o tym wszystkim i poprosze aby dal mi skierowanie na hormonki i zaczne cos działac w tym kierunku b takie siedzenie i zamartwianie sie nic nie da a moze poprostu nic mi tak naprawde nie jest aja sie zamartwiam chociaz nic nie wiadomo :ico_sorki:

[ Dodano: 2009-12-06, 21:11 ]
a gdzie ja mam mierzyc w pochwie czy pod jezykiem?i ile minut trzymac termometr?

Małgorzatka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7230
Rejestracja: 08 mar 2007, 12:27

06 gru 2009, 22:28

Jezeli ten skok temperatury jest wyzszy od 6ciu poprzednich o 0.2stopnie i utrzymuje sie 3 dni, to znaczy, ze owulacja byla :ico_haha_01:

Najlepiej mierzyc temperature rano, do godziny 7.00 zaraz po przebudzeniu (przed wstaniem z łóżka).
Temperatura: od 4 rano do 11 !!! tym samym termometrem i wym samym mijescu: pochwa, odbyt lub usta- cały cykl.

Owulacje poznasz po tym, że będzie przed wzrostowa szóstka, po której będzie skok o 0,2 stopnia co najmniej ( trzecia) i będą to min. 3 wyższe -faza lutealna trwa zazwyczaj od 12-16 dni i te wyższe będą się tak długo utrzymywać. U niektórych kobiet (np u mnie) na 1-2 dni przed @ gwałtownie spada temp. ale to niest regułą.

Na śluz: polecam wiesiołka- super, rewelacja! Łykasz (co najmniej jeden cykl, żeby zadziałało), sluz staję sie lepiej widoczny, łatwiej rozpoznać śluz płodny od mniej płodnego. A nie mylisz śluzu z wydzielina pochwową? Zrób test szklanki: wlewasz wodę, pobierasz śluz szyjkowy (lub to co za niego uważasz), wkładasz do wody. Jeśli to śluz to będzie pływał w wodzie, jeśli wydzielina rozpuści się i woda lekko się zmąci.

[ Dodano: 2009-12-06, 21:31 ]
misia81 Temperatura jest bardzo miarodajna!

U ustach-5 minut pochwa, odbyt 5 mnut jeśli rtęciówką mierzysz. Ja mam el. microlife polecany przez NPR nauczycieli i jestem zadowolona. Mierzę w pochwie o 4:30 60 sekund.

[ Dodano: 2009-12-06, 21:35 ]
az 36,6 na drugi dzień spadła potem znowu tak dziwnie wiec nie wiem czy z tempki cos wyczytam niestety :ico_sorki:
To normalnie i zdrowy objaw. Jak masz jakieś wykresy to wklej prosze-pomogę w interpretacji :-D

misia81
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6721
Rejestracja: 17 paź 2008, 00:52

06 gru 2009, 23:02

Na śluz: polecam wiesiołka- super, rewelacja
jak mi w aptece babka powiedziała wiesiołek działa tylko na skóre i paznokcie itd..ale na sluz pierwszy raz słyszy :ico_noniewiem: a czy to moge brac razem z costangusem?
A nie mylisz śluzu z wydzielina pochwową?
a to nie to samo? :ico_szoking:
Zrób test szklanki:
spróbuje go najpierw pobrac i zrobie tak jak piszesz :ico_oczko:
To normalnie i zdrowy objaw. Jak masz jakieś wykresy to wklej prosze-pomogę w interpretacji
kochana ja dzis mam zamiar dopiero na 28 dni sie zarejestrować i dopiero od pierwszego dnia krwawienia bede mierzyła tempke,ale jak pisałam jak wywołam @ :ico_sorki: takze w razie co moge do ciebie pisac na PW? jak juz bede wiedziała co nieco?

i bardzo dziękuje za pomoc :ico_sorki:

Małgorzatka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7230
Rejestracja: 08 mar 2007, 12:27

06 gru 2009, 23:17

jak mi w aptece babka powiedziała wiesiołek działa tylko na skóre i paznokcie itd..ale na sluz pierwszy raz słyszy :ico_noniewiem: a czy to moge brac razem z costangusem?
To Ci źle powiedziała :ico_noniewiem: Możesz kochana, możesz- nawet na opakowaniu pisze, że wspomaga cykl miesięczny kobiety. Wpływa na śluz także.
a to nie to samo?
Tak myślałam, że właśnie tak myślisz dlatego zapytałam. Nie, nie to samo. Śluz jest tylko i włącznie z błony śluzowej twojej szyjki (on jest odpowiedzialny na transport i odżywienie plemnika)- dlatego lepiej go pobierać prosto z szyki (ja tak pobieram), natomiast w pochwie zazwyczaj jest taka kremowo-biała wydzielina stała, która zabezpiecza pochwie przed otarciami i infekcjami.
takze w razie co moge do ciebie pisac na PW
Oczywiście :-D

Jak chcesz robic swoje wykresy ręcznie to mogę ci dać namiar na fajną stronę i sobie drukniesz- bo co pod ręką i przed oczami na kartce to nie to samo co na kompie- mam porównanie więc wiem- choć niektórym to odpowiada.

Wróć do „Ogólnie o zdrowiu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość