Agiczek
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 3
Rejestracja: 22 mar 2007, 18:06

choroba lokomocyjna u dwulatka

22 mar 2007, 18:10

Drogie mamy, pomóżcie. Moja prawie dwuletnia córka ma chorobę lokomocyjną. Wymiotuje prawie za każdym razem kiedy podróżujemy samochodem. I to nie tylko wtedy gdy jedziemy długo, gdy nie może zasnąc i się niecierpliwi, wymiotuje gdy jest głodna, i gdy jest najedzona. Gdy śpi budzi się by zwymiotować. To jest okropne. Jesteśmy mobilnymi rodzicami, i to nam strasznie utrudnia życie. Próbowałam stosować Cocculine lek homeopatyczny, ale nie bardzo pomaga (może źle go podaję), a inne leki są dla starszych dzieci. Please help me.

:ico_ciezarowka:

Awatar użytkownika
Sosna
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3681
Rejestracja: 07 mar 2007, 16:20

22 mar 2007, 19:42

Osoby cierpiące na chorobę lokomocyjną powinny:

* zawsze siadać przodem do kierunku jazd;
* w autobusie i pociągu wybierać miejsce jak najdalej od osi kół, w samolocie zaś usiąść w okolicy skrzydeł;
* przed wyjazdem zjeść tylko lekki posiłek, nie pić napojów gazowanych;
* w czasie jazdy patrzeć na horyzont - stabilny punkt w krajobrazie; natomiast obserwacja migających drzew czy słupów wzmaga dolegliwości chorobowe;
* jeśli to możliwe, wybrać pozycję półleżącą, ze stabilnym podparciem głowy;
* często wietrzyć pojazd, a także robić krótkie odpoczynki na świeżym powietrzu;
* wypocząć i wyspać się przed podróżą;
* gdy wystąpią mdłości, zamknąć oczy i głęboko oddychać, otworzyć okno i zaczerpnąć świeżego powietrza, nie jeść natomiast żadnych stałych pokarmów, najwyżej wypić trochę niegazowanej wody;
* zaopatrzyć się w torebki foliowe. :-D

Trzeba pamiętać, że wymioty powodują odwodnienie i po zakończeniu podróży należy uzupełnić niedobór płynów.

Leki z apteki

Przed podróżą osobom wrażliwym należy podać odpowiednie preparaty. Na rynku farmaceutycznym jest kilka takich środków.

- Jednym z nich jest Aviomarin. Przed jego zastosowaniem jednak lepiej poradzić się lekarza. Należy także pamiętać, że można go podawać dzieciom dopiero powyżej 5. roku życia.

- Zaleca się też łagodne środki uspokajające, zwłaszcza o działaniu przeciwwymiotnym. Hamują one nadaktywność układu autonomicznego, co blokuje wystąpienie nieprzyjemnych objawów choroby lokomocyjnej.

- Wydawany na receptę Diphergan mogą przyjmować dzieci, które przekroczyły 1. rok życia.

- Znany jest też lek homeopatyczny - Cocculine, można go podawać nawet małym dzieciom. Stosuje się go w przeddzień podróży. Należy jednak wspomnieć, że wśród lekarzy nie ma zgodności co do skuteczności leków homeopatycznych. Niektórzy uważają, że działają one jedynie jako placebo.

- Ostatnio pojawił się bezpieczny i skuteczny lek ziołowy Avioplant, sporządzony na bazie sproszkowanego korzenia imbiru. Cierpiący na chorobę lokomocyjną powinni przyjąć 2 kapsułki leku przed podróżą, natomiast w przypadku wystąpienia nudności można dodatkowo połknąć 1-2 kapsułki co 4 godziny. Nie może on być jednak podawany dzieciom poniżej 6. roku życia oraz kobietom w ciąży; ostrożnie też u osób z kamicą żółciową (najlepiej w porozumieniu z lekarzem).


Spróbuj imbiru. Imbirowe cukierki są naturalnym, bezpiecznym i bardzo efektywnym rodkiem w walce z chorobą lokomocyjną !

Awatar użytkownika
Lady
Mam Doktorat z forum!!!
Mam Doktorat z forum!!!
Posty: 1697
Rejestracja: 06 mar 2007, 14:05

22 mar 2007, 21:05

Agiczek, od siebie ci powiem ze lapiej zeby mala lerzala w aucie i miala dobrze ustabilizowana glowe bardzo to pomaga , oraz jazda z przodu ,dlaczego? ano dlatego ze patrzac w przud nie widzi sie tych migajacych punktow , mamy raczej szeroki choryzont :ico_oczko:

Agiczek
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 3
Rejestracja: 22 mar 2007, 18:06

29 mar 2007, 16:33

Niestety Lady, moja mała musi siedzieć z tyłu, mamy poduszkę powietrzną w samochodzie, ale dzięki za radę, a zagadywać ją próbuję, ale wiesz, że jak dziecko jest ciekawe świata to trudno go odciągnąć od oglądania widoków za oknem.

Awatar użytkownika
Justa
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 23
Rejestracja: 10 kwie 2007, 11:35

13 kwie 2007, 08:59

U nas ten problem pojawił się gdy Emilka miała 3 latka .Podawałam Lokomotiw i Aviomarin ale pół tabletki.Zawsze pomagało.

zabolotek
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 41
Rejestracja: 18 kwie 2007, 15:26

21 kwie 2007, 16:53

Nas tez dopadala ta zmora lokomocyjna :ico_zly:
a podroz byla dluga i autobusem.
Sposob pierwszy: niekonwencjonalny i nie sparwdzony :-) zaklejony plastrem pepek
:-D :-D :-D wiem brzmi dziwnie :ico_haha_01: :ico_haha_01:
a drugi to diphergan-16 miesieczne dziecko przezylo podroz bez stresow :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:

mal
Wodzu
Wodzu
Posty: 17507
Rejestracja: 06 mar 2007, 13:33

21 kwie 2007, 21:41

Sposob pierwszy: niekonwencjonalny i nie sparwdzony :-) zaklejony plastrem pepek
o tej metodzie nie slyszalam :-)


podawalam Aviomarin-pomagal :ico_oczko:

zabolotek
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 41
Rejestracja: 18 kwie 2007, 15:26

22 kwie 2007, 08:02

Lekow w aptece duzy wybor :ico_oczko:
jest tylko problem z tymi dla niespelna dwulatkow :ico_placzek: :ico_placzek:

Awatar użytkownika
zubelek
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5747
Rejestracja: 07 mar 2007, 22:32

14 maja 2007, 13:35

ja jak byłam mała brałam aviomarin a chorobalokomocyjna skończyła się po wycięciu wyrostka robaczkowego w wieku 11 lat :ico_noniewiem:

maria
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 4
Rejestracja: 09 maja 2007, 23:03

21 maja 2007, 20:10

Agiczek, Cześć Agi moja 4 letnia Kasia tez miała chorobę lokomocyjną i najlepszym sposobem był diphergan.Gdy miała 2 latka dawałam jej nie całą łyżeczkę potem całą od pół roku jak ręką odją nic się nie dzieje więc nie ma potrzeby.Syrop jest na receptę i naprawdę pomaga.Najlepiej pół godziny przed podróżą.Nie pomagało jej nic bo próbowałam Lokomotiv,Aviomarin a to jest najskuteczniejsze.Może to też zależeć od dziecka ale spróbować warto.Syrop usypia i dziecko śpi jak suseł.Myślę że to minie tak jak mojej Kasi.Pozdrawiam Maria :ico_haha_02: :ico_haha_02: :ico_haha_02: :-) :-) :-)

Wróć do „Zdrowie dziecka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość