ewusiek
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 42
Rejestracja: 23 lis 2009, 17:58

Przsądy czyli co wolno a czego nie

02 sty 2010, 22:42

Nie wiem czy taki temat już istnieje,ale nie mogłam znaleźć zatem.... :ico_oczko: założyłam
Zastanawiam się jak to u Was jest z tymi przesądami bo ja czasem myślę że to prawda innym razem że brednie
Np Że kobieta w stanie błogosławionym nie powinna chodzić pod sznurkami bo potem dzidzia ma owiniętą pępowinę wokół szyi ja tak ponoć miałam a z młodszych przykładów mojej przyjaciólki szwagierka jak urodziła córeczkę to ponoć dziecko miało tak owiniętą pępowinę wokół szyi że nie oddychało dopiero po którymś z kolei klapsie w tyłek.
Nie wiem czy to prawda ale co mam prania nie wieszać przez dziewięć miesięcy?
Znacie jeszcze jakieś a może nie warto się takimi bzdurami przejmować?

Awatar użytkownika
mmarta81
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7911
Rejestracja: 20 mar 2008, 09:59

02 sty 2010, 23:25

ewusiek, :ico_haha_01: :ico_haha_01: :ico_haha_01: jeju ja o tym sznurku to piersze slysze ale sie usmialam

chcecie sie jeszcze posmiac to macie :ico_haha_01: :ico_haha_01: :ico_haha_01:
• niczego nie smażysz, bowiem boisz się, że tam, gdzie kapnie tłuszcz - dziecko będzie miało znamię

• nie nosisz łańcuszków ani korali, nie przechodzisz pod kablami i sznurami z bielizną, bowiem boisz się, że maluch owinie się pępowiną

• nie obcinasz włosów, bowiem chcesz zapobiec głupocie dziecka

• nie patrzysz na krwawe rzeczy lub kalectwo, byś się nie zapatrzyła i nie urodziła przez to chorego dziecka

• nie kochasz się z mężem 2 miesiące przed rozwiązaniem, by dziecku nie ropiały oczka

• boisz się nawet przestraszyć, bowiem jeśli w bezmyślnym odruchu dotkniesz swojego brzucha lub jakiejkolwiek innej części swego ciała to dziecko będzie miało "myszkę " (znamię )

• nie patrzysz na księżyc, by dziecko nie było łyse

• nie patrzysz na słońce, by nie zanosiło płaczem

• nie patrzysz przez wizjer w drzwiach lub żadną inną dziurkę, by nie było zezowate

• nie patrzysz na nikogo brzydkiego, by dziecko nie było brzydkie

• nie patrzysz na mężczyznę innej rasy, by dziecko nie urodziło się z innym kolorem skóry niż twoja czy męża

• nie patrzysz na ogień, by dziecko nie miało czerwonej plamy na czole

• nie słuchasz zapowiedzi przedślubnych, by dziecko nie było głuche

Awatar użytkownika
eve.ok
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5871
Rejestracja: 12 mar 2007, 19:20

03 sty 2010, 12:51

haha - nie no marta - rozłozyłaś mnie :-D ubawiłam sie neiziemsko, to ja chyba mam mało przesądne otoczenie wokół siebie :-D

Awatar użytkownika
tibby
Wodzu
Wodzu
Posty: 10053
Rejestracja: 10 sie 2009, 14:13

03 sty 2010, 14:44

mmarta81, świetne te przesądy! skąd je wytrzasnęłaś? :ico_smiechbig:

Awatar użytkownika
mmarta81
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7911
Rejestracja: 20 mar 2008, 09:59

03 sty 2010, 16:18

tibby, hehe niezle nie :ico_haha_01: z neta z neta te pierdoly :ico_oczko:

Awatar użytkownika
zborra
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 9819
Rejestracja: 19 kwie 2007, 21:41

08 sty 2010, 00:30

ale bajer! :ico_haha_01:
no nieźle nieźle

tak....z praniem też to miałam
ciotka mojego męża mnie tym straszyła....J. wystraszyła skutecznie
młoda urodziła się owinięta pępowiną i teraz mój mąż święcie wierzy , że to przez wieszanie prania, hahahahha
i podnoszenie rąk do góry
i teraz mnie za to goni....matko! :ico_olaboga:

Awatar użytkownika
Martalka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5386
Rejestracja: 31 sty 2009, 01:08

08 sty 2010, 13:10

mmarta, ropiejące oczka i nie patrzenie na ludzi o innym kolorze skóry mnie powaliły :ico_haha_01: :ico_brawa_01:

Mnie teściowa kiedyś przestraszyła.
Byliśmy na jakimś wyjeździe i zrobiło się ciepło. Zdjęłam więc sweter i owiązałam go sobie w pasie. A ta leci za mną, łapie za sweter i rozwiązuje nerwowo (ja w szoku!!) ale dowiedziałam się, że tak nie można, bo dziecko będzie owinięte pępowiną.
:ico_haha_01:
Oczywiście przestraszył mnie "napad" na mój sweter, a nie przesąd ;)

Awatar użytkownika
basik_twins
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 19
Rejestracja: 08 lut 2010, 12:14

10 lut 2010, 16:41

Ja słyszałam (przesądy panujące w moim regionie tzn dolnyśląsk), że

1. nie można kupować wózka ani łóżeczka przed ukończeniem 6 miesiąca ciąży gdyż może to "pokrzyżować szyki" tzn stracić ciąże urodzić martwe dziecko

2. Kobiecie w ciąży nie wolno odmawiać. Jeśli o coś prosi nie można powiedzieć "nie" gdyż w nocy przyjdą białe myszy i Cie zjedzą :) hehehe


Obrazek

Awatar użytkownika
pestka
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2033
Rejestracja: 16 mar 2007, 09:46

18 lut 2010, 15:45

ja jeszcze słyszałam, że nie można przechodzić przez tory, wymysł mojej teściowej ale dlaczego to powiedzieć nie chciała :ico_puknij:
jakby tak brać pod uwagę wszystkie przesądy to trzeba by mieszkać gdzieś w głuszy bez prądu bo pod kablami nie można, pranie suszyć na kamieniach bo sznurki też niebezpieczne :-D
Kobiecie w ciąży nie wolno odmawiać. Jeśli o coś prosi nie można powiedzieć "nie" gdyż w nocy przyjdą białe myszy i Cie zjedzą :) hehehe
tego jeszcze nie słyszałam, dobre :ico_haha_01:

Awatar użytkownika
Beata_Tychy
Wodzu
Wodzu
Posty: 14131
Rejestracja: 20 lis 2008, 23:20

18 lut 2010, 18:22

nie nosisz łańcuszków ani korali, nie przechodzisz pod kablami i sznurami z bielizną, bowiem boisz się, że maluch owinie się pępowiną
nosilam korale i Krzys 3 razy byl owiniety pepowina oczywiscie moja wina ee korali

[ Dodano: 2010-02-18, 17:29 ]
2. Kobiecie w ciąży nie wolno odmawiać. Jeśli o coś prosi nie można powiedzieć "nie" gdyż w nocy przyjdą białe myszy i Cie zjedzą :) hehehe
tak to czesto wykorzystywalam :)

[ Dodano: 2010-02-18, 17:30 ]
mmarta81, gdzie ty to wynalazlas :)

Wróć do „Ciąża, czyli nasze 9 miesięcy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 1 gość