akz
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 2
Rejestracja: 26 sty 2010, 14:42

inne podejście do zdrowia

26 sty 2010, 14:44

Witajcie:)

chciałam tutaj podyskutować z wami o waszym podejściu do tematu zdrowia. Czym tak naprawdę jest dla was zdrowie, bo ja rozumiem je nie tylko jako brak chorób, ale życie w harmonii ze sobą i otaczającym światem.
Od jakiegoś czasu udzielam się w grupie zajmującej się tym tematem i chętnie zaproszę wszystkich zainteresowanych do dyskusji.

AlicjazkrainyOz
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 30
Rejestracja: 28 gru 2009, 14:30

06 lut 2010, 21:01

Ze zdrowiem jest niestety tak, że jak je mamy to nie doceniamy. Według mnie dużo w tym temacie zależy od genów.

akz
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 2
Rejestracja: 26 sty 2010, 14:42

10 lut 2010, 10:14

Witaj,

miło mi, że się odezwałaś. Pewnie masz rację z genami - niektóre choroby przechodzą z pokolenia na pokolenie. Ja myślę, że duże znaczenie ma także nasza psychika, nasze podejście do choroby. Moja mama ma nowotwór i razem z nią chodziłam na zajęcia akademii do walki z rakiem - tamtejsza pani psycholog opowiadała nam o człowieku, który miał jakąś złośliwą odmianę raka i znalazł informację o jakimś nowym leku - tak głęboko uwierzył w to, że ten lek będzie działał, że rzeczywiście po zażyciu guzy mu się cofnęły. Niestety później usłyszał w telewizji negatywne opinie nt owego leku i braku jego skuteczności i guzy znowu się pojawiły.
To autentyczny przykład jak my sami możemy "sterować" przebiegiem choroby i tym czy ją pokonamy.

Pozdrawiam

[ Dodano: 2010-03-11, 10:08 ]
Witajcie :)

zapraszam wszystkich na kolejny prozdrowotny wykład - tym razem tematem naszych rozważań będzie wpływ dźwięku na nasze zdrowie. Opowiemy trochę o historii dźwięku i muzykoterapii, o rodzajach muzykoterapii, profilaktyce, itp.
Wykład jest oczywiście bezpłatny!
Wszystkich zainteresowanych zapraszam 22.03.2010 do naszego centrum szkoleniowego przy ul. Nowej 20 w Łodzi. Zaczynamy o 17.30.


Trzymajcie się,
Emi

tasiorinho
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 1
Rejestracja: 22 wrz 2011, 16:35

test na raka

22 wrz 2011, 16:37

Link usunięty przez obsługę forum polecam test , naprawde super
Ostatnio zmieniony 22 wrz 2011, 17:39 przez tasiorinho, łącznie zmieniany 1 raz.

aagness30
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 2
Rejestracja: 15 lis 2011, 21:35

15 lis 2011, 21:38

Witam serdecznie!
Nowa na forum i od razu taki miły temat ;)
Dla mnie zdrowie to przede wszystkim działanie w zgodzie z samą sobą.
Ja zdając o zdrowie jadam duuuużo warzyw , pije napary z ziół , korzystam z usług masażysty (Zaglaniczny-Gdańsk, ponieważ pochodzę z Sopotu), co jakiś czas biegam i przede wszystkim NIE STRESUJĘ się drobiazgami! Polecam pracę nad sobą w ciszy i spokoju :)

PachnijPL
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 28
Rejestracja: 12 lut 2013, 15:39

Re: inne podejście do zdrowia

12 lut 2013, 16:29

Dbać o zdrowie to znaczy prowadzić właściwy styl życia polegający na stosowaniu zdrowej diety, właściwego ruchu fizycznego i wypoczynku, unikaniu nałogów i nadmiernego stresu. O kondycję trzeba dbać, dlatego gimnastyka powinna być obowiązkowym punktem dnia. Ale ile z nas tak naprawdę przestrzega tych zdrowych reguł?

kamilla1
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 19
Rejestracja: 11 lut 2013, 12:13

Re: inne podejście do zdrowia

25 lut 2013, 11:27

Moim zdaniem zdrowie to stan naszego ciała i duszy. Sądzę, że trzeba raz na czas wyjechać w miejsce gdzie można wypocząć. Przez codzienny pośpiech mamy problemy z koncentracją i tylko oderwanie się chociażby na weekend może nam pomóc.

Wróć do „Ogólnie o zdrowiu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość