Awatar użytkownika
aga216
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5370
Rejestracja: 07 mar 2007, 18:39

Plamienie po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych!!!!

20 lut 2010, 11:57

Dziewczyny proszę o pomoc,bo znowu sie bardzo martwię,brałam przez dwa miesiące tabletki antykoncepcyjne Gravistat,na wchłonięcie sie torbiela,przy drugim opakowaniu byłam na usg i torbiela juz nie było,skonczyłam opakowanie 2 lutego,5 dostałam miesiączke która trwała 5 dni,dzis liczac od pierwszego dnia tej miesiączki jest 16 dzien,a mnie boli lekko podbrzusze,i lekko krwawie???jejku dziewczyny co to może byc,bardzo sie boje,czy to przez tabsy czy przez co???czy możliwe że torbirl sie odnowił,a może miesiaczka sie rozkręca,pomóżcie :ico_placzek: :ico_placzek: :ico_placzek:

mal
Wodzu
Wodzu
Posty: 17507
Rejestracja: 06 mar 2007, 13:33

20 lut 2010, 14:34

Aguś jak dla mnie te "plamienia" jest to skutkiem wlasnie brania anty ,poszperalam w necie i

Działania niepożądane W trakcie pierwszych 2-5 cykli stosowania preparatu mogą wystąpić plamienia/krwawienia w środku cyklu, najczęściej o charakterze przejściowym. Jako objawy niepożądanego działania preparatu obserwowano: nudności i wymioty oraz zaburzenia jelitowe; zmiany w obrębie gruczołów piersiowych, zmiany masy ciała, zmiany libido, zaburzenia metaboliczne, zmiany skórne, depresję, napady migreny, nadciśnienie, ból oczu przy stosowaniu szkieł kontaktowych. Skutkiem stosowania doustnych środków antykoncepcyjnych mogą być zmiany zatorowo-zakrzepowe, zwłaszcza u kobiet po 30 r.ż. oraz u palących papierosy. Sporadycznie występowały nowotwory hormonozależne, schorzenia wątroby, SLE, pląsawica. Istnieje możliwość wystąpienia nadwrażliwości na promieniowanie słoneczne (u osób predysponowanych mogą się pojawić brązowe plamy na twarzy).
byc moze jest to przejsciowe krwawienie ale i tak skonsultowalabym to z lekarzem,albo zostawi ten lek albo da inny,albo kaze poczekac jeszcze jakis czas i powinnas brac ten lek ,ale to on musi postanowic .....wogole powinien cie uprzedzic ze takie rzeczy moga byc :ico_sorki:

takze nie denerwuj sie na zapas :ico_sorki:

Awatar użytkownika
aga216
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5370
Rejestracja: 07 mar 2007, 18:39

20 lut 2010, 14:47

mal, dziekuje za tak szybką odpowiedz,tylko że ja juz tych tabletek nie biore i to jest 1 cykl po ich zaprzestaniu brania,miesiączka z odstawienia była 5 lutego trwała 5 dni,no i od wczoraj to krwawienia,sama już nie wiem co mam myślec ,ale znowu sie denerwuje,jak powiem mojemu to znowu nie bedzie ze mną gadał bo tez sie bedzie denerwował ,boże już sama nie wiem,zaraz po tej @ brałam podwójną dawke antybiotyku może i to coś tutaj zaszkodziło,dokładnie mc temu byłam na usg dopochwowym i torbielka nie było,cytologia ok,macica było ok i jajniki tez wiec co sie dzieje :ico_placzek: :ico_placzek: :ico_placzek:

mal
Wodzu
Wodzu
Posty: 17507
Rejestracja: 06 mar 2007, 13:33

20 lut 2010, 14:58

aga216, nie denerwuj sie tak :ico_sorki: skoro torbiel sie wchonela i usg nic nie wykazalo tzn ze jest oki ...kiedys mialam tez to co ty po tabletkach anty i lekarz mowil ze to jest normalne ze niektore kobiety tak reaguja po odstawieniu anty a wszystko wrocilo do normy juz z nastepnym cyklem

Awatar użytkownika
aga216
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5370
Rejestracja: 07 mar 2007, 18:39

20 lut 2010, 15:07

mal, dzięki kochana,pocieszyłas mnie troche,zobacze co dalej z tego wyniknie,gdzies znalazłam że mogą sie takie krwawienia miedymiesiączkowe zdarzyc,ale itak sie człowiek boi,mam nadzieje że to krwawienie przejdzie i tak jak mówisz po pierwszym cyklu sie unormuje,w razie czego zadzwonie do swojego ginka,jak nie bedzie przechodzic :ico_sorki: :ico_sorki:

mal
Wodzu
Wodzu
Posty: 17507
Rejestracja: 06 mar 2007, 13:33

20 lut 2010, 15:21

aga216,zawsze warto u niego zasiegnac opinii :ico_oczko: kiedys bralam mastodynon i dobrze sie czulam a bralam castangus i objawy jakby sie spotegowaly....takze co lek to inaczej na kazdego moze dzialac ,takze jak pojdziesz do gina powiedz mu o tym ,mysle ze powinien dac cos innego :ico_oczko:

Awatar użytkownika
aga216
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5370
Rejestracja: 07 mar 2007, 18:39

20 lut 2010, 15:29

mal, no zobacze,wygląda to raczej tak jakby miesiaczka miała sie rozpoczac,bo plamienie to to już nie jest,zadzwonie do niego w poniedziałek i zobacze co powie :ico_olaboga:

Awatar użytkownika
ramonka
Wodzu
Wodzu
Posty: 18597
Rejestracja: 08 sie 2008, 18:20

21 lut 2010, 00:16

aga216, nie przejmuj sie kochana to na pewno skutek odstawienia tabletek :ico_sorki: ja po odstawieniu nie mogłam dlugo dojsc od ładu :ico_sorki: cykle sie wydluzaly @ byly albo nie było... organizm musi teraz sie przestawic i zobaczysz niedługo wszystko sie unormuje :ico_sorki:

Awatar użytkownika
aga216
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5370
Rejestracja: 07 mar 2007, 18:39

21 lut 2010, 13:58

ramonka, dzieki za odpowiedz,wiem ze przeważnie jest problem że miesiączka sie opóznia,albo jej niema,no ale u mnie na odwrót,dzis juz lekko krwawie(plamie),dlatego sie martwie :ico_olaboga: :ico_olaboga: :ico_olaboga: nie wiem zobacze co bedzie dalej :ico_oczko:

Awatar użytkownika
ramonka
Wodzu
Wodzu
Posty: 18597
Rejestracja: 08 sie 2008, 18:20

21 lut 2010, 16:43

wiem ze przeważnie jest problem że miesiączka sie opóznia,albo jej niema,no ale u mnie na odwrót,dzis juz lekko krwawie(plamie),dlatego sie martwie
masz racje przewaznie tak jest, ale jak to z roznymi 'przypadlosciami' bywa kazdy reaguje inaczej. Zawsze mozesz zadzwonic albo pojdc do lekarza. To na pewno Cie uspokoi :ico_sorki:

Wróć do „Ogólnie o zdrowiu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość