Chmielnick
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 1
Rejestracja: 01 kwie 2010, 19:30

Potrzebuje przepisow...

01 kwie 2010, 19:38

Witam, jestem nowym użytkownikiem forum i sprowadza mnie tutaj pewien problem... Opiekuje się chora mama która od dłuższego czasu ma problemy z przełykaniem pokarmu, może jeść tylko rzadkie zupki itp. i dlatego chciałbym się zapytać czy ktoś mógłby mi dać przepisy na takie "rzadkie jedzenie" które jednocześnie zachowywałyby kaloryczność. Będe bardzo wdzięczny a jakąkolwiek pomoc i z góry dziękuje.

JoannaS
Wodzu
Wodzu
Posty: 19289
Rejestracja: 21 lut 2010, 07:51

05 kwie 2010, 19:06

nie ntrzeba chyba do tego specjalnych przepisów.
Moja ciocia też opiekowała się swoją mamą, która musiała też jeść wszystko rzadkie i co ugotowała to dla niej zmieliła widelcem albo blenderem.
Nie wiem czy u Ciebie akurat to coś pomoże ale może sie uda.

mocarella
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 20
Rejestracja: 12 mar 2010, 13:22

06 kwie 2010, 11:49

chmielnick dokłądnych przepisów niestety nie znam, ale spróbuj poszukać przepisów na zypy-kremy z kurczaka. Jest ich całkiem sporo i dostarczają dużo składników odżywczych.

Awatar użytkownika
Madleine
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3139
Rejestracja: 07 mar 2007, 22:21

20 maja 2010, 21:53

swietny przepis na zupe krem pomidorowa - 15 min i jest gotowa a mysle ze dosc pozywna :)


sparzyc i obrac pomidory (wedlug uznania)
do garnka na zimny olej wrzucic dorbno pokrojona cebule i kilka zabkow czosnku
dodac pokrojone i obrane pomidory
dusic kilka minut (mozna dolac troszke wode)
posolic,dodac pieprz i mala łyzkę cukru
po kilku-kilkunastu minutach zdjac z ognia,zmielić blenderem i dodać śmietany 30 % (tylko troszke)

Zupa pyszna,szybka i lekka :)

Awatar użytkownika
rita
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 71
Rejestracja: 30 paź 2008, 10:15

31 maja 2010, 10:58

Moja babcia po udarze mózgu tez nie mogła nic gryźć i miała problemy z przełykaniem. Najczęściej jadała kaszę manną z owocami miksowanymi, a zupki albo też miksowane z mięskiem (każda) a jeśli jest problem z ugotowaniem takiego jedzenia z różnych powodów, to zupki dla niemowląt (Gerber, Hipp lub BoboVita) tylko dla starszej osoby trzeba trochę doprawić bo są nie słone.

Awatar użytkownika
lula
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 38
Rejestracja: 21 cze 2010, 11:03

22 cze 2010, 22:48

Zawsze istnieje możliwość do swykłej zupki - kremu dodania wzbogacaczy. Bo większość zupek po zmiksowniu z mięsem zaczyna smakować tak samo:( Nie jestem pewna czy można je kupć bez recepty, ale o to możesz zapytać w aptece.

Wróć do „Kuchnia - ulubione miejsce w domu ;-)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość