Awatar użytkownika
Pantofelek_84
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 26
Rejestracja: 07 cze 2009, 14:53

Wasze sposoby na stres.

11 kwie 2010, 20:28

Witam,
Jakie macie sposoby na stres?? Ostatnio jestem w ciaglym pospiechu, zmienialam prace, do tego codzienne problemy - od tego wszystkiego zrobilam sie jakos strasznie nerwowa..kolezanka, ktora jest masażystką - wybadala moj kręgoslup I powiedziala, ze "widac na nim" oznaki stresu, ze wiekszosc miesni jest w jakims ciaglym napieciu i stresie czy cos takiego. Czuje sie ciagle zmeczona I poddenerwowana, rzadko kiedy moge sie naprawdę zrelaksować. Czy wam stres też daje w kość? Macie na to jakieś sposoby?

Katherine
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 21
Rejestracja: 25 cze 2009, 23:01

13 kwie 2010, 12:20

no ii masaż na ciebie nie działał antystresowo??? bo ja właśnie jak czuję się taka maksymalnie spięta, to robie sobie relaksującą kąpiel, no albo masaże. W spa cece np. robiłam masaż miodowy, który działa nawet antydepresyjnie. a tak oprócz tego to na mnie zawsze działa spacer, albo dobra książka.

Awatar użytkownika
kasieŃka
Częstowpadacz na plotki
Częstowpadacz na plotki
Posty: 125
Rejestracja: 26 lut 2010, 10:05

14 kwie 2010, 22:58

Pantofelek_84,

szczerze to ja mam to samo ale juz od dluzszego czasu...i tak naprawde najbardziej odstresowuje mnie oraz zmniejsza napiecie uprawianie jakiegos wysiłkowego sportu np pływanie :ico_haha_02: to jest naprawde dobra sprawa chociaz jakis czas juz nie pływam bo mi sie nie chce szczegolnie jak jest zimno na basen chodzic to zawsze znajda sie inne sposoby :ico_oczko:
1) duzo sexu :-D
2) odpreżająca kąpiel <zrob sobie własne SPA w łazience..> :ico_brawa_01:
3) kup sobie coś <ciuch, bizuteria>nawet najmniejsza rzecz a potrafi cieszyć
4) wybierz sie na spotkanko z psiapsiołka i troche poplotlujcie przy lampce winka :ico_haha_01:

jest naprawde duzo opcji tylko musisz wiedziec sama czego tak naprade potrzebujesz
glowa do gory i pamietaj ze sama nie jestes :-D pozdrawiam

mocarella
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 20
Rejestracja: 12 mar 2010, 13:22

15 kwie 2010, 09:41

Ja żeby się odstresować muszę mieć wokół siebie idealny porządek, więc zaczynam od sprzątania ;) A potem mogę usiąść z książką, obejrzeć jakiś film, wziąć dłuższy prysznic, zrobić sobie jakiegoś dobrego drinka lub deser....

Awatar użytkownika
Beata_Tychy
Wodzu
Wodzu
Posty: 14131
Rejestracja: 20 lis 2008, 23:20

15 kwie 2010, 21:46

Pantofelek_84, dzyzys jak paliłam to waidomo a teraz...biore psa jak mi sie chce :ico_noniewiem: i szlajam sie po osiedlu z korzyscia dla psiaka :)

paryżanka
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 80
Rejestracja: 17 cze 2009, 22:14

20 kwie 2010, 11:55

najlepszym sposobem na stres jest chyba włączenie trybu myślenia pt 'jeśli tego nie zrobię to świat się nie zawali'. czasami trzeba wrzucić na luz, nie ma sensu gonić chorobliwie za wszystkimi okazajami które pojawiają się w naszym życiu, mozna zwariowac.
Ble...
A co poza tym? Kapiel w wannie na podwórku domku lesnego :)

Awatar użytkownika
Michalina
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 91
Rejestracja: 07 lip 2009, 12:45

25 kwie 2010, 14:16

Paryżanka.. powinnam sobie to hasło na ścianie napisać. Mam strasznie dużo stresujących sytuacji, w pracy, w domu.. ciągle obowiązki. Jak już jeden załatwię pojawia się następny problem. A słyszałyście o żeń-szeniu? tak gdzieś właśnie w necie przeczytałam że poprawia nastrój.

Awatar użytkownika
Madleine
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3139
Rejestracja: 07 mar 2007, 22:21

26 kwie 2010, 19:23

na stres u mnie najlepiej dziala gorąca kąpiel z ksiazka i kieliszkiem wina plus dlugi sen.
co prawda to jest taki dorazny sposob,a na dlugotrwaly stres hmmm,moze jakies ziolowe herbatki,spacery...?
Moze jakis sport? rozladujesz napiecie np, silownia albo relaksujaca joga?

shine
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 54
Rejestracja: 09 lis 2009, 14:12

28 kwie 2010, 15:48

Paryżanka od dziś to się staje moim mottem życiowym! :D mam nadzieję, że będę się go trzymała wytrwale!
Tak czy inaczej na stres mi zawsze pomaga jakaś relaksująca kąpiel z olejkami aromatycznymi i zawsze wolny wieczór z dobrą książką albo muzyką. Wszelkie spotkania z psiapsiółami na drinku w fajnej knajpce też odstresowują, pod warunkiem, że będziemy podczas nich w stanie przestać myśleć o wszystkim co musimy zrobić.
I jeszcze jedno - wysiłek fizyczny. Chodzę do mojego ulubionego Fitness Parku, idę popływać, na fitness albo poćwiczyć na siłowni. Porządny wysiłek fizyczny jeszcze nikomu nie zaszkodził a na stres pomaga rewelacyjnie

CMonikA
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5781
Rejestracja: 11 mar 2007, 12:51

28 kwie 2010, 15:52

u mnie na stres działa najlepiej kąpiel i duuuuuża ilość słodyczy :ico_wstydzioch: :ico_wstydzioch: :ico_wstydzioch: :ico_wstydzioch: :ico_wstydzioch:

Wróć do „Ogólnie o zdrowiu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość