Awatar użytkownika
kasieŃka
Częstowpadacz na plotki
Częstowpadacz na plotki
Posty: 125
Rejestracja: 26 lut 2010, 10:05

shitzu piesek

18 kwie 2010, 09:54

dzień dobry wszystkim :ico_haha_02:

chcialam Was zapytac czy ma ktoras z Was w domku pieska rasy shitzu
chcialabym sobie kupic a teraz jest duzo fajnych ofert piesek kosztuje w granicach 600zl
powiedzcie mi czy jest to za duzo i czy ztym psem nie ma wiekszych problemow

mialam jamnika krotkowlosego czarnego jakies 6lat byl z nami w sumie piesek nie byl jeszcze stary ale jaki chorowity musielismy go uspic :ico_noniewiem: duzo mial problemow z kregoslupem oraz paraliży wymiotowal czesto krwia :ico_placzek: tak bardzoe cierpialam patrzac na ten widok

kocham zwierzeta nie chce kolejny raz przez to przechodzic a chcialabym miec "cos" kogos"
wiernego w domku <mieszkam w jednorodzinnym> ale duzych psow sie boje :ico_haha_01:

moze cos poradzicie ??
dziekuje i pozdrawiam :-)

JoannaS
Wodzu
Wodzu
Posty: 19289
Rejestracja: 21 lut 2010, 07:51

18 kwie 2010, 09:59

Witaj Kasia, ja od roku sie zastanawiam nad shitzu dla moich córeczek. Czekałam aż druga córa troche podrośniei mieliśmy z mężem kupić go , ale sie okazało ze starsza corka ma astme oskrzelowa z powodu alergii i lekarz zabronił na jakiś czas kupować jakiekolwiek zwierzątko do poki sie nie dowiemy na co ma uczulenie. Wiec do przyszłego lata sie musze wstrzymać.
Ale chetnie poczytam coś na temat tych piesków, ale cena mnie zastanawia 600zl to bez rodowodu czy z?
Bo ja chce kupic z rodowodem, zebym miala pewnosc co do pieska wkoncu to ma byc dla moich małych córek.

Awatar użytkownika
kasieŃka
Częstowpadacz na plotki
Częstowpadacz na plotki
Posty: 125
Rejestracja: 26 lut 2010, 10:05

18 kwie 2010, 12:37

JoannaS,

no nie wiem wlasnie czy to rasowa cena czy nie bo jak patrzylam to niby piszą ze rasowe za 600 juz mozna dostac ..slodkie pieseczki ale sie zastanawiam tez nad cocielem spanielem bo sa tez urocze tylko problem w tym ze ponoc na uszy czesto choruja :ico_noniewiem:

Awatar użytkownika
izuś_85
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 9059
Rejestracja: 21 gru 2008, 21:25

04 maja 2010, 13:48

kasieŃka, skopiuję czesc mojej poprzedniej odpowiedzi w innym temacie

piszesz ze chcesz psa rasy shi tzu czy innego

podkreślam "RASY"

pies rasowy to pies z rodowodem i tylko taki moze byc nazywany psem rasowym
i nie chcodzi tu o czyjeś ambicje a o konkretny wyglad psa, zachowanie odpowiedznie dla rasy, temperament, cechy charakteru

ale rasowego nie kupisz "tanio"
a jak chcesz kundla z allegro za 450zł kupić to nie polecam szczerze :ico_nienie:
- po pierwsze NIE WYROŚNIE na takiego jak z obrazka, bedzie mixowany, mieszaniec poprostu, ktoś moze sie zarzekać ze to jest "rasowiec bez rodowodu" i dasz sie nabrać, wyrośnie ci Gończy Polski :ico_haha_01:
- po drugie- nie masz pewnosci czy psy nie bedą agresywne, lękliwe itp...
- po trzecie zero pewnosci czy były szczepione (naklejka w książeczce nie oznacza ze pies był szczepiony) , dobrze karmione, czy nie mieszkały w oborze, czy ich matka nie rodziła już 15 razy




skoro chcesz psa, tego wymarzonego itp to polecam Ci zapoznanie się z hodowlami tych psów
czasem hodowle "wypuszczają taniej" psy rodowodowe czyli rasowe, a co za tym idzie stabilne psychicznie, dobrze odchowane za niską cenę
są to tzw PETY czyli psiaki do kochania anie na wystawy
otrzymują rodowód ale nie mogą byc wystawiane ani rozmnażane ze względu na wadę w postaci załomka na ogonie, krzywego zgryzu, złego koloru oczu, zbyt duzej ilosci białej maści np. białe boksery itp

wady te są "nieszkodliwe" dla psa ale odbiegają od wzorca rasy dlatego te psy i ich potomstwo nie powinny być rozmnażane w celu uniknięcia powielenia wad, a co za tym idzie zmiany wzorca rasy- dlatego są sprzedawane taniej, z rodowodem i wpisem o wadzie :-D


psiaki z allegro w WIĘKSZOSCI są zwykłymi Kundlami
tak KUNDLAAAAMI
których mamcia moze i była rasowa ale pewnie zmiksowała sie z psem sąsiada i wyszło cos podobnego do rasy, zawsze kupujacemu można wmówić ze to zaplanowane krycie, aaaa sprzeda sie jak rasowce :ico_puknij: :ico_puknij: :ico_puknij:
a urośnie nie wiadomo co, o niewiadomo jakiej psychice :ico_olaboga:

[ Dodano: 2010-05-04, 13:52 ]
a moze tu sie coś znajdzie :)

http://www.dogomania.pl/forums/28-Psy-d ... znalezione

Wróć do „Nasze hobby”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość