KatarzynkaM
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 5
Rejestracja: 05 maja 2010, 14:03

dekoracje

05 maja 2010, 14:25

hey Dziewczęta,

powiedzcie jak u was było z dekorację,
była w cenie wynajmu sali - jeśli tak to czy mieliście na nią wpływa, a jeśli nie to czy samo to robiliście ?

Awatar użytkownika
ramonka
Wodzu
Wodzu
Posty: 18597
Rejestracja: 08 sie 2008, 18:20

06 maja 2010, 10:23

KatarzynkaM, my mieliśmy wynajętą firmę ktora zajmowała się robieniem dekoracji. Kolorystyke wybierałam ja - ale w trakcie uznali ze będzie "za blado" i dzwonili do mnie z pytaniem czy mogą zrobić cos po swojemu :ico_sorki:
Zgodziłam się choć bałam się okropnie - ale jak się okazało efekt byl super :ico_sorki:

KatarzynkaM
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 5
Rejestracja: 05 maja 2010, 14:03

07 maja 2010, 12:26

My właśnie się zastanawiamy nad tym czy zrobić coś samemu czy zatrudnić firmę z zewnętrzną - dużo Was to kosztowało ?

Znaleźliśmy fajny sklep internetowy godana i tam masę przeróżnych dekoracji i zastanawiamy się czy sami nie podejmiemy się tego zadania. Może jak porównałabym koszta to bym podjęła decyzję .. kurde te przygotowania mnie przerastają ...

Dziewczyny a jak wy przeżyłyście przygotowania ?

Awatar użytkownika
ramonka
Wodzu
Wodzu
Posty: 18597
Rejestracja: 08 sie 2008, 18:20

07 maja 2010, 21:06

dużo Was to kosztowało ?
nie mam bladego pojecia :ico_szoking: po prostu nie pamietam...
na pewno nie była to jakas wygórowana cena
wiem, ze dawali oni jeszcze kwiaty na stół - flakony, świeczniki, serwetki i obrusy chyba tyle :ico_noniewiem:
u nas to wyglądało tak, że dostęp do sali mieliśmy dzień przed weselem po poludniu więc sami nie mieliśmy sił ani ochoty na robienie dekoracji.
Do tego koszt materiałów byłby chyba wiekszy
Bo po 1 - cały ten "ołtarzyk" był tylko wypożyczony, tak samo obrusy, materiały i inne pierdoły.
Jedynie to co było dla nas to świeczki i balony
Pamiętam że przeliczaliśmy koszty zakupu wszystkiego - to wychodziło taniej zrobienie przez firme :-D

Awatar użytkownika
DUSIA555
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2227
Rejestracja: 11 mar 2009, 21:54

09 maja 2010, 14:32

KatarzynkaM, jeśli chodzi o dekorację sali tj. flakony z kwiatami na stół , świeczniki, serwetki, obrusy jak również dekoracja nad stołem Państwa młodych to w naszym przypadku była wliczona w cenę. Ja miałam wesele w domu weselnym. Mogliśmy wybrać jeden z pięciu kolorów dekoracji tj. serwetek, "serc" nad naszym stołem jedno było białe drugie w wybranym kolorze oraz tych dzwonków i kuli które są na stronie firmy którą podałaś. Do wyboru mieliśmy bordo, biały, kremowy, różowy piątego nie pamiętam :ico_wstydzioch:
Co mnie zaskoczyło to to, że jeśli chodzi o wystrój balonami to leżało w naszej gestii. Tzn. zarówno zakup jaki i zrobienie nimi dekoracji. Jeśli chodzi o dekorację balonami, po rozeznaniu się w cenach wykonania tejże przez fachowców (ceny - szok :ico_szoking: ) wzięłam sprawy we własne ręce. Kupiliśmy dwa rożne kolory balonów te lepszej jakości bardziej wytrzymałe, wstążki, żyłkę, w internecie znalazłam strony ze wskazówkami jak wykonać dekoracje z balonów, załatwiliśmy dwa kompresory do dmuchania balonów i tak zrobiliśmy m.in. girlandy, kwiaty, "winogrona" w zaskakująco szybkim czasie :-D Okazało się, że można bez większego wysiłku przy pomocy kilku osób z rodzinki taką dekorację zrobić zdecydowanie mniejszym kosztem.
KatarzynkaM, jeśli wchodziłoby w grę wykonanie całej dekoracji łącznie z obrusami, flakonami z kwiatami, serwetkami, balonami itp. to myślę, że podobnie jak ramonka zdecydowanie wynajęłabym do tego firmę. Może i wyszłoby to drożej ale nie miałabym ani czasu ani chęci na zakupy wszystkich niezbędnych do tego rzeczy, poza tym co ja bym z tym wszystkim zrobiła po weselu....
Natomiast jeśli chodzi tylko o dekoracje np. z balonów i przykładowo również wspomnianych kuli i dzwonków to zrobiłabym sama. Balonów miałam b. dużo bo sama girlanda wymaga ich sporo, natomiast kuli i i dzwonków niedużo nie lubię przesytu- co od razu zaznaczyłam właścicielowi :ico_oczko:

Awatar użytkownika
ramonka
Wodzu
Wodzu
Posty: 18597
Rejestracja: 08 sie 2008, 18:20

09 maja 2010, 22:23

jeśli chodzi o dekorację sali tj. flakony z kwiatami na stół , świeczniki, serwetki, obrusy jak również dekoracja nad stołem Państwa młodych to w naszym przypadku była wliczona w cenę.
u nas obrusy były tez wliczone - z tym ze białe - ochydne
a dekoracja ktora miała byc nad nami - składała sie z kawałka materiału, obrazu i jakis badziewnych lampek :-/
nie podobalo mi sie to zupełnie wiec zdecydowalismy sie na firme

no ale tak jak piszesz
zalezy co kto chce zrobic :ico_brawa_01:

Awatar użytkownika
DUSIA555
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2227
Rejestracja: 11 mar 2009, 21:54

10 maja 2010, 10:46

u nas obrusy były tez wliczone - z tym ze białe - ochydne
a dekoracja ktora miała byc nad nami - składała sie z kawałka materiału, obrazu i jakis badziewnych lampek :-/
Fuj co za tandeta :-P faktycznie ta dekoracja nad Wami bardziej przypominała wystrój ołtarzyka jak to się ma do wesela :ico_noniewiem: Kochana tym bardziej nie dziwię Ci się, że zdecydowałaś się na firmę, ja zrobiłabym tak samo :ico_sorki:

Awatar użytkownika
Madleine
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3139
Rejestracja: 07 mar 2007, 22:21

13 maja 2010, 21:19

My tez wynajmujemy firme ktora nam udekoruje sale.Bo w reastauracji zepwniaja jakies ochydna balony,i wypchane ptactwo na scianie ;/ bleeee
Na Szczescie Pani z firmy dekoratorskiej to nasza znajoma - chociaz to jak nas podliczy - to sie jeszcze okaże heheh :-D :ico_oczko:

Wróć do „Być kobietą”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość