dorotaczekolada
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6769
Rejestracja: 11 mar 2007, 10:39

alkohol przy karmieniu piersią

19 maja 2010, 15:10

czy ktoras z was orientuje sie czy,kiedy ile i jak mozna pic alkohol jesli karmi sie piersia? moja mala ma 4mce,je tylko piers,niestety raczej nieregularnie. chcialabym sobie z mezem wypic lampke wina ale nie wiem czy moge?kiedy pic zeby malej nie zaszkodzic?

lilo

19 maja 2010, 16:06

dorotaczekolada, wiadomo że najlepiej w ogóle nie pić, przestawić się na Karmi albo bezalkoholowe piwko jeśli ktoś już bardzo lubi, ale myślę że sporadycznie jedna mała lampka nie zaszkodzi ale najlepiej wypić po karmieniu po którym przypada największa przerwa między posiłkami dziecka.

dorotaczekolada
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6769
Rejestracja: 11 mar 2007, 10:39

19 maja 2010, 16:35

lilo, ja za piwem i ogolnie alkoholem tak srednio przepadam. ale mnie ciagnie czasem na lampke slodkiego czerwonego winka :ico_oczko:

Awatar użytkownika
mmarta81
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7911
Rejestracja: 20 mar 2008, 09:59

19 maja 2010, 18:03

wiec ja wiem ze :
najwieksze stezenie alkoholu w cycorkach mamy 30 minut po wypiciu i wtedy lepiej nie karmic :ico_nienie: a tak to spoko lampka wina jak najbardziej :-)

dorotaczekolada
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6769
Rejestracja: 11 mar 2007, 10:39

19 maja 2010, 20:54

najwieksze stezenie alkoholu w cycorkach mamy 30 minut po wypiciu
dzieki :ico_sorki: ale nie musze odciagac tego pokarmu?

NICOLA_1985

19 maja 2010, 22:00

dorotaczekolada żadna ilośc alkoholu wypitego w ciąży albo podczas karmienia piersią nie jest bezpieczna dla dziecka, czasem lepiej po prostu wytrzymac i nie wypic... ja tez nie raz mam ochote na chociazby pol szkalnki piwa z sokiem albo troche winka ale tak sobie pozniej pomysle czy nalałabym taka sama ilosc albo nawet o polowe mniejsza dziecku do butelki i dala wypic???? nie...
wiem ze na pewno nie takiej odpowiedzi sie spodziewalas ale ja tylko napisalam swoje zdanie. nie miej mi tego za złe. ja mowie stanowcze NIE alkoholowi podczas karmienia piersia i podczas ciazy niezaleznie od tego jak bardzo duża ma sie na niego ochote... w takich sytuacjach trzeba zrezygnowac albo z alkoholu albo z karmienia piersią przynajmniej do momentu gdy zawartosc alkoholu w mleku bedzie rowna zeru.
moze ktos napisac ze przesadzam i popadam w skrajnosc ale takie jest moje zdanie i ja sie tego trzymam.

JoannaS
Wodzu
Wodzu
Posty: 19289
Rejestracja: 21 lut 2010, 07:51

19 maja 2010, 23:14

zgadzam sie z Nicolą. ja tez nic do ust nie wlozylam co mialo procenty całą ciaże i cały rok karmienia. potem jak przestałam karmic to za 2 msc zaszłam w 2 ciaze i te same zasady obowiazywały podczas ciazy i podczas karmienia.

NICOLA_1985

19 maja 2010, 23:22

JoannaS, ciesze sie ze jest ktoś kto ma takie samo zdanie na ten temat jak ja :-)

Awatar użytkownika
mmarta81
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7911
Rejestracja: 20 mar 2008, 09:59

19 maja 2010, 23:47

a ja sie nie zgodze :-)
bo to zupelnie co innego alkohol w ciazy a przy karminiu :-)
w pazdzierniku konczylam ,,Babes Breastfeeding Peer Support Training ,, i przynajmniej w kraju gdzie mieszkam teraz tak mnie uczyli :-)
no ale napisalam do Komitatu Upowszechnienia Karmienia Piersia - jako do Polskiej organizacji, ktora moze udzielic oficjalnej informacji na temn temat .bo stanowiska Polskich organizacji nie znam :ico_noniewiem:
NICOLA_22, JoannaS, ja rozumiem ze macie takie zdanie na temat alkoholu pod czas karmienia :ico_sorki: ja sama karmilam i zaszlam w 2 ciaze :ico_oczko: i okazji do alkoholu nie bylo ale ja nie mowie o czyims zdaniu tylko o faktach

dorotaczekolada
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6769
Rejestracja: 11 mar 2007, 10:39

20 maja 2010, 06:24

JoannaS, NICOLA_22, ja tez nie pilam alkoholu przez 1 ciaze,potem 2 lata karmienia. w 2 ciazy tez nie pilam no i do tej pory rowniez. nie chce truc dziecka dlatego pytam. wiem ze wypity alkohol nie pozostaje w moim organizmie ani mleku na zawsze. wiec teoretycznie jakas szansa jest.
napisalam do Komitatu Upowszechnienia Karmienia Piersia
dzieki wielkie :ico_sorki: czekam na odpowiedz :ico_oczko:

Wróć do „Noworodki i niemowlęta”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość