izak
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 1
Rejestracja: 27 maja 2010, 11:50

Czerwone krosty na ciele dziecka

27 maja 2010, 11:52

Witam.
Proszę was o pomoc bo nie wiem co dolega mojemu dziecku. Mój synek ma 20 miesięcy i 14 dni temu dostał parę krostek na nodze. Lekarz przepisał TRIDERM. Mimo leczenia krostki się nasilały. W tym czasie zmieniałam płyn do płukania, więc przypuszczałam, że to jest przyczyną. Po tygodniu krostek było coraz więcej. Dermatolog przepisał kolejne leki ELOSONE, GROTAMITON, ADWANTAN, AERIUS, DEXAPOLCORT. Nic nie pomaga. Dzis jest już prawie cały wysypany. W niektórych miejscach krosty zmieniły się w plamy czerwono różowe. Wszystko bardzo swędzi i mały cały czas się drapie. Lekarz się upiera, że jest to na tle uczuleniowym, ale żaden lek nie pomaga. W trakcie smarowania krostek wciąż przybywa. Wszystkie ciuchy wyprałam w proszku dla niemowląt, przeprasowałam od wewnątrz i nie wiem co jeszcze mogę zrobić.

Jeśli ktoś z was miał podobny problem proszę poradźcie jak to wyleczyć :ico_placzek:

lilo

27 maja 2010, 17:18

izak, ja niestety nie pomogę bo problemu takiego nie miałam.
Jedyne co mogę doradzić to skonsultować się z innym lekarzem. Bez sensu w dziecko pakować kolejne leki skoro nie pomagają.
A przeanalizowałaś dietę dziecka???? Nie dostaje nic nowego co mogłoby taką reakcję wywołać???

Awatar użytkownika
zubelek
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5747
Rejestracja: 07 mar 2007, 22:32

28 maja 2010, 23:00

ja też polecę zmienić lekarza i to szybko.
Nadmanganian potasu działa odkażająco,przeciwświądowo,goi i wysusza...nie sądzę żeby to wyleczył bo wygląda mi to na coś poważnego ale na pewno pomoże złagodzić świąd .Do każdej kąpieli dodaje się w proszku lub w tabletach,bardzo tanie.Można też rozpuścić w szklance wody i przemywać przez dzień najbardziej chore miejsca.Brudzi ubrania.
Na prawdę to moze być alergia pokarmowa.Ten lekarz widać się nie sprawdza :ico_noniewiem:

dorotaczekolada
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6769
Rejestracja: 11 mar 2007, 10:39

04 sie 2010, 22:19

odczulajaco,niezaleznie od przyczyny,mozna podac fenistil w kroplach

NICOLA_1985

04 sie 2010, 22:49

można też podawac wapno i kąpac dziecko w Oilum (płyn do kąpieli dermatologicznej lub mydełko)- jesli to jest uczulenie spowodowane czyms w diecie powinno przejsc
ale lekarzem nie jestem wiec nie postawie zadnej diagnozy... a radziłabym zmienic swojego lekarza bo jak widac nie radzi sobie a dziecko cierpi.. :ico_noniewiem:

Awatar użytkownika
dana
Forumowy szkolniak!
Forumowy szkolniak!
Posty: 1138
Rejestracja: 07 lip 2008, 20:04

08 paź 2010, 16:12

Dziewczyny witam !!!
dni temu dostał parę krostek na nodze.
Ja mam ten sam problem z córccią i u nas to troszke inaczej sie zaczelo bo miala jednodniwa goraczke i biegunke i w trakcie tego wysypalo ja na nóżce i brzuszku i koszmaru byl l to poczatek i walcze z tym do dnia dzisiejszego a trwa to juz ponad 3 tygodnie i jestesmy umowione do trzeciego lekarza. Bierze caly cas zyrtec w kroplach wapno rowniez jej podaje i mascie które w ogole tez nie pomagaja kapalam ja pare razy w krochamalu ale nie było rewelacyjnych wynikow Ja obstawiam ze to cos w pokarmach tyle ze sama nie wiem co wiec duzo rzeczy wyeliminowalysmy raz to lagonieej a innym razem jest jeszcze gorzej a ja juz glupieje :ico_olaboga: :ico_olaboga: :ico_olaboga:

JoannaS
Wodzu
Wodzu
Posty: 19289
Rejestracja: 21 lut 2010, 07:51

08 paź 2010, 16:21

może to uczulenie ... a testow nie da sie zrobic?

dorotaczekolada
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6769
Rejestracja: 11 mar 2007, 10:39

08 paź 2010, 18:35

dana, moja raz dostala silnej reakcji alergicznej ale nie wiadomo na co. claa ja obsypalo :ico_olaboga: w szpitalu dostala zastrzyk i fenistil w kroplach. i potem fenistil przez kilka dni maiala brac. moze to wam pomoze? lagodzi wlasnie reakcje alergiczna. chociaz goraczka mi do alergii nie pasuje..

Awatar użytkownika
dana
Forumowy szkolniak!
Forumowy szkolniak!
Posty: 1138
Rejestracja: 07 lip 2008, 20:04

10 paź 2010, 23:27

enistil w kroplach. i potem fenistil przez kilka dni maiala brac. moze to wam pomoze
Dzieki kochana musze sprubowac
lagodzi wlasnie reakcje alergiczna. chociaz goraczka mi do alergii nie pasuje..
Masz racje dlatego w tym rzecz ze zaczelo sie to od wirusa i trwa juz tyle czasu wiec nie wiadomo czy to alergia akurat wyszla w czasie tego wirusa czy cos inego w czwartek jade do kolejnego lekarza i zobaczymy co mi powie .Zaczelam pomidorow unikac jak ognia i nawet wydaje sie jakby ciut lagodniejsze ale juz tez tak bylo ze zlagonialo a potem znow jej sie zaostrzylo
ale sprubuje jeszcze ten fenistil bo jeszcze o nim nie slyszalam a noz jej pomoze w kazdym bac razie jeszcze raz wielkie dzieki za porade :ico_sorki: :ico_sorki: :ico_sorki:

dorotaczekolada
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6769
Rejestracja: 11 mar 2007, 10:39

11 paź 2010, 09:16

dana, oby pomoglo :ico_sorki: na pewno nie zaszkodzi..nam lekarka mowila ze mozemy nawet to profilaktycznie podawac wprowadzajac jakis nowy.teoretycznie uczulajacy produkt do jadlospisu

Wróć do „Zdrowie dziecka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość