Awatar użytkownika
milenna
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 6
Rejestracja: 27 maja 2010, 23:52

Medycyna chińska

28 maja 2010, 00:29

Jestem ciekawa Waszego zdania o medycynie chińskiej :) Sama interesuję się tematem od kilku lat. Chińczycy uważają, że to jak wygląda nasza skóra związane jest ze stanem naszego wnętrza. Rozróżniają dwa typy starzenia: Yin albo Yang. Osoby typu Yin są spokojne, wyważone, a ich skóra charakteryzuję się nadmiarem wilgoci, słabszą pracą nerek, skłonnością do opuchlizn. Yang natomiast występuje najczęściej u Kobiet impulsywnych, skłonnych do nadmiernej wybuchowości lub wręcz przeciwnie - tłumiących przez dłuższy czas negatywne emocje. Skóra ich jest napięta, z tendencją do przebarwień, często pojawiają się zmarszczki pionowe, np. u nasady nosa. Kluczem do sukcesu jest odpowiednia harmonia pomiędzy Yin a Yang.
Ja zdecydowanie należę do tej drugiej grupy. Miałam sporo stresów w przeciągu ostatnich lat i wyraźnie odbiło się to na moim wyglądzie :( Od kilkunastu miesięcy stosuję aromaterapię, która pomaga mi się rozluźnić i zapomnieć o problemach i obowiązkach. Nauczyłam się również odpowiednio dobierać przyprawy, np. używam częściej wanilię, czy szafran. Do tego stosuję relaksacyjne techniki oddechowe. Dzisiaj mogę powiedzieć, że czuję się duchowo dwudziestolatką, a moja skóra faktycznie wygląda dużo lepiej :)

A Wy macie jakieś doświadczenia z medycyną wschodnią? Chętnie powymieniam się wiedzą na ten temat :)

chantall
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 39
Rejestracja: 05 kwie 2009, 16:34

28 maja 2010, 12:42

Przyznam, że nigdy bliżej nie zaznajamiałam się z tym tematem, ale brzmi zachęcająco.
Wiele dobrego słyszy się o wschodniej medycynie, ciekawa jestem jak Ty się czujesz po takich zabiegach i czy widzisz jakąś zmianę w wyglądzie? nastroju?
Ja swego czasu byłam zafascynowana Tombakiem i jego sposobami na długowieczność, część z nich pochodzi też z medycyny wschodu. Mi bardzo pomogły jego wskazówki, ale na dłuższą metę nie jestem w stanie stosować się do wszystkich. Szukam czegoś bardziej wyważonego, zarówno w zakresie ćwiczeń, jak i diety.
A powiedz mi gdzie zdobywasz informacje na temat medycyny chińskiej? Są jakieś książki, strony, poradniki godne polecenia? Wiem, że generalnie jest dużo informacji o tym, ale chodzi mi o rzetelne wskazówki, a nie artykuły na pół strony:)

Awatar użytkownika
milenna
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 6
Rejestracja: 27 maja 2010, 23:52

30 maja 2010, 11:23

Ćwiczenia fizyczne i oddechowe są niesamowicie odstresowujące, odprężające... Wystarczy 20 minut dziennie i całe zmęczenie i niepokoje Cię opuszczają ;) Istnieje całe mnóstwo technik, które możesz stosować zarówno w ramach profilaktyki, jak i wtedy, kiedy już zachorujesz. Ja od kiedy zaczęłam interesować się i praktykować medycynę dalekiego wschodu choruję znacznie rzadziej, zaczęłam czuć się dużo bardziej komfortowo ze swoim ciałem, a znajome twierdzą, że sporo odmłodniałam :)

Co do źródeł, odradzałabym Ci opierać się na samych książkach i poradnikach - najlepiej nauczysz się w praktyce. Jeśli temat Cię interesuje spróbuj się rozejrzeć, czy gdzieś w Twojej okolicy odbywają się jakieś pokazy, czy warsztaty. U mnie w stolicy 10 czerwca portal link usunięty przez obsługę forum organizuje otwarty wykład, na którym będą poruszane tematy związane m.in. ze strukturą energetyczną człowieka, teorii 5 elementów oraz praktycznych sposobów na dbanie o swoje zdrowie (Qigong, akupuntura, akupresura, itp.).
Wstęp darmowy, wiec myślę, że tym bardziej warto przyjść, posłuchać i przy okazji się czegoś nauczyć :)
Ostatnio zmieniony 30 maja 2010, 12:47 przez milenna, łącznie zmieniany 1 raz.

chantall
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 39
Rejestracja: 05 kwie 2009, 16:34

31 maja 2010, 22:49

To ciekawe, co piszesz, zwłaszcza o tych ćwiczeniach, bo mimo, że ja bardzo lubię aktywność fizyczną to ciężko mi znaleźć więcej czasu , chociaż na wyjście na basen. Łatwiej wygospodarować mi by było takie 20 min:) Nie wiem tylko jak z systematycznością by było:)
Szkoda, że link usunięto, ale takie zasady. A możesz napisać po prostu gdzie są te warsztaty? Mieszkam pod Warszawą, więc dojazd nie jest problemem. A jaki koszt ?

Małgorzatka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7230
Rejestracja: 08 mar 2007, 12:27

01 cze 2010, 01:16

Moje zdanie jest takie: NIE dla medycyny chińskiej, nie dla homeopatii i tego typu dziwnych rzeczy.

Awatar użytkownika
milenna
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 6
Rejestracja: 27 maja 2010, 23:52

02 cze 2010, 23:16


Chantall
, warsztaty odbędą się w godz. reklama

Małgorzatka
, a czemu tak uważasz? Poza tym nie porównywałabym jej do homeopatii ;) Medycyna chińska oparta jest tylko i wyłącznie na naturalnych składnikach i ćwiczeniach - uczy co jeść, aby lepiej się czuć, w jaki sposób się odprężać, itp. Nie ma tu niczego dziwnego, to sama natura :) Nie mylmy chińskiej medycyny z naciągaczami, "rękami które leczą", itp ;)
Ostatnio zmieniony 03 cze 2010, 08:59 przez milenna, łącznie zmieniany 1 raz.

mal
Wodzu
Wodzu
Posty: 17507
Rejestracja: 06 mar 2007, 13:33

03 cze 2010, 09:03

milenna, bardzo prosze jesli chcesz to reklamowac to zglos sie do administratora forum mozna sobie porozmawiac o roznych sposobach leczenia ale reklamy prosze nie stosowac

chantall
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 39
Rejestracja: 05 kwie 2009, 16:34

03 cze 2010, 22:57

Niedługo już tylko na privie będzie można cokolwiek napisać:P wszystko staje się reklamą..
No nic, trza zaakceptować.

Małgorzatka uzasadnij mi proszę swoje zdanie? Ja np. nie wierzę w żadne szarlatańskie wyczyny itd. ale też jak jestem chora, to nie faszeruję się stosem tabletek, bo tak najłatwiej.. Powinno się zapobiegać chorobom, a takie założenia ma właśnie medycyna dalekowschodnia i wiele innych(!). Czy wg Ciebie picie wody, zielonej herbaty i ćwiczenia oddechowe to coś złego? Bo ja mówię NIE, ale dla jedzenia w Mc donalds i hektolitrom kawy...

Małgorzatka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7230
Rejestracja: 08 mar 2007, 12:27

10 cze 2010, 17:31

nie wierzę w żadne szarlatańskie wyczyny i
Ja ja w to wierzę. Tak samo jak homeopatia nie i koniec. Chińszczyzną jestem nie bardzo obeznana ale z tego co wiem to jest niedaleko od homeopatii a uzasadnienie na PW.
Bo ja mówię NIE, ale dla jedzenia w Mc donalds i hektolitrom kawy...



Ja też :-D

[ Dodano: 2010-06-10, 17:32 ]
le też jak jestem chora, to nie faszeruję się stosem tabletek, bo tak najłatwiej..
Wyobraź się ze ja tez.

lilo

10 cze 2010, 18:17

A ja nie neguję niczego co komuś pomaga bądź on uważa że pomaga :ico_oczko:

Zdarza się że stosujemy leki homeopatyczne - ostatnio syrop na kaszel Drosetux mi bardzo pomógł, a synowi przy katarze zawsze spray Euphorbium stosuję i działa.

Wróć do „Ogólnie o zdrowiu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość