cyn_inspiration
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2236
Rejestracja: 07 gru 2009, 16:28

Alergia na mleko a katar?

29 maja 2010, 20:02

Witam czy spodkał się ktoś z Was z taką sytuacją, aby po podaniu mleka zwykłego np nan ha dziecko dostało reakcji alergicznej w postaci kataru?
dziś zrobiłam próbę zalecaną przez alergloga dałam dziecku 1 lyzkę tego mleka do nutramigenu i po paru godz ma katar woda leje się jej z nosa? czy to możliwe?

Awatar użytkownika
ramonka
Wodzu
Wodzu
Posty: 18597
Rejestracja: 08 sie 2008, 18:20

29 maja 2010, 21:49

cyn_inspiration, nie wiem jak jest dokładnie z mlekiem
ale pamiętam jak Zuzia się urodziła i miała bardzo długo katarek i zatkany nos
w końcu lekarka powiedziała mi żebym odstawiła nabiał ( karmiłam ją piersią) bo to może być objaw alergii.
Więc być może i Waszym przypadku jest podobnie :ico_noniewiem:

cyn_inspiration
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2236
Rejestracja: 07 gru 2009, 16:28

29 maja 2010, 22:03

no wlasnie się nad tym zastanawiam, pojde z nią do lekarza w poniedziałek to może sie dowiem czegoś co znowu się dzieje ;(.Dostala clemastynę ibufen d, oraz daje jej witaminy multisanostol czy pod czas przeziębienia mozna je dawać? bo mi dziewczyny z forum piszą, ze nie powinno się tego robić az oczy wywalilam i nie wiem czy to jakies jaja ze mnie czy faktycznie nie powinno się. daje zamiast samej wit c ktora lekarka podczas przeziębioenia 2 tyg temu przepisala. Bo zawiera wapno i wit oraz wiele innych. To daje w 1. naprawdę im iecej czytam tym bardziej nic nie wiem. Ramonka dzieki za odp.

Awatar użytkownika
ramonka
Wodzu
Wodzu
Posty: 18597
Rejestracja: 08 sie 2008, 18:20

29 maja 2010, 23:49

Dostala clemastynę ibufen d, oraz daje jej witaminy multisanostol czy pod czas przeziębienia mozna je dawać?
multisanostol to chyba wielotitaminowy preparat
wiec nie wiem czy to moze zaszkodzic :ico_noniewiem: mi lekarka przy przeziebieniu kazała dawac cebionmulti a to tez witaminy wiec chyba na jedno wychodzi :ico_sorki:
ale racja lepiej pojsc do lekarza niech zobaczy czy to czasem jakies chorobsko sie nie rozwija :ico_sorki:

cyn_inspiration
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2236
Rejestracja: 07 gru 2009, 16:28

30 maja 2010, 11:08

Zobaczymy jutro. Niestety jutro bo dopiero w pon mozna isc do lekarza. Powiem o mleku, i zapytam, czy to mogla byc wina tego, i moze da nam cos b skutecznego na przeziębienie. Noc miałam fatalną.
Mala co chwile w plącz, wymioty. Wydaje mi się, ze to od kataru bo ma problem i tak z połykaniem a wszystko jej splywa do gardla napewno. Podnioslam poduchę zeby głowę miala wyzej, ale nie dało to onic. Masakra. :ico_olaboga: :ico_placzek:

mal
Wodzu
Wodzu
Posty: 17507
Rejestracja: 06 mar 2007, 13:33

30 maja 2010, 12:19

cyn_inspiration, oid kiedy to jak dziecko jest przeziebione nie podaje sie np wit C?obojetnie czy w postraci np mutlicebion ,zwykla wit c czy tez podawac cytrusy (jesli moze oczywiscie ),herbatke np z dzikiej rozy,malin i innych lekow przepisanych przez lekarza lub po konsultacji z lekarzem........wiadomo,ze co wolno a co nie podawac decyduje o tym lekarz ...jesli chodzi o alergie sprawa sie komplikuje ,wszystko mozna dawac metoda prob o bledow...o ile pamiec mnie nie myli to robilas dziecku IgE i wyszlo ze nie ma alergii...i tutaj moga byc rozne opinie czy IgE w tym wieku jest wiarygodne ......ale wyszlo co wyszlo.........

cyn co do mleka ja jako "stara" matka :ico_oczko: powiem tobie ze po karmieniu Zuzi piersia dawalam jej mleko bebiko ,dziecko pilo nie pilo z coraz mniejsza ochota ,byl nawet okres ze wogole odmawiala picia mleka tez cos tam wspominali o alergii lekarze ,znajomi.... ,wiec wrocilam do metody ktora mi kiedys kiedys polecil stary lekarz pediatra i podalam dziecku zwykle nasze kartonowe mleczko ..od tamtej pory Zuzka pije tylko takie mleko,ja wogole jak moje dzieciaki jak skonczyly pierwszy rok zycia to podawalam takie mleko ,bo widzialam ze go lepiej toleruja niz proszkowe .....wg mnie swoje robi reklama bo dla przedsiebiorstw wmowienie rodzicom ze alergia ze kolki itp sprawy to dla nich czysty zysk ,bo kto nie chce dobrze dla swego dziecka jak nie matka i oni to wiedza i to wykorzystuja.......po prostu trzeba zachowac umiar we wszystkim .........Myslacych inaczej prosze o wstrzemiezliwosc :ico_oczko:

cyn trudno poradzic ,mysle ze jestes troche zagubiona i bardzo chcalabys aby z mala juz bylo dobrze a na razie poki co tak nie jest ......mysle ze jakbys poszla jeszcze raz do lekarza i porozwmawiala z nim o swoich troskach ,watpliwosciach i po prostu zapytala sie czy robisz dobrze bo stres tobie nie pozwala racjonalnie patrzec na dziecko ,to mysle ze lekarz bedzie to rozumial i porozmawia z toba jak nalezy i przy okacji zapytaj sie jak dlugo mozesz podawac multiwitaminy ,czy na okres wakacji nie zrobic malej przerwy,w koncu dostaje juz wiele z "doroslego" jedzenia ..... :ico_oczko:

glowa do gory,kiedy w miejsce zmeczenia wroci spokuj to wszystko ulozy sie po twojej mysli :-) zreszta i tak na mlucha patrzysz matczynym okiem i jestem tego pewna ,ze wszystko robisz dobrze wokol malej :-)
caluski dla malutkiej

cyn_inspiration
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2236
Rejestracja: 07 gru 2009, 16:28

30 maja 2010, 17:00

dzieki mal jutro idziemy do lekarza.
denerwuje się bo to była sobota, niedziela lekarza brak, daje jej 2 razy dziennie te wit, po 2,5ml. ale jak wiadomo opinie, zdania są rózne i to sprawia, ze się boje. Mala wstała spała 2 godz muszę zmykać ;)

Awatar użytkownika
Blanka26
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3583
Rejestracja: 07 mar 2007, 17:37

30 maja 2010, 18:27

cyn_inspiration, dzieci na alergię reagują katarem, ale podobno, na ogół większe. oczywiście zawsze może być wyjątek. tak czy inaczej odstaw zwykłe mleko, a jak minie katarek spróbuj ponownie z tym bebikiem zeby się upewnić że to faktycznie alergia a nie zbieg okoliczności i przeziębienie.
Na przeziębienie polecam cebion, ale nie multi tylko sam cebion.

mal
Wodzu
Wodzu
Posty: 17507
Rejestracja: 06 mar 2007, 13:33

30 maja 2010, 19:21

Blanka26, ona w ogole nie wspomniala o zwyklym mleku :ico_oczko:

[ Dodano: 2010-05-30, 19:24 ]
cyn_inspiration, wiem ze sie boisz ... w koncu troche sie juz znamy :ico_oczko: mozesz jeszcze porozmawaic z mama lub z siostra i one na pewno powiedza ze wszystko dobrze robisz :-) a i moze pewne watpliwosci rozwieja :ico_oczko:

cyn_inspiration
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2236
Rejestracja: 07 gru 2009, 16:28

30 maja 2010, 21:33

ja mam cevikap to samo tylko tańsze d cebionu, ale zobaczymy jutro jesli lekarka powie z lepiej samą wit c to dawac bde samą jesli ok to ok zobaczymy.

Wróć do „Kącik dla rodziców”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość