Awatar użytkownika
zirafka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7734
Rejestracja: 19 paź 2007, 18:55

Ropiejące oczka!

04 cze 2010, 15:58

Witam. Mam problem z oczkami mojego 2-letniego synka. Od wczoraj wypływa mu ropa a dzisiaj jak się obudził miał całe oczka zalepione ropą. Dodam jeszcze , że ma katar. Czyżby to od tego? Jakie są naturalne sposoby przemywania zaropiałych oczu? Rumiankiem juz przemywałam, schodzi ale za kilka godzin pojawia sie od nowa. Pomóżcie!

Awatar użytkownika
Joanna24
4000 - letni staruszek
Posty: 4260
Rejestracja: 19 mar 2007, 17:31

04 cze 2010, 16:08

zirafka, Zaropiałe oczka u dziecka w tym wieku najczęściej świadczą o zapaleniu spojówek. Jest to częsta dolegliwość u młodszych dzieci, które pocierają oczy niezbyt czystymi rękami, przenosząc drobnoustroje z dróg oddechowych lub z najbliższego otoczenia. Dodatkowo u maluchów zakażenie górnych dróg oddechowych, a także przewlekły katar łatwo przekształca się w zapalenie spojówek. Chorobę wywołują głównie wirusy, nie jest groźna i nie wymaga leczenia antybiotykami, ale mogą się nią zarazić inne dzieci. Jeśli ropa w oku pojawiła się jednorazowo, wystarczy przemyć oczy specjalnymi kropelkami (np. Lacrimal) albo zrobić okład z rumianku. Gdy ropa utrzymuje się w oku dłużej, a dolegliwości się nasilają: powieki są opuchnięte lub zaczerwienione, warto skontaktować się z okulistą. Takie objawy mogą wskazywać na rozszerzanie się stanu zapalnego wokół oka, co wymaga leczenia antybiotykami. Jeśli, oprócz ropy, gałki oczne są mocno przekrwione, także wybierz się okulisty, który przepisze dodatkowo krople ze środkiem przeciwzapalnym. W każdym przypadku ulgę przynosi przemywanie oczu roztworem soli fizjologicznej w ampułkach, np. Physiodose 0,9% (do kupienia w aptece bez recepty).

Awatar użytkownika
Kocura Bura
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5842
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:44

04 cze 2010, 16:49

zirafka, Zuzia niedawno też obudziła się z zaropiałym i zaklejonym okiem. Pojechaliśmy do okulisty, powiedział,że to zapalenie spojówek i dał antybiotyk w kropelkach.
Potem poszliśmy do pediatry do kontroli i on powiedział, że to alergia- dał krople Starazolin i maść Neomycyna. Szybko jej przeszło.
Ale potem dopadło mnie- mnie z kolei lekarz na świątecznym dyżurze powiedział,że się zaraziłam od córki i dał mi jeszcze coś innego. Nie pomagało, więc zaczęłam używać tych Starazolin i ulga była natychmiastowa. Jak my się wyleczyłysy to mężu dostał to samo! Też się leczył tymi kroplami.

JoannaS
Wodzu
Wodzu
Posty: 19289
Rejestracja: 21 lut 2010, 07:51

04 cze 2010, 16:57

Ja córke lecze zawsze solą fizjologiczną i pomaga, a najczęściej rope ma jak jest wiatr i sobie w piaskownicy piaskiem sypnie :ico_oczko:

Awatar użytkownika
zirafka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7734
Rejestracja: 19 paź 2007, 18:55

04 cze 2010, 21:14

DZieki dziewczyny za pomoc. Myslę, że to od wiatru bo statnio bylismy na działce i strasznie wiało i na dodatek siedział w pisakownicy. Jeśli do rana nie przejdzie pójdziemy do okulisty. Na razie okładamy rumiankiem. Jeszcze raz dziękuję.

JoannaS
Wodzu
Wodzu
Posty: 19289
Rejestracja: 21 lut 2010, 07:51

04 cze 2010, 21:53

Co do tego rumianka to ja bym się zastanowiła . nie wiem ale chyba kiedyś słyszałam, że rumianek nie pomaga, ale nie daje głowy za to.

Awatar użytkownika
pata
4000 - letni staruszek
Posty: 4653
Rejestracja: 07 mar 2007, 19:30

05 cze 2010, 09:52

JoannaS, zgadzam się z tobą
okulista powiedzial mi żeby nie przemywać oczu rumiankiem !
zalecil ziele świetlika do przemywania ...

BeataW
Wodzu
Wodzu
Posty: 10941
Rejestracja: 07 mar 2007, 13:58

05 cze 2010, 10:49

a ja synkowi przemywałam oczka rumiankiem,jak miał ten sam problem i pomogło. Z tym,że nie pomaga jednorazowe przemycie, tylko kilka dni pod rząd po 2-3 razy dziennie trzeba stosować rumianek. Oczka wyleczyliśmy w ten sposób w 3 dni :ico_sorki:

Awatar użytkownika
Sylwia.O.
4000 - letni staruszek
Posty: 4534
Rejestracja: 07 mar 2007, 21:17

05 cze 2010, 13:19

Nam lekarka też powiedziała że lepiej przemywać solą fizjologiczną niż rumiankiem. Co ważne to przemywamy oczy przecierając je wacikiem od zewnętrznego kącika oka do wewnętrznego.
Jeżeli po soli fizjologicznej czy rumianku nie przejdzie trzeba będzie wybrać się do lekarza po kropelki.

Awatar użytkownika
zirafka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7734
Rejestracja: 19 paź 2007, 18:55

07 cze 2010, 08:14

Dziekuję wszystkim za rady. Skończyło sie n atym, że bylismy wieczorem w sobote u okulistki i przepisała maść z antybiotykiem no i przestały ropiec .

Wróć do „Zdrowie dziecka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość