Awatar użytkownika
aniawlkp86
Wodzu
Wodzu
Posty: 24940
Rejestracja: 23 mar 2009, 13:59

koteczek w domu

14 cze 2010, 14:41

kochane mam pytanie do opiekunów kotków :ico_sorki:
dostaliśmy dzisiaj kotka,mamy go w domu,ma 1,5-2 miesiące,trzymany był w garażu :ico_sorki:
teraz mam pytania:

-czy trzeba go uczyc korzystania z kuwety,czy wystarczy postawić a on sam będzie się tam załatwiał?

-jak go oswoić?

-jak karmić-tylko mlekiem czy podawać też suchą karmę?

-kiedy go odrobaczyć i czym najlepiej?czy kupić u weterynarza i na co i czy zaszczepić?

-może go wykąpać,bo niezbyt ładnie pachnie :ico_sorki: co z obrożą na pchełki?

to chyba tyle
proszę o rady :ico_sorki: :ico_sorki: :ico_sorki:

[ Dodano: 2010-06-14, 14:45 ]
no i ma swoje miejsce do leżenia ale ciągle stamtąd ucieka pod stół,no i Hania go strasznie gania,a on biedny taki wystraszony :ico_sorki: niby Hania coś rozumie jak mówię,że ma go zostawić żeby sam pobiegał ale na długo to nie działa :ico_sorki:

Małgorzatka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7230
Rejestracja: 08 mar 2007, 12:27

14 cze 2010, 15:02

Witam :-D :-D

Mam w domu 2 kotki, 2 miesięcznego i 2 letnia kotkę-jego mamę.
-czy trzeba go uczyc korzystania z kuwety,czy wystarczy postawić a on sam będzie się tam załatwiał?

-jak go oswoić?

-jak karmić-tylko mlekiem czy podawać też suchą karmę?

-kiedy go odrobaczyć i czym najlepiej?czy kupić u weterynarza i na co i czy zaszczepić?

-może go wykąpać,bo niezbyt ładnie pachnie :ico_sorki: co z obrożą na pchełki?
KUWETKA: wstawiasz gdzie ma być, wsadzasz kotka i pokazujesz, co ma tam robić tj. grzebiesz jego łapka w piaseczku lub co tam ma- zalapie na pewno jak nie za 1 razem to za kolejnym na pewno

OSWAJANIE: brać na ręce mimo oporów, głaskać i tak wokoło, oswoi sie na pewno

KARMIENIE: miłośnicy-fanatycy nakazali by Ci kupic mega droga karmę z 50% mięsa lub jeszcze droższa 90 %, ale ja napiszę tak, bo wiem, że na takie cacuszka nie ma się poporstu kasy zazwyczaj. Osobiście nie kupuję takiej typu Whiskas, Kitket itp tylko troszkę droższą za ok, 12 zł 750 g i maja ją w miseczce cały czas. Dodatkowo 2 x dziennie dostaja zwykle podroby, które kupisz w sklepie mięsnym za darmoche: swoim daje serce z bawołu, świni pokrojone na małe kawałki a starcza na ok. tydzien kosztuje kg 2, 50 zl u nas. Daję na zmianę wątróbkę- bo miesco to podstawa. No i nie mleko (od czasu do czasu) ale miska z wodą. Puszki od czasu do czasu jak nie mam nic innego ale rzadko.

ODROBACZANIE/OBROŻA: jak najbardziej już teraz. Idz do weta, on da tablet lub maśc do pyszczka, powtarzaj co ok. 3 miesiące jak wychodzi a jak nie to co 6 miesięcy koniecznie. Nie polecam oroży. Jak pójdziesz na odrobaczanie kup i weta kropelki na skóre-starczają na pchly i kleszcze na ok. 2 miesiące zależy jakie, skutecznie bardzo.

[ Dodano: 2010-06-14, 15:07 ]
KĄPIEL: nie poleca, bo to dla kota stres i może dostać zapalenia płuc i umrzeć.

Zamierzacie trzymac go w domu (polecam) czy raczej kot wolnowiążący dochodzący (odradzam). Ja swoje jak jesteśmy na polu wypuszczam i chodzą ale przy nas, jak do domu idziemy one z nami-nie ma opcji innej bo kochamy je jak czlonków rodziny.

No i oczywiście WYKASTRUJ/ WYSTERYLIZUJ to podstawa przyjmowanej egzystencji kota a człowiekiem, naprawdę. Wiem coś o tym i dlatego moja kotka (po urodzeniu miotu, podchowaniu go) momentalnie została poddana operacji, ma sie dobrze, dalej karmi synka ale babcią nie zostanę. Kocurka już niedługo wykastrujemy.

[ Dodano: 2010-06-14, 15:08 ]
no i ma swoje miejsce do leżenia ale ciągle stamtąd ucieka pod stół,no i Hania go strasznie gania,a on biedny taki wystraszony :ico_sorki: niby Hania coś rozumie jak mówię,że ma go zostawić żeby sam pobiegał ale na długo to nie działa :ico_sorki:
:-D :-D :-D :-D uwierz znudzi sie jej, moim już się nudzi a i kotek znajdzie sobie takie miejscy gdzie go niedopadanie :-D Jeśli chodzi o miejsce spania, dajcie mu czas a znjadzie swoje ulubione.

[ Dodano: 2010-06-14, 15:17 ]
Teraz się pochwale:
Takie mielismy kociątka:
Obrazek
A teraz mamy koteczka z mamusią:
Obrazek


Kocham koty, pochwal się swoim :ico_brawa_01:

Awatar użytkownika
aniawlkp86
Wodzu
Wodzu
Posty: 24940
Rejestracja: 23 mar 2009, 13:59

14 cze 2010, 15:18

Małgorzatka dzięki za wyczerpujące informacje :ico_sorki:

co do karmienia to mamy karmę whiskas za darmo taką wyprawkę dostalismy (zamówiłam na necie) to na razie to dostanie i raczej widzę,że będzie dostawał domowe jedzonko :-D

obroża skoro niepotrzebna to pogadam z mężem i pojedzie do weterynarza z kotkiem (bo mamy znajomego) i niech tam wszystko kupi co trzeba :-)

kotka jak najbardziej będzie w domku z nami,opcji na dwór nie ma żeby latała po wiosce :ico_nienie: ewentualnie na smyczy wyjdzie :ico_oczko:

a sterylizacja ile kosztuje i kiedy ją wykonać???

no i kotka gdzieś się schowała i nie mogę jej znaleźć :ico_szoking: :ico_szoking:

[ Dodano: 2010-06-14, 15:21 ]
oto nasza kotka:
Obrazek

Małgorzatka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7230
Rejestracja: 08 mar 2007, 12:27

14 cze 2010, 15:24

co do karmienia to mamy karmę whiskas za darmo taką wyprawkę dostalismy (zamówiłam na necie) to na razie to dostanie i raczej widzę,że będzie dostawał domowe jedzonko :-D
Tez miałam, fana sprawa :ico_brawa_01:

Sterylizacja Tak więc to od tego czy kotek czy kotka. U nas kotka 130 zł, kotek 70 zł. Wpisz sobie w wyszukiwerake takie coś: miesiąc sterylizacji lub miesiąc darmowych steryliacji i wyświetlą sie linki z informacja które lecznice w kraju wg województw przeprowadzają darmowe (lub doplacaja 50 % sumy)steryliki/kastrację, u nas nie ma niestety i musiałam sama wyłożyć ale może u Was są warto spróbować.
Kiedy kotka przed pierwsza rujka ok. 4-5 miesiąca, kocurki ok. 6-7 miesiąca przed pierwszym obsikiwaniem.

[ Dodano: 2010-06-14, 15:28 ]
no i kotka gdzieś się schowała i nie mogę jej znaleźć :ico_szoking: :ico_szoking:
Szczeliny sprawdź, za łóżkiem, kaloryfer, szafki itp. lubią włazić.

:ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: Śliczny, uwielbiam te zwierzątka!

PS. Za wczasu kup materiałowa wycieraczkę ok 5-10 zł (drapak drogi i często nie korzystają i leży) i pokaż gdzie i jak ma drapac, coby mebli i tapicerki nie niszczył. Ewentualnie jak masz na to "luz" (ja mam i działa) pokazałam kawałek starego dywanu i tam sobie drapka ile chce i nie drapka mebelków.

Awatar użytkownika
aniawlkp86
Wodzu
Wodzu
Posty: 24940
Rejestracja: 23 mar 2009, 13:59

14 cze 2010, 15:28

mamy kocicę :-D

a więc u weterynarza się dopyta czy może jest gdzieś darmowa sterylizacja a jak nie to się zapłaci :ico_sorki:

a teraz idę jej poszukać bo nie wiem gdzie jest :ico_szoking:

Awatar użytkownika
ramonka
Wodzu
Wodzu
Posty: 18597
Rejestracja: 08 sie 2008, 18:20

17 cze 2010, 23:17

-czy trzeba go uczyc korzystania z kuwety,czy wystarczy postawić a on sam będzie się tam załatwiał?
moj T to uczył kota tak:
po kazdym jedzeniu/piciu wsadzał go do kuwety i tak dlugo nad nim sleczal az sie biedak załatwił ;-)
no i po paru razach załapał
:-D
-jak karmić-tylko mlekiem czy podawać też suchą karmę?
moj kot mleka nie wypije wiec nie wiem
wogole nie chciał nie lubił
a je karme sucha i mokrą no i miesko surowe z kurczaka czasami
tak jest nauczony wiec jak szynka lezy na stole to nawet na nia nie patrzy
ja kupowałam mu perfect fit bo kot wybredny jest
teraz je karme dla kastrata pomieszana z karmą na odkłaczanie
bo sie dławił okropnie swoimi kudełkami :ico_sorki:
kiedy go odrobaczyć i czym najlepiej?czy kupić u weterynarza i na co i czy zaszczepić?
odrobaczyc juz
jak nie był szczepiony tez juz ;-)
i ogolnie radze przebadac
moj miał swierzba w uchu jak go do wetrynarza zatargałam :ico_szoking:
wiec nie wiadomo co taki kociaczek moze miec :ico_sorki:
-może go wykąpać,bo niezbyt ładnie pachnie co z obrożą na pchełki?
koty sa czyste, wiec zapach zniknie
sam sie umyje
a co do obrozy nie polecam
sa kropelki ktore daje sie miedzy łopatki zeby sie nie wylizał
no i super na pchełki
moj był zapchlony :ico_szoking: :ico_szoking:
masakra ale wszystko zdechło ;-)

[ Dodano: 2010-06-17, 23:21 ]
no i ma swoje miejsce do leżenia ale ciągle stamtąd ucieka pod stół,
ja tez kupiłam kotu miejsce do spania a on do dzis na nie nie popatrzyl ;-)
sam sobie wybierze :ico_sorki:

no i jak Małgorzatka mowi
kastracja/ sterylizacja to podstawa :ico_sorki:

Awatar użytkownika
aniawlkp86
Wodzu
Wodzu
Posty: 24940
Rejestracja: 23 mar 2009, 13:59

18 cze 2010, 11:05

a więc tak:nasza kotka - Klara - załapała kuwetkę od razu :-D zrobiłam jak Małgorzatka napisała,że łapką po piasku i od razu tam chodzi i się załatwia,ma w korytarzu żeby w domku nie było czuć zapachu :ico_oczko:

na miejscu swoim do spania śpi więc jest super :ico_brawa_01:

pchełek na razie nie ma,a szczepienie i odrobaczenie po niedzieli bo wtedy A będzie miał czas pojechać to weterynarza :-)
moj T to uczył kota tak:
po kazdym jedzeniu/piciu wsadzał go do kuwety i tak dlugo nad nim sleczal az sie biedak załatwił ;-)
no i po paru razach załapał :-D
biedaczek :ico_haha_01: :ico_haha_01: to T się nieźle za to wziął :ico_oczko:
a je karme sucha i mokrą no i miesko surowe z kurczaka czasami
dajesz mu surowe mięsko?ja tu raczej nie dam bo mi się rzuci może na jakieś kurczaczki u sąsiadki jak podrośnie :ico_szoking:
teraz je karme dla kastrata pomieszana z karmą na odkłaczanie
bo sie dławił okropnie swoimi kudełkami :ico_sorki:
to są takie specjalne karmy :ico_szoking: jak ja mało wiem :ico_wstydzioch:

muszę ją oduczyc włażenia na stół w pokoju,mam nadzieję że się nauczy że tu nie wolno wchidzić :ico_sorki:

[ Dodano: 2010-06-18, 11:08 ]
a wtedy co mi uciekła to pół godziny ja szukałam aż się okazało że wlazła za meble w kuchni i musiałam odsuwać żeby wyszła :ico_szoking: tak ja Hania męczyłą,że nie chciała stamtąd wyjść :ico_olaboga:

teraz taki z niej pieszczoszek tylko przed Hanią jeszcze zmyka :ico_haha_01:

Awatar użytkownika
ramonka
Wodzu
Wodzu
Posty: 18597
Rejestracja: 08 sie 2008, 18:20

18 cze 2010, 11:42

biedaczek to T się nieźle za to wziął
hehe wiesz jemu to nie przeszkadzało bo myslal ze T sie z nim bawi ;-)
ale T sie umeczyl :-)
dajesz mu surowe mięsko?ja tu raczej nie dam bo mi się rzuci może na jakieś kurczaczki u sąsiadki jak podrośnie
moja sasiadka tez ma jakies kury
ale nigdy w zyciu moj kot sie nie rzucił na nie ;-)
watpie zeby to miało cos wspolnego z tym ze je kurczaka
:-D
to są takie specjalne karmy
to są karmy na wage
wazna jest karma na odkłaczanie
bo kot sie myje liżąc i czesto zjada kłaczki wiec pozniej gdzies mu to zalega
ty masz kotke wiec nie wiem czy sa jakies specjalne karmy dla wysterylizowanych kotow ;-) dla kastrata jest
mam nadzieję że się nauczy że tu nie wolno wchidzić
nauczy się na pewno :ico_sorki:

Awatar użytkownika
aniawlkp86
Wodzu
Wodzu
Posty: 24940
Rejestracja: 23 mar 2009, 13:59

18 cze 2010, 14:47

czyli kiedys będę musiała jej kupić karmę na kłaczki :-D muszę to zapamiętać.
moja sasiadka tez ma jakies kury
ale nigdy w zyciu moj kot sie nie rzucił na nie ;-)
watpie zeby to miało cos wspolnego z tym ze je kurczaka :-D
nie mam pojęcia czy ma to wpływ,tak sobie zażartowałam :ico_haha_01:

w ogóle to nawet A się przekonał do kotka w domu :ico_brawa_01: bo on jednak nie jest za zwierzakami w domu :-/ uważa że miejsce zwierząt jest na dworze...ja w domu zawsze miałam jakiegoś zwierzaka,a że Hania się upominała już o kotka jak u cioci zobaczyła to juz została w domu bo jakby mi latała p o wiosce to bym nie dała Hani jej dotknąć :ico_noniewiem:

Awatar użytkownika
ramonka
Wodzu
Wodzu
Posty: 18597
Rejestracja: 08 sie 2008, 18:20

18 cze 2010, 23:41

została w domu bo jakby mi latała p o wiosce to bym nie dała Hani jej dotknąć
ja Ci powiem tak
ja trzymałam kota 1,5 roku w zamknieciu w bloku
wyłaził zadko
i powiem z czystym sumieniem, ze to wariaci tylko takie rzeczy robią :-P
mi się to wydawało normalne, ale kot był jak obłąkany
szalał dosłownie jak wariat
pozniej przeprowadzislismy sie do domu i biedaczek jak wyszedł myslalam ze zawału dostanie, bał sie jak trawa sie ruszała nawet ;-)
ja tez sie bałam o niego bo on jak dzikus nie umial sie odnalesc, do tego przy drodze mieszkamy
ale z czasem zaczal chodzic, teraz juz łazi juz nie wiem gdzie nawet, na noc zazwyczaj nie wraca
taka natura kotow - w dzien spi w nocy łazi
mimo wszystko nie boje sie o Zuzie, bo jest zadbany, nie ma zadnych lokatorow ;-)
teraz wiem, ze to nieludzkie trzymac kota w domu na siłe :ico_sorki:

Wróć do „Nasze hobby”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość