dziecina
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 18
Rejestracja: 05 lip 2010, 12:02

Napinanie macicy

08 lip 2010, 09:00

Jestem w 28 tc. Od tygodnia biorę fenoterol i nospę, leze poniewaz miałam napiecia brzucha i pol cm rozwarcie. Leki poczatkowo mi pomagaly praktycznie nie mialam zadnych skurczy. Wczoraj popoludniu jednak znowu sie zaczelo. Prawie co chwile brzuch mi twardnial,wieczorem przeszlo a dzis od rana znowu, chociaz zadziej niz wczoraj. Wizyte mam u gina w przyszłym tygodniu. Niewiem czy przesadzam czy lepiej zadzwonic do gina?

Awatar użytkownika
madzens
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2206
Rejestracja: 09 lis 2009, 15:09

08 lip 2010, 12:46

dziecina, spokojnie, te skurcze sie zdazaja na typ etapie ciazy. A u ciebie na pewno sie skraca szyjka i dlatego musisz duzo odpoczywac, a przede wszystkim duzo lezec, tak aby dotrwac do 36 tyg ciazy. Mozesz dodatkowo brac magnez-to tez pomaga na skorcze.

lilo

08 lip 2010, 14:22

dziecina, zawsze lepiej 2 razy spanikować niepotrzebnie niż raz coś zlekceważyć, zwłaszcza jak ciąża jest zagrożona.

Jeśli cię to niepokoi - zadzwoń do lekarza, od tego jest żeby rozwiać twoje wątpliwości i poradzić coś.

pysia29
Częstowpadacz na plotki
Częstowpadacz na plotki
Posty: 135
Rejestracja: 25 sie 2010, 20:40

26 sie 2010, 12:51

ja myśle ze lepiej zadzownić do ginekologa ja miałam skurcze np przez pare godzin co 3 minuty -5 minut i trafialam do szpitala zaraz,potem kazali mi to lekceważyc bo taka moja uroda i macica i nic z szyjka się nie dzieje,No i zlekceważyłam a na 2 dzień dzowniłam do doktorki ze nie jest fajnie ,powiedziała ze jesli tak bardzo chce moge isc na kroplówe,poszłam a tam się zastanawiali co ze mną zrobić czy dalej odsyłac do dobrego szpitala czy trzymac pod ktg pare godzin ,podłaczyć 2 kroplówy naraz i obserwować.Tak to sie rozchustało przez to ze olałam iż nie mogli mnie do ubikacji ani na usg przez 2 tygodnie od kropluwy odlaczyć a tak co 3-2 dni lezałam pod ktg pare godzin co co chciwle akcja porodowa/potem mnie pocieli na moje błaganie bo ból byl niesamowity taki ze jak mnie pocieli i powiedzieli ze bedzie mnie po cesarce brzuch boleć i moge co 3 h rzadać znieczulenia to ja nic nie czułam,nic mnie nie bolało i ani 1 znieczulenia nie dostałam mimo ze podawali oksytocyne na obkurczenie macicy

Awatar użytkownika
Miluśka
Jestem mózgiem tego forum!
Jestem mózgiem tego forum!
Posty: 1883
Rejestracja: 25 sie 2010, 20:46

26 sie 2010, 17:12

nie lekceważ skurczów macicy. jak najszybciej skonsultuj się z lekarzem.

Wróć do „Ciąża, czyli nasze 9 miesięcy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 1 gość