ulamisiula
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3099
Rejestracja: 17 kwie 2007, 15:17

Kolejna cesarka

08 lip 2010, 13:35

Witam!Powiedzcie mi kochane jak to jest z kolejną cesarką?Pierwsza ciąża zakończona była właśnie przez cc .Kilka lat wcześniej miałam usówany wyrostek a ze operacje robił mi ginekolog to mam szew cesarkowy.Teraz mam 2 w odległości od siebie ok 0,5 cm.Teraz jestem w ciaży i boje się że bede miała znów cesarkę( a nie chcę) ale gdyby sie okazało ze niestety jest ona niezbedna to czy lekarz usunie te dwa szwy i pozostawi jeden czy zrobi mi kolejnynad lub pod tymi istniejącymi?

Awatar użytkownika
silver34
Śmigam już bez trzymanki po forumku
Śmigam już bez trzymanki po forumku
Posty: 892
Rejestracja: 13 lip 2010, 20:29

16 lip 2010, 23:25

witam pierwsze dziecko tez urodzilam przez cc i nie jest wcale powiedziane ze kolejny porod = cc, drugie dziecko urodzilam naturalnie a odstep pomiedzy nimi byl mniejszy niz u ciebie bo 19 m-cy a to tez ma znaczenie, nie wiem jak to wyglada w polsce bo mieszkam za granica ale tu kieruja ciezarna na skaner ok 8 m-ca by zobaczyc czy blizna po operacji dobrze sie zabliznila, co do kolejnego ciecia nie mam pojecia jak to robia ale mam za soba 1 cc 2 porody naturalne i kolejny przed soba jestem w 35tyg ciazy pozdrawiam i zycze naturalnego porodu

NICOLA_1985

17 lip 2010, 22:34

Ulcia ja miałam cięte na starej bliźnie i dobrze się zagoiło, róznica miedzy twoimi dzieciaczkami bedzie wieksza niz miedzy moimi a mi proponowali poród naturalny więc mysle że jesli nie bedziesz miała żadnych innych komplikacji to spokojnie możesz rodzic naturalnie. fakt ze miałas pierwsze cc nie wyklucza Cie juz jako kobiety mogącej rodzic naturalnie :-) ale warto wiedziec , że gdybys miala jakies obawy przed porodem naturalnym masz prawo odmówic rodzenia ze względu na stan po cięciu cesarskim. Ja odmówiłam ze względu na porażenie mojej Karoliny.. bałam sie tego przy Krystianku :ico_noniewiem: wolałam miec pewnosc ze gdyby sie okazało ze on ma porazenie to lepiej zeby miał słabe tak jak Karola niz przez poród naturalny jeszcze bardziej pogłębione :ico_noniewiem:

Awatar użytkownika
Kajunia25
4000 - letni staruszek
Posty: 4709
Rejestracja: 09 mar 2007, 12:08

20 lip 2010, 00:21

ulamisiula, ja miałam pierwszą cesarkę z zaskoczenia , gdy zaszłam w drugą ciążę przez jakiś czas lekarz uspokajał mnie że może uda się urodzić naturalnie.. Niestety zrobili mi znowu cc wpisując we wskazaniach m.in. stan po cięciu :ico_noniewiem:
Okropnie, wręcz panicznie bałam się drugiej - jakby nie było operacji , o tojak zachowa się szew, bo już wiem jak to wygląda itp.) ale nie było aż tak źle, oprócz najcudowniejszego prezentu jakim jest synek, dostałam nową bliznę w miejsce starej :-D
Pozdrawiam!!

[ Dodano: 2010-07-20, 00:25 ]
A o to czy lekarz usunie te dwa szwy i zostawi jeden najlepiej spytaj ginka :ico_oczko: :ico_oczko:
Swoją drogą rzeczywiście ciekawe jaki mają na to sposób :ico_oczko:

agnieszkaga1990
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 9
Rejestracja: 12 lip 2010, 11:54

20 lip 2010, 08:40

Ja pierwszy porod tez mielam przez cesarke, i gdy tylko dowiedziala sie o tym moja tesciowa to opowiedziala mi ze jej kolezanka miala 3 cesarki rok po roku i po 3 cesarce musiala podpisac w szpitalu papierek ze nie bedzie miala wiecej dzieci, bo ponoc mozna miec 3 cesarki i nie powinny byc w krotkiej odleglosci.Mam tylko nadzieje ze ja, przy nastepnym dziecku bede rodzic normalnie (choc sie boje bardziej normalnego nic cesarki,bo przed porodem Marianki napatrzalam sie na programy o strasznych porodach)

lilo

22 lip 2010, 19:20

po 3 cesarce musiala podpisac w szpitalu papierek ze nie bedzie miala wiecej dzieci,
:ico_szoking: A jakby urodziła to co by jej mogli zrobić????? Trochę mi się w to wierzyć nie chce bo to bezprawne narzucać komuś coś co jest w sferze tak intymnej.

ulamisiula, najlepiej faktycznie zapytać ginekologa. Ja rodziłam naturalnie - ale moja mama miała 3 cesarki i ma jeden szef. No ale ona ostatni raz rodziła 18 lat temu :ico_oczko:

Wróć do „Ginekologia - Położnictwo”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość