Mysia
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 7
Rejestracja: 01 lip 2010, 15:43

Papierosy elektroniczne. Pytania.

08 lip 2010, 21:18

Witam,
nie znalazłam tematu, a myślę że może się przydać. Zdecydowałam się przejść na e-palenie. Z tego co się dowiedziałam jest zdrowsze, mam dużo motywacji, myślę że to się uda. Macie może jakieś porady dla początkującego e-palacza? Jak to wszystko wygląda? Dla mnie największym argumentem za jest to że mogę palić w domu, niekoniecznie przy dzieciach, ale nie muszę wychodzić, bo nie śmierdzi

Kaszkaj
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 4
Rejestracja: 09 lip 2010, 20:19

09 lip 2010, 20:32

Ja od 1,5 miesiąca tylko e-palę, wcześniej łączyłam. Co mogę poradzić.
Po pierwsze nie nastawiaj się że jest to identyczne jak papieros. To jest zamiennki i jak tak podejdziesz to uda się przesiąść.
Po drugie musisz dobrze wybrać pierwszego e-papierosa, aby się nie zrazić i żeby nie był kłopotliwy w obsłudze, odpuść sobie raczej papierosy z hipermarketu i poszukaj czegoś w sieci. :)

Mysia
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 7
Rejestracja: 01 lip 2010, 15:43

12 lip 2010, 18:44

Po drugie musisz dobrze wybrać pierwszego e-papierosa, aby się nie zrazić i żeby nie był kłopotliwy w obsłudze, odpuść sobie raczej papierosy z hipermarketu i poszukaj czegoś w sieci. :)
Więc jaki będzie dobry na początek?

Kaszkaj
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 4
Rejestracja: 09 lip 2010, 20:19

13 lip 2010, 13:50

Jaki będzie dobry na początek? Hmm zależy czego oczekujesz.

Ja używam papierosa z kartomizerem, czyli polega to na tym że wkręca się końcówkę (to co wygląda jak filter) i się pali. Kupujesz po prostu cały wkład i nic nie napełniasz, tylko palisz.
Mój to GS Cig Sin. W zestawie masz 2 baterie i 5 kartomizerków, czyli faktycznie masz 2 niezależne e-papierosy. Jest bardzo podobny do normalnego. Proponuje popatrzyć też np. na Colinss-a Easy, przyjaciółka ma, tylko jest mniejszy, więc trzeba często ładować i na krócej kartomizer starcza. Koszt kartomizera do mojego Sina to ok. 3,50 i wystarcza mi na cały dzień. Na początek nie ma nic prostszego niż papieros z kartomizerem

Chyba że wolisz coś taniego i bardziej ekonomicznego, ja zaczynałam od Cig 901. Kosztuje coś ok 150 zł. Tylko że trzeba kupować specjalny płyn na bazie glikolu tzw. liquid i napełniać. Ale taniej to wychodzi, chociaż kartomizery też da się napełniać.

Myślę że na początek powinny być ok. Oczywiście są bardziej zaawansowane modele, ale w tym przedziale cenowym, te pappierosy są ok. Sama ich używałam.

Dolly
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 94
Rejestracja: 12 maja 2010, 13:57

15 lip 2010, 11:22

Jeśli chodzi o papierosy elektroniczne, to jakiś czas temu byłam w Rosji i tam na lotniku był taki mały stand i pan siedział i palił papierosa elektronicznego - taka forma reklamy. Trochę mnie to rozbawiło.

Grappa
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 8
Rejestracja: 15 mar 2010, 15:35

15 sie 2010, 22:34

A ja sie zamierzam z tym tematem na mojego nałogowca. Grunt jest, bo sąsiad zakupił jakiś czas temu e-papierosa i przestał palic, wiec ambicjonalnie widzialam, ze ruszyło mojego męza - inni moga, gdzies tu namacalnie, to i ja moge...ale jak to w nałogu od mysli do czynu droga daleka.
W sieci macie jakies do polecenia?

lia9
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 23
Rejestracja: 13 sie 2010, 21:55

16 sie 2010, 17:49

Najlepiej rzucić zupełnie,to jednak trudna.Po jakim czasie jest przewidywany czas odstawienia e papierosa?

Awatar użytkownika
kwiatunio
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6675
Rejestracja: 06 mar 2007, 13:31

16 sie 2010, 18:57

Zdecydowałam się przejść na e-palenie
a co to za różnica i tak pailsz......


sorka dziewczyny ale dla mnie to jest śmieszne.....albo palisz albo nie.....i koniec....wiem coś o tym bo sama rzuciłam palenie i to dość niedawno

Helga
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 18
Rejestracja: 04 lis 2010, 22:30

24 lis 2010, 22:09

Kwiatunio, niby tak, ale w e-papierosie nie ma substancji smolistych, więc dla otoczenia i dla skóry wychodzi dużo lepiej.

Stokrotka84
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 20
Rejestracja: 25 lis 2010, 12:00

25 lis 2010, 12:29

Próbowałam się przerzucić na e-papierosa, ale nie wyszło. Dlaczego? Cóż, ze względu na kłopotliwą obsługę. Bateria się kończy dość szybko, wkład również, trudno mi wyłapać, kiedy mój e-papieros nie będzie do użytku, poza tym problem z dymem - parą wodną (bez dymu nie może być;) i niepewność, czy aby na pewno to działa prawidłowo, w końcu przekazałam teściowej, a sama wróciłam do tytoniu smakowego.

Wróć do „Ogólnie o zdrowiu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Ahrefs [Bot] i 1 gość