Awatar użytkownika
Kasiek87
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 20
Rejestracja: 18 gru 2009, 14:59

Ważne pytanie, proszę o porady.

12 lip 2010, 00:13

Witam serdecznie. Piszę bo mam ważne pytanie. Jestem w 15 tygodniu ciąży i baaaaardzo dobrze wszystko znoszę, czuję się znakomicie!;)
Tyle, że moje dodatkowe zajęcie polega na śpiewaniu po weselach. Robię to niezbyt często... podczas ciąży na razie "zaliczyłam" 2 weselicha. Na weselu jak i po nie czuję się zmęczona..tyle, że odespać trzeba... Ale tu nie chodzi o mnie.... jak może znosić to dziecko? Muzyka jest głośna, jak to na takich imprezach bywa.... Czy oprócz tego, że dziecko oswoi się z muzyką;) jest może jakieś zagrożenie? Może coś stać się z jego słuchem? Niestety jeszcze nie zapytałam o to lekarza i bardzo chciałabym poznać Wasze zdanie na ten temat.

Małgorzatka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7230
Rejestracja: 08 mar 2007, 12:27

12 lip 2010, 00:41

Z tego co wiem, bardzo szkodliwe są wibrację z głośników a orkiestra zazwyczaj jest ustawiona tak, że wszystko idzie na salę a nie na Was. Mimo to, z podłoża idą drgania więc warto się nas tym zastanowić.
Myślę, że najlepiej zapytać lekarza na wszelki wypadek.

JoannaS
Wodzu
Wodzu
Posty: 19289
Rejestracja: 21 lut 2010, 07:51

12 lip 2010, 08:52

Raz na jakiś czas jak to zrobisz to nic złego sie nie powinno stać.
Ja pierwszą ciążę pracowałam w Irlandii w Polskim Pubie ktory sama z mezem prowadziłam i mielismy tam koncerty i były też noce hip hopu i było baaaaaardzo głośno a moja córka jest bardzo zdrowa jeszcze nie widzę skutków ubocznych :ico_oczko:
Ale z tym pytaniem to ja bym raczej zapytała lekarza, bo my tylko możemy swoje zdania wyrażać a Ty potrzebujesz konkretnej odpowiedzi.

Awatar użytkownika
zubelek
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5747
Rejestracja: 07 mar 2007, 22:32

16 sie 2010, 22:48

ja też bym radziła zapytać lekarza choć osobiście nie sądzę,żeby specjalnie szkodziło :ico_noniewiem: Jednak Dziecko może się wystraszyć nagłego głośnego dźwięku ,może nie czuć się z tym dobrze . :ico_noniewiem:

Awatar użytkownika
Kasiek87
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 20
Rejestracja: 18 gru 2009, 14:59

17 sie 2010, 13:12

Zapytałam lekarza:) Nie ma nic przeciwko:) tyle że okolo 30 tygodnia trzeba się już zacząć oszczędzać;) a na koniec przestać w zupełności - ale tego akurat się spodziewałam;)
Na szczęście w momencie kiedy będę "na ostatnich nogach" będzie już adwent, więc nie będę miała problemu:) ...będę sobie odpoczywać;) i zespołu równocześnie nie zawiodę;)
Jak na razie odczuwam na początku grania ruchy, więc dziecko sobie tańczy:) a później już chyba zasypia;) Na szczęście sama nie odczuwam wielkiego zmęczenia, nie mam żadnych dolegliwości;) więc dziecko przynajmniej już będzie "na TY" z muzyką;)
Dziękuję wszystkim którzy włączyli się do tematu:)

Awatar użytkownika
martuska91
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 42
Rejestracja: 19 lip 2010, 12:59

dylemat :p

02 paź 2010, 18:37

hejka zastanaw3ialam sie gdzie to umiescic ale jakos moze tu :) sluchajcie mam problem strasznie sie gryze z jedna sprawa bylam ost na badaniach moczu wyszlo mi lekkie zapalenie, i wykazalo obecnosc bialka. poszlam teraz na drugie badanie krwi na gluikoze. ginek moj podejrzewa cukrzyce miala ktoras z was ??

JoannaS
Wodzu
Wodzu
Posty: 19289
Rejestracja: 21 lut 2010, 07:51

02 paź 2010, 19:03

ginek moj podejrzewa cukrzyce miala ktoras z was
Ja i to nic strasznego, ale nie wiem jaką ty masz. bo ja nie musialam mierzyc poziomu cukru co iles godzin. Chodzilam co tydzien do lekarza na badanie krwi i nie moglam jesc nic slodkiego i ogolnie lepiej i lekko sie odzywiac.

dorotaczekolada
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6769
Rejestracja: 11 mar 2007, 10:39

02 paź 2010, 19:31

martuska91, jesli cukrzyca jest dosc wczesnie stwierdzona to masz szczescie. na poczatek lekarz zaleci inna diete. jak nie bedzie poprawy w wynikach to moze zalecic niestety zastrzyki z insuliny. cukrzyca w ciazy moze powodowac sztuczne "upasienie" dziecka. ale najlepiej jak lekarz ci oceni ta cukrzyce i zleci dalsze badania

Awatar użytkownika
martuska91
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 42
Rejestracja: 19 lip 2010, 12:59

03 paź 2010, 08:39

hehe fajnie myslalm ze dietke bede stosowac ale jak slodkiego mi zabroni zalamie sie :ico_haha_02: bez slodkiego nie moge zyc,dla kubusia zrobie wszystko :ico_oczko:

[ Dodano: 2010-10-03, 08:40 ]
ginek moj podejrzewa cukrzyce miala ktoras z was
Ja i to nic strasznego, ale nie wiem jaką ty masz. bo ja nie musialam mierzyc poziomu cukru co iles godzin. Chodzilam co tydzien do lekarza na badanie krwi i nie moglam jesc nic slodkiego i ogolnie lepiej i lekko sie odzywiac.


wyniki bede odbierac w czwartek wiec bede wszystko wiedziec w czwartek,mam nadzieje ze to nic powarznego

Awatar użytkownika
Malinkax33
Ja wiem wszystko o forum
Ja wiem wszystko o forum
Posty: 695
Rejestracja: 11 mar 2011, 09:45

11 mar 2011, 09:52

Cześć Dziewczyny ;)
Mam do Was pytanie :))
jestem w 23 tyg ciąży lub 21. Właśnie to lub pojawia się stąd ,że ostatni okres miałam 27.09.2010 r i z okresu wychodzi na 23 tydzień ciąży zaś z USG i wzrostu mojej córeczki 21 tydzień ciąży. Czy to normalne ? Trochę się tym martwie . :(
Mała waży 405 g i ma ok 23 cm.
Najgorsze jest to ,że mam 2 terminy porodu.
Mój prowadzący ginekolog wyznaczył mi na 6 lipca z okresu zaś z jej wzrostu jest to 14 lipca.
Też miałyście taką dziwną sytuację ?
Proszę o poradę bo jestem zaniepokojona :(((

Wróć do „Ciąża, czyli nasze 9 miesięcy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: KylieTab i 1 gość