cyn_inspiration
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2236
Rejestracja: 07 gru 2009, 16:28

plastry antykoncepcyjne

17 lip 2010, 14:07

Mam pytanie czy któraś z was używała plastrów antykoncepcyjnych? pewnie lekarz przepisuje jesli coś, ale czy je nakleja się także w 1 dniu cyklu?
wiem nie wiele na ich temat,tylko tyle, że wydzielają więcej hormonów niż tabletki nie powinny być stosowane przez kobiety palące.Może któraś z Was wie więcej. :)

no i też że są drogie :(

Awatar użytkownika
AniaZaba
Profesor Tik-takologii
Profesor Tik-takologii
Posty: 1795
Rejestracja: 25 mar 2008, 13:47

17 lip 2010, 20:54

Ja używałam plastrów przez pół roku. Przepisuje je lekarz i to on powinien Ci dokładnie wytłumaczyć wszystko, ja dostałam dodatkowo płytę instruktarzową. Nakleja się w pierwszym dniu cyklu i na kolejny zmienia po 7 dniach. Pierwszy plaster należy przykleić do 24 godz. do wystąpienia miesiączki. Opakowanie zawiera 3 plastry na 3 tygodnie a potem jest tydzień przerwy (tydzień bez plastra) Następny plaster przyklajasz zawsze w tym samym dniu.
Ja osobiście byłam bardzo zadowolona z ich stosowania. Jedynym minusem jest nieestetyczny wygląd bo dookoła plastra zbiera się brud. Ja przyklejałam go na pośladki bo tam nie było widać. Płaciłam za opakowanie około 50 zł.

cyn_inspiration
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2236
Rejestracja: 07 gru 2009, 16:28

18 lip 2010, 22:46

:ico_oczko: dziękuje Ci za odpowiedz :) na wizycie zapytam o nie lekarza :)

nastka501
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 14
Rejestracja: 25 wrz 2010, 11:57

24 lis 2010, 21:44

Niestety nie wiem nic na ten temat, bo zawsze brałam pigułki. Wolę ten sposób antykoncepcji. Jak się myć z tym plastrem?

karmelka
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2122
Rejestracja: 05 lip 2009, 11:01

24 lis 2010, 21:57

Evrę stosowałąm tylko kilka miesiecy,ale działąją na tej zasadzie co tabletki czyli przyklejasz w pierwszym dniu cyklu,zmieniasz co tydzień.W opakowaniu masz 3 szt,a potem 7 dni przerwy.Teraz to już staniała,bo parę lat temu chyba 60zł płaciłam za nie :ico_noniewiem: Lepsze są od tabletek,bo oszczędzają wątrobę.Ni sa polecane przy wadze chyba powyżej 80kg (nie jestem pewna) Mi nie służyły,ale tabletki też działały na mnie źle :ico_noniewiem:

Stokrotka84
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 20
Rejestracja: 25 lis 2010, 12:00

25 lis 2010, 12:25

Ja nie chcę fatalizować, ale dwie moje znajome wpadły na plastrach antykoncepcyjnych. Jedna ma ślicznego synka, druga córeczkę;) Stosowały prawidłowo, doświadczone dziewczyny, wcześniej stosowały pigułki, jedna ma 24 lata, druga 28, więc trudno mówić o błędach. Zastanawiałam się nad plastrami, ale chyba jednak pozostanę przy pigułkach;)

nela_24
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 15
Rejestracja: 24 wrz 2010, 16:21

28 lis 2010, 23:10

Ja nie słyszałam, żeby miały więcej hormonów. Wydaje mi się, że jeśli zliczyć dawkę 7 pigułek i jednego plastra to powinno być podobnie, ale może się mylę. :) Zastanawiam się nad plastrami, ale póki co zostaje przy pigułkach :) , ale na pewno kiedyś spróbuję tej metody antykoncepcji :)

Awatar użytkownika
izuś_85
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 9059
Rejestracja: 21 gru 2008, 21:25

29 lis 2010, 10:42

Stokrotka84, wpaść mozna przy każdej antykoncepcji, bo żadna nie daje 100% pewności- a plastry działają słabiej gdy kobieta ma nadwagę


cyn_inspiration, a nie myślałaś o krążku?
ja używam Nuvaring od ponad 4 miesięcy
są wygodne
zaczynasz opakowanie w pierwszym dniu cyklu
jest to taki gumowy krazek który zgniatasz w palcach i wsuwasz jak tampon
wyjmujesz go po 21 dniach na przerwe tygodniową w której występuje krwawienie
mozesz stosować przy nim tampony
kosztuje 50zł za szt czyli na miesiąc
jak kupujesz opakowanie 3szt to jest taniej :-D

ja obawiałam sie ze będzie mi przeszkadzał w przytulankach z mezem i pierwsze kilkanaście razy sprawdzałam czy mi nie wypadł :ico_haha_01: ale nie przesunoł sie nawet o centymetr :-D
zawsze w razie "niewygodnosci" można go wyjac na max 3 godziny i umieścić w opakowaniu w którym sie go kupiło, ważne zeby nie wyjmować go na dłuzej
ja nie wyjełam ani razu, bo nie było potrzeby, nie przeszkadzał nam w niczym :-D

trzeba uważać jedynie przy wysuwaniu tamponu bo mi sie wysuwal z tamponem
ale to akurat dobry sposób na wyjęcie gdyby ktoś miał problem :ico_oczko:

jest tak wygodny ze musiałam zapisywać w kalendarzu kiedy wyjac ten krążek zeby o nim nie zapomnieć :-D
polecam

moni26
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5989
Rejestracja: 09 mar 2007, 11:55

29 lis 2010, 23:07

cyn_inspiration, a nie myślałaś o krążku?
Też miałam ci go polecić :-) cena jest podobna jak za plastry.

Osobiście nie stosowałam ale koleżanki tak i go polecają.

nela_24
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 15
Rejestracja: 24 wrz 2010, 16:21

30 lis 2010, 23:47

To może i ja pomyślę o kążku. W sumie to nic o nich nie wiem :) Wiecie może jaką ma skutecznośc antykoncepcyjną w porównaniu do pigułek? Je już brałam i byłam zadowolona. Super sprawa, tylko właśnie jedyny minus to pamiętanie o nich prawie dzień w dzień . Myślałam, tez o plastrach, ale ich jeszcze nie uzywałam :D

Wróć do „Ginekologia - Położnictwo”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość