zyrafa
Nakręcona katarynka
Nakręcona katarynka
Posty: 195
Rejestracja: 24 maja 2007, 12:24

grzybica paznokci

23 sie 2010, 13:28

Już kiedyś pisałam na ten temat ale niewiele się dowiedziałam. Czy ktoś ma jakiś sprawdzony sposób na leczenie grzybicy paznokci u dwulatka? Smarowałam maścią Exoderil ale nie widzę poprawy. Pomóżcie :ico_sorki:

mal
Wodzu
Wodzu
Posty: 17507
Rejestracja: 06 mar 2007, 13:33

23 sie 2010, 16:25

zyrafa, myślę,ze dermatolog powinien lepiej Tobie pomóc :ico_oczko:

Awatar użytkownika
Lady
Mam Doktorat z forum!!!
Mam Doktorat z forum!!!
Posty: 1697
Rejestracja: 06 mar 2007, 14:05

23 sie 2010, 18:20

zyrafa, tylko dermatolog , badanie wcale nie jest straszne
najpierw wizyta w gabinecie , lekarz zwyczajnie obejrzy paznokcie i najprawdopodobniej da skierowanie na badania , aby ocenić jak to grzyb (jest wiele odmian )potrzebne są te badani aby jak najlepiej dobrał leki (maści)
a samo badanie też nie jest straszne , idziesz do laboratorium i biorą opiłek z paznokcia , takim jakby pilnikiem zeskrobują troszkę , za jakiś czas wyniki i z wynikami do dermatologa który przepisze leki
jedyny mankament w tym wszystkim to taki że jak to w naszym kraju bywa wszędzie sa kolejki i na wszystko sie czeka nawet sporo :ico_noniewiem:

JoannaS
Wodzu
Wodzu
Posty: 19289
Rejestracja: 21 lut 2010, 07:51

23 sie 2010, 19:06

No ja też sie dziwie, że jeszcze nie poszłaś do lekarza, skoro jakaś maść nie pomaga to co my mamy recepte Ci wypisać?
Tylko i wyłącznie lekarz Ci pomoże, bo grzybica to jest raczej dość poważna choroba i tak samemu to chyba ciężko ją wyleczyć.
Przynajmniej tak mi się wydaje>.

zyrafa
Nakręcona katarynka
Nakręcona katarynka
Posty: 195
Rejestracja: 24 maja 2007, 12:24

23 sie 2010, 19:51

U dermatologa byłam, badanie robiłam, maść przepisał dermatolog, nie pomogła :ico_noniewiem: Pytam tych co mieli podobny problem i mogą powiedzieć czym leczyli taką przypadłość :ico_noniewiem:

[ Dodano: 2010-08-23, 20:01 ]
No ja też sie dziwie, że jeszcze nie poszłaś do lekarza, skoro jakaś maść nie pomaga to co my mamy recepte Ci wypisać?
Tylko i wyłącznie lekarz Ci pomoże, bo grzybica to jest raczej dość poważna choroba i tak samemu to chyba ciężko ją wyleczyć.
Przynajmniej tak mi się wydaje>.
JoannaS to przestań się dziwić; jak już pisałam wyżej szukam osób , które miały podobny problem i mogą się konkretnie wypowiedzieć w tym temacie :ico_olaboga:

JoannaS
Wodzu
Wodzu
Posty: 19289
Rejestracja: 21 lut 2010, 07:51

23 sie 2010, 22:45

A nie możesz iść do innego lekarza?
Może ten nie bardzo wiedział co przepisać albo źle zdiagnozował grzybicę.
Spróbuj isc do innego i zobaczysz co przepisze, jak coś innego to super a jak to samo to powiesz że to nie pomogło.
Na grzybice lekarstwa i tak sa na recepte, a jak jest cos bez to w aptece też Ci lepiej doradzą.
Powodzenia

[ Dodano: 2010-08-23, 22:47 ]
Aaaa i przeczytałam Twój 1wszy post i tam nie ma mowy o tym że byłaś u dermatologa więc miałam podstawe żeby sie dziwić i jak koleżanki wyżej tak samo.
Bo jakbyś napisała ze byłaś to bym sie nie dziwiła :ico_haha_02:

Awatar użytkownika
Lady
Mam Doktorat z forum!!!
Mam Doktorat z forum!!!
Posty: 1697
Rejestracja: 06 mar 2007, 14:05

24 sie 2010, 07:57

zyrafa, to musisz iść na kolejną wizytę
i skąd wiesz że maść nie pomaga ?
ile czasu ją stosujesz?
jeśli miesiąc to wcale sie nie dziwię że nie widzisz efektów , wyleczenie grzybicy to długo trwały etap , u dorosłego dość wcześnie zdjagnozowana grzybica leczona była prawie rok (kuzynka tak miała)

ja nabawiłam sie bakterii od tipsów , byłam na badaniu , na szczęście to nie grzybica , tylko jakaś inna bakteria zaatakowała mi paznokcie , leczenie wygląda podobnie , teraz jestem już pół roku w trakcie smarowania i dopiero teraz widze efekty

paznokcie u stup rosną wolno one muszą odrosnąć całe i jeszcze musi zostać zniszczona bakteria która kryje sie pod paznokciem i trudno do niej dotrzeć

mozecoswiem
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 10
Rejestracja: 17 wrz 2015, 23:22

Re: grzybica paznokci

13 lis 2015, 01:14

Na grzybicę paznokci jest w sumie sporo preparatów w sklepach. Ja używałam takiego w sztyfcie "steper" czy coś takiego. Jednak uważam, że najlepiej skonsultować to z lekarzem. Sama też wybrała się na zabiegi laserowe, które moim zdaniem przynosiły świetne efekty. Jedyny problem był taki, że nie zawsze laser był w stanie do końca pozbyć się problemu. Polecam tę stronkę, gdzie jest sporo sugestii jak poradzić sobie właśnie z grzybicą paznokci. Ja właśnie stąd znalazłam sugestię ku zabiegom laserowym i skorzystałam.

obrun
Mistrz pióra
Mistrz pióra
Posty: 431
Rejestracja: 28 lip 2014, 15:03

Re: grzybica paznokci

17 lis 2015, 14:57

Trzeba starać się ją powstrzymać jak najszybciej.

Wróć do „Ogólnie o zdrowiu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość