Awatar użytkownika
aniawlkp86
Wodzu
Wodzu
Posty: 24940
Rejestracja: 23 mar 2009, 13:59

wymeldowanie

30 sie 2010, 20:49

orientujecie się może jak to jest z wymeldowaniem?

mąż jest zameldowany w domu rodzinnym,mieszka tam ojciec,brat z żoną i dziećmi oraz drugi brat :ico_sorki: A też jest tam zameldowany,ale od około 3 lat tam nie miszka bo jesteśmy na stancji :ico_sorki: dzisiaj dostał informację o wszczęciu postępowania wymeldowania go z domu,złożył taki wniosek jego brat co mieszka tam z rodziną,czy ma on do tego prawo,bez zgody A???
to teraz ma się rozumieć,że będzie bez żadnego zameldowania????właściwie to bezdomny będzie :ico_noniewiem:

proszę o rady :ico_sorki:

dorotaczekolada
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6769
Rejestracja: 11 mar 2007, 10:39

30 sie 2010, 21:02

niestety Aniu moga go wymeldowac bez jego zgody. udowowdnia mu ze nie mieszka tam gdzie jest zameldowany i moga :ico_noniewiem:

[ Dodano: 2010-08-30, 21:04 ]
i teraz jest takie prawo ze meldunku nie trzeba miec

Awatar użytkownika
magda75
Wodzu
Wodzu
Posty: 14493
Rejestracja: 25 mar 2007, 23:26

30 sie 2010, 21:07

i teraz jest takie prawo ze meldunku nie trzeba miec
ale czy on jest tam gdzie mieszkacie na stale zameldowany? bo przeciez dwoch stalych meldunkow nie moze miec ale jak ma jeden to nie maja prawa go wymeldowac bez jego zgody

Awatar użytkownika
aniawlkp86
Wodzu
Wodzu
Posty: 24940
Rejestracja: 23 mar 2009, 13:59

30 sie 2010, 21:09

ma tylko meldunek w domu rodzinnym,a tutaj to tylko stancja bez meldunku

dla mnie to trochę chore jest,bo jak cos nie wypali ze stancją to mógł mieszkać tam w domu a teraz nagle jako coś nam nie wypali to on zostaje bez domu i co ma pod most iść?

[ Dodano: 2010-08-30, 21:10 ]
to tak jak by mnie teraz rodzice z Hanią wymeldowali od nich z domu :ico_noniewiem:

Awatar użytkownika
magda75
Wodzu
Wodzu
Posty: 14493
Rejestracja: 25 mar 2007, 23:26

30 sie 2010, 21:11

ma tylko meldunek w domu rodzinnym,a tutaj to tylko stancja bez meldunku
to nie maja prawa go wymeldowac teraz jak chca wymeldowac to musi miec gdzie mieszkac a nie wazne ze na wynajmie ale bez meldunku wiec bylby bezdomny sorry za okreslenie :ico_noniewiem:

moja tesciowa chce doroslego syna wymeldowac i to nie takie proste nie ma gdzie mieszkac wiec nie ma mozliwosci wymeldowania go

dorotaczekolada
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6769
Rejestracja: 11 mar 2007, 10:39

30 sie 2010, 21:17

nie ma gdzie mieszkac
ale jesli sa na wynajmie to powinni dopilnowac zeby ich zameldowano na tymczasowo. no i ten brat moze udowodnic ze macie gdzie mieszkac skoro juz od 3 lat tam nie przebywacie. a oni za A przeciez placa jakies tam grosze za meldunek..
wiec bylby bezdomny
no i jak pislam wprowadzili prawo ze nawet w dowodzie moze miec brak zameldowania...

Awatar użytkownika
aniawlkp86
Wodzu
Wodzu
Posty: 24940
Rejestracja: 23 mar 2009, 13:59

30 sie 2010, 21:17

bo ktoś mi ostatnio mówił,że jak chce sie kogoś wymeldować to trzeba mu znaleźć mieszkanie zastępcze :ico_noniewiem:

bo jednej babki mąż wrócił z więzienia bo go wsadziła i chciała go wyrzucić to nie może i sama gdzieś wyjechała,a on został w domu :ico_noniewiem:
dlatego sie pytam bo nie wiem co o tym myśleć :ico_noniewiem:

tym bardziej,że jak był przepis domu na jego brata to ani A ani jego brat nie zrzekali się niczego na rzecz brata (A miał wtedy 17 lat),więc teraz to raczej powinien go spłacić a nie wymeldować :ico_noniewiem: normalnie głupia jestem :ico_olaboga:

[ Dodano: 2010-08-30, 21:19 ]
ale jesli sa na wynajmie to powinni dopilnowac zeby ich zameldowano na tymczasowo
tylko,że to juz 3 mieszkanie gdzie mieszkamy i za każdym razem jak sie przenosimy to bym musiała łatwić zameldowanie a niestety nie każdy chce meldować,nawet ta ciotka nie chciała

Awatar użytkownika
magda75
Wodzu
Wodzu
Posty: 14493
Rejestracja: 25 mar 2007, 23:26

30 sie 2010, 21:33

o ktoś mi ostatnio mówił,że jak chce sie kogoś wymeldować to trzeba mu znaleźć mieszkanie zastępcze :ico_noniewiem:
ja tez o tym slyszalam nie mozna tak czlowieka wyrzucic na bruk
a nie wazne ze ma tymczasowy meldunek ale staly tez musi miec przeciez caly czas nie bedzie na wynajmie a do stalego zameldowania zechce wrocici i co wtedy? nie ma bo zostal wymeldowany

Ania najlepiej poradz sie prawnika na ten temat

Awatar użytkownika
ananke
Wodzu
Wodzu
Posty: 16042
Rejestracja: 09 lut 2008, 12:06

30 sie 2010, 21:43

aniawlkp86, najlepiej to udaj się do właściwego urzędu miasta, w któeym toczy się postępowanie i zapytaj o szczegóły...

ostatnio moja przyjaciółka zakładała taka "sprawę" w swoim UM o wymeldowanie byłego męża i po rozpatrzeniu wniosku, wizycie "komisji" w mieszkaniu przyznali jej zasadność i wymeldowali byłego... ale szczegółów nie znam...

a jeśli chodzi o zasadność przepisu domu rodzinnego na jednego z 3 braci to musisz zasięgnąć rady prawników...
w większych miastach są nawet kancelarie, w których studenci wyższych roczników studiów prawniczych udzielają bezpłatnych porad... poszukaj w necie

Awatar użytkownika
aniawlkp86
Wodzu
Wodzu
Posty: 24940
Rejestracja: 23 mar 2009, 13:59

30 sie 2010, 21:45

mąż ma 3 września iść i złożyc wyjaśnienia do urzędu miasta i ciekawe co mu powiedzą

ale prawnika na pewno jakiegoś musimy sie poradzić :ico_sorki:

Wróć do „Prawo, praca i polityka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość