Awatar użytkownika
BadGirll
Biegaczostruś na forum
Biegaczostruś na forum
Posty: 224
Rejestracja: 11 sty 2009, 23:12

Problem-Tabletki anty

13 wrz 2010, 09:57

Kochane babeczki mam wielki problem...


od 10 mc biorę yasmin.. jestem bardzo nie zdyscyplinowana i w tym opakowaniu zostało mi aż 4 tabletki...

W tamtą niedzielę miałam skończyć brać na 7 dni ale okres dostałam w pt więc już w pt nie wzięłam tabletki.. i w ten pt zaczęłam nowe opakowanie... dziś kochaliśmy się do końca ale przyszła obawa czy mogę zajść w ciążę??
Przesunęłam branie ich o 2dni więc już nie jest to jak na początku od pierwszego dnia okresu .........



Niewiem co mam robić pomocy Smutny

Ostatnio moja kosmetyczka jeszcze mi mówiła że jej znajomej tabletki nie pomogły....

gosia888
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6322
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:00

13 wrz 2010, 10:36

Ostatnio moja kosmetyczka jeszcze mi mówiła że jej znajomej tabletki nie pomogły....
no bo właśnie w takich przypadkach nie zawsze pomagają. W instrukcji jest napisane co jak się zapomni tabletki np w pierwszym tygodniu, w drugim lub 3. Ale u Ciebie to sprawa bardziej skomplikowana bo zapomniałaś aż 4. Więc wszystko jest możliwe. A nie myślałaś nad innym sposobem antykoncepcji? Zastrzykami? Spiralą? Bo po co masz się truć tabletkami które Ci pewności nie dają.
ale okres dostałam w pt więc już w pt nie wzięłam tabletki.. i w ten pt zaczęłam nowe opakowanie...
nie rozumiem to zrobiłaś sobie przerwę w piątek wzięłaś tabletkę czy nie? Chociaż i tak myślę że to nie ma znaczenia. Bo ciąża jest prawdopodobna.

dorotaczekolada
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6769
Rejestracja: 11 mar 2007, 10:39

13 wrz 2010, 20:27

tablentki antykoncepcyjne sa skuteczne TYLKO wtedy gdy je sie bierze REGULaRNIE. zapisz sobie w komorce albo zmien sposob antykoncepcji jesli tak ciagle zapominasz. no i ciaza jest prawdopodobna jesli zapomnialas az 4 tabletek i wogole przestawilas dawkowanie :ico_nienie:

Awatar użytkownika
izuś_85
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 9059
Rejestracja: 21 gru 2008, 21:25

14 wrz 2010, 09:45

BadGirll, po pierwsze dla mnie głupotą jest branie tabletek jak jest sie niezdyscyplinowanym :ico_nienie: ja właśnie zapiminałam notorycznie kilku tabletek i mój lekarz powiedział ze wyśle mnie do psychiatry, bo po co brać cos co i tak nie działa?????????????

przepisał mi krązek dopochwowy nuvaring, mam go pierwszy cykl, na razie jest ok :ico_oczko:
można przy nim używać tamponów (w pierwszym cyklu wkłada sie go podczas miesiaczki)
wkłąda sie go na równe trzy tygodnie, działa miejscowo- wydziela hormony wprost do macicy, wiec nie trzeba o nim pamietać
cena jest nawet ok 50zł za krązek taniej jak sie bierze op. 3szt

jesli miałabyś uczucie ze przeszkadza podczas przytulanek- mozesz go wyjać ale na 3 godziny maksymalnie :ico_nienie: po wszystkim płuczesz go w letniej wodzie i wkłądasz z powrotem :ico_oczko: mi na razie nie przeszkadza w niczym

a pamietać o nim nie musze :ico_oczko: tylko zapisuje w kalendarzu kiedy go wyjać musze bo jest tak wygodny ze nie pamietam o nim :ico_oczko: no i nie niszczy wątroby bo działa miejscowo

Awatar użytkownika
justyna25
4000 - letni staruszek
Posty: 4967
Rejestracja: 07 mar 2007, 16:12

14 wrz 2010, 09:53

BadGirll, ja biore te tabletki co ty z tym że biore je regularnie.
Owszem zdarzyło mi się raz zapomnieć w ostatnim tygodniu brania ale zrobiłam dokładnie tak jak zalecaja w ulotce i nie było problemu.
Myśle że bez sensu żebyś je nadal przyjmowała skoro i tak nie dają zamierzonego skutku.
Porozmawaiaj ze swoim ginekologiem żeby ci przepisał inny środek antykoncepcyjny którego nie trzeba przyjmować codzienie.
[

Wróć do „Ogólnie o zdrowiu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość