dorotaczekolada
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6769
Rejestracja: 11 mar 2007, 10:39

wątroba wieprzowa-przepis-pilne!

28 wrz 2010, 18:29

macie jakies sparwdzone przepisy na watrobe wieprzowa? nie chodzi mi o taka zwykla smazona..tylko cos innego :ico_oczko: mam do zrobienia na jutro :ico_sorki:

Awatar użytkownika
aricia
Umiem skakać na skakance po całym forum
Umiem skakać na skakance po całym forum
Posty: 972
Rejestracja: 10 lip 2007, 14:11

28 wrz 2010, 20:04

Dokładnego przepisu niestety nie mam, ale z pewnością smażona zachowa więcej walorów smakowych niż gotowana. Ja spróbowałabym podsmażoną udusić w białym lub czerwonym sosie, z silnymi ziołami, np. czosnek, cebulka, buraczki w wiórkach, wino czerwone półsłodkie, takie składniki od razu mi się nasunęły ..... Powodzenia.

Awatar użytkownika
Lady
Mam Doktorat z forum!!!
Mam Doktorat z forum!!!
Posty: 1697
Rejestracja: 06 mar 2007, 14:05

29 wrz 2010, 12:35

dorotaczekolada, smażona najsmaczniejsza
ja też robie w sosie
najpierw obtaczam w mące pokrojoną w plastry nie za grube
podsmażam ją aby złapała" kolorek " zarumienić mąkę
potem na patelni z tłuszczem najlepiej smalcem podsmażam cebulkę
podlewam ja troszke wodą i jak sie tak pod pruży to daje ta wątrobę na koniec dopiero solę , można jeszcze roszke wody lub winda dolać wytrawnego wedle gustu , do tego wszystkiego może być kasza lub ziemniaczki , buraki lub surówka z kiszonego ogórka
polecam palce lizać :ico_oczko:

ulamisiula
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3099
Rejestracja: 17 kwie 2007, 15:17

29 wrz 2010, 14:15

WĄTRÓBKA INACZEJ
Składniki
1 kg wątroby wieprzowej
bułka tarta
1 ząbek czosnku
1 mała cebulka
1 jajko
przyprawa np.kucharek
majeranek
Wątrobę umyć,osączyć i pokroić na mniejsze kawałki. Następnie przemielić ją przez maszynkę do mięsa.Dodać przyprawy,majeranku,drobno pokrojoną cebulkę i czosnek przeciśnięty przez praskę. Dobrze wymieszać,dodać jajko i bułki tyle aby związało ale nie było za gęste. Kłaść łyżką na rozgrzany tłuszcz- opiekać z obu stron. Potem poprażyć chwilę pod przykryciem. Podawać z ziemniakami lub chlebem.

layla
Nakręcona katarynka
Nakręcona katarynka
Posty: 194
Rejestracja: 04 gru 2009, 23:49

29 wrz 2010, 14:48

O mniam, muszę wypróbować.

Wróć do „Kuchnia - ulubione miejsce w domu ;-)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość