Awatar użytkownika
haniulka
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 15
Rejestracja: 29 wrz 2010, 13:04

Przesuszona skóra rąk

29 wrz 2010, 13:37

Jakie macie sposoby na przesuszoną skórę rąk? Jakie stosujecie mydła? Nie mogę sobie poradzić z tym problemem. Niezależnie od pory roku, zawsze mam suche ręce. Stosuje kremy do rąk, mam je dosłownie wszędzie, żeby o tym pamiętać - przy zlewie w kuchni i w łazience, w torebce, przy łóżku, jednak częste smarowanie w ogóle nie pomaga :(

Awatar użytkownika
magda75
Wodzu
Wodzu
Posty: 14493
Rejestracja: 25 mar 2007, 23:26

29 wrz 2010, 14:09

haniulka, a moze natluszczaj skore
ja proponuje masc z wit A

a jak czesto stosujesz kremy?

moze idz do lekarza i wtedy on ci cos na to doradzi :-)

Awatar użytkownika
pralinka
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 15
Rejestracja: 29 wrz 2010, 15:03

29 wrz 2010, 15:13

A próbowałaś parafiny? Słyszałam też o peelingu z kawy, chociaż nie wiem, czy nie za dużo zachodu, jeśli masz taki problem tylko z dłońmi, bo bardziej nadaje się do stosowania na całe ciało: musisz 4 łyżeczki kawy naturalnej zalać wrzącą wodą, płyn odlać, pozostałe fusy wcierać w dłonie. Jeżeli będziesz powtarzać zabieg codziennie, dłonie staną się nawilżone i gładkie. Do wyboru masz też posmarowanie rąk przed snem bardzo grubą warstwą tłustego kremu i spanie w bawełnianych rękawiczkach. Słyszałam, że pomaga, a rano dłonie są nawilżone i odżywione :)

majki
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 46
Rejestracja: 23 kwie 2010, 11:50

29 wrz 2010, 18:38

A jakich mydeł używasz do mycia rąk? Może tu właśnie jest problem. Z mydłami trzeba uważać, bo niestety większość wysusza skórę. Jeśli masz suchą skórę, to pamiętaj dodatkowo aby zakładać rękawiczki gdy zmywasz naczynia, albo sprzątasz. Detergenty potrafią nieźle zniszczyć ręce.

Awatar użytkownika
haniulka
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 15
Rejestracja: 29 wrz 2010, 13:04

30 wrz 2010, 10:40

Kremem ręce smaruję przynajmniej kilka razy dziennie. Zawsze po myciu rąk i przed spaniem. Próbowałam też na noc zakładać rękawiczki na solidnie posmarowane dłonie, ale to niestety pomagało na krótko, a wiadomo, że nie będę spała w rękawiczkach codziennie ;)
O tym peelingu z kawy słyszałam, ale właśnie na całe ciało. Na same dłonie nie próbowałam, nie pomyślałam o tym. Sprawdzę ;)
A co do mydeł, to muszę przyznać, że przy ich zakupie najbardziej sugeruję się ceną, w związku z tym praktycznie zawsze mam inne. W końcu mydło, to mydło.

JoannaS
Wodzu
Wodzu
Posty: 19289
Rejestracja: 21 lut 2010, 07:51

30 wrz 2010, 13:29

haniulka, spróbuj tej parafiny na dłonie i zapytaj dobrą kosmetyyczke o jeszcze inne zabiegi na dłonie.
A jak juz Ci nic nie pomoże to może spróbuj isc do dermatologa.

majki
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 46
Rejestracja: 23 kwie 2010, 11:50

30 wrz 2010, 19:37

W końcu mydło, to mydło.
Haniulka, nie do końca tak jest. Mydła się od siebie różnią.

Awatar użytkownika
pralinka
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 15
Rejestracja: 29 wrz 2010, 15:03

30 wrz 2010, 21:11

Mówiłam, spróbuj z parafiną ;) a majki ma rację. Dobre mydło (mam na myśli takie, które nie będzie podrażniać, czy wysuszać Twojej skóry, nie tylko dłoni) powinno mieć neutralne ph, chociaż niestety większość ma zasadowe, które rzeczywiście zaburza naturalny odczyn skóry i podrażnia :(

Awatar użytkownika
haniulka
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 15
Rejestracja: 29 wrz 2010, 13:04

01 paź 2010, 18:15

Mam zatem do Was dwa pytania :)
Po pierwsze: jakie mydło powinnam kupić?
Po drugie: jak się stosuję tę parafinę, gdzie ją kupić, w jakiej jest formie, a raczej w jakim stanie skupienia? :D

JoannaS
Wodzu
Wodzu
Posty: 19289
Rejestracja: 21 lut 2010, 07:51

01 paź 2010, 19:14

Po drugie: jak się stosuję tę parafinę, gdzie ją kupić, w jakiej jest formie, a raczej w jakim stanie skupienia?
Jeżeli masz w domu parafiniarke (a nie sądzę :-)) to zrobisz ją sama, ale parafine na dłonie robi się u kosmetyczki kosztuje przynajmniej w mojej okolicach okolo 30 zl, juz nie pamietam za bardzo.

Wróć do „Ogólnie o zdrowiu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość