cyn_inspiration
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2236
Rejestracja: 07 gru 2009, 16:28

jakie dokumenty do mopsu- rodzinne

30 wrz 2010, 12:04

Jakie dokumenty trzeba złożyć aby otrzymać pieniądze?
jeśli rok temu- (a z U skarbowego składa się za zeszły rok) nie mieliśmy żadnych dochodów
Od prawie miesiąca Mój J (nie mąż) pracuje. Czy skoro nie jest zarejestrowany w Pośredniaku to będzie musiał, dawać zaświadczenie o zarobkach? tam zarejestrowana jestem tylko ja.
Rok temu razem to załatwialiśmy. I teraz też bezie musiał zaświadczenia o dochodach które miał rok temu nie wydadzą mi? ( bo niby na jakiej podstawie) czy można jakieś zaświadczenie napisać? oN nie moze załatwić tego bo pracuje w godzinach pracy tych urzędów
ja pewnie jeszcze raz będę musiała jechać do U pracy owe żaświadczenie o zarejestrowaniu.
Wogle nie wiem jak się za to zabrać wszystko i jak wyliczać :ico_olaboga: :ico_olaboga:
dziecko jest uznane więc bez niego nic nie zrobie? śłub tu pewnie nie ma nic do rzeczy. I musimy razem to załatwić?

Awatar użytkownika
Alineczq
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3407
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:26

30 wrz 2010, 12:57

Nie odpowiem Ci o dokumentach, musiałąbym pogrzebać w swoich papierach, ale z pewnością nie musisz być w urzędzie z partnerem, ja zawsze załatwiałam sama i też to nie był mąż, a dziecko było uznane. Musisz tylko mieć komplet dokumentów do uznania zasiłku, no i być przygotowana na pytanie dlaczego chłop nie pracuje, bo jak powiesz że pracuje pieniędzy nie dostaniesz
Powiedz np. że on czeka na dobrą posadę, która ma się niedługo zwolnić

dorotaczekolada
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6769
Rejestracja: 11 mar 2007, 10:39

30 wrz 2010, 12:57

cyn_inspiration, do skarbowki musi pojsc on sam z tego co sie orientuje. mozesz tez zapytac w skarbowce czy moga wydac na podstaiwe jakiegos upowaznienia ale watpie
w mopsie mozesz juz zalatwiac sama ale najpierw musisz wziazc dokumenty ktore twoj J musi podpisac
najprosciej zadzwonic do swojego mopsu bo w kazdym moga sobie wolac innych dokumentow...

Awatar użytkownika
Alineczq
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3407
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:26

30 wrz 2010, 13:02

o ile się nie mylę z zusu i skarbówki mogą przysłąć pocztą... ale fakt, że on sam musi po nie się zgłosić. Najlepiej zadzwonić i się zapytać czy np. telefonicznie może zamówić zaświadczenia

mal
Wodzu
Wodzu
Posty: 17507
Rejestracja: 06 mar 2007, 13:33

30 wrz 2010, 14:08

cyn_inspiration, do US zawsze dawałam upoważnienie i nigdy nie było problemu ,więc niech pisze twój takie upoważnienie a ty je zaniesiesz ,także do odbioru tez napisać trzeba upoważnienie ...
a jakie dokumenty by otrzymać rodzinne to najpierw może zadzwoń tam i się wypytaj ,bo może być gotowy formularz do wypełnienia plus zaświadczenia o zarobku lub UP

Awatar użytkownika
magda75
Wodzu
Wodzu
Posty: 14493
Rejestracja: 25 mar 2007, 23:26

30 wrz 2010, 14:15

ja do zasilku rodzinnego skladalam zaswiadczenie ze skarbowki i zaswiadczenie z urzedu pracy jako bezrobotna


mi sie wydaje ze nie powinno byc problemu jak on napisze to upowaznienie

cyn_inspiration
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2236
Rejestracja: 07 gru 2009, 16:28

30 wrz 2010, 15:42

magda75, no właśnie ja swoje jeszcze dostarczę, ale on nie, bo już pracuje. Przecież jak się przyznam, to nie dadzą mi a nie bierze się zaświadczenia o zarobkach, zamiast tego z Urżędu pracy? czy mam kłamać że nie ma pracy, kurcze nie wiem co robić

[ Dodano: 2010-09-30, 15:45 ]
mal jednak powiem, mu żeby napisał mi takie upoważnienie moze to coś da, bo sam nie jest wstanie tego załatwić, skoro pracuje do 16 i dłużej

[ Dodano: 2010-09-30, 15:46 ]
acha a takie upoważneinie to się na zwykłej kartce pisze, czy oni dają jakiś formularz?

Awatar użytkownika
Alineczq
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3407
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:26

30 wrz 2010, 16:23

napisz od ręki. Wpisz tylko dane, numer dowodu, pesel itp. data

cyn_inspiration
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2236
Rejestracja: 07 gru 2009, 16:28

30 wrz 2010, 16:47

ok dzięki. Resztę już będę mogła sama zrobić, tylko zostaje kwestia mojego zaświadczenia i Upracy, a jego albo z pracy albo nie wiem skad.

Awatar użytkownika
Joanna24
4000 - letni staruszek
Posty: 4260
Rejestracja: 19 mar 2007, 17:31

30 wrz 2010, 18:13

cyn_inspiration, NA PEWNO MUSISZ PRZEDSTAWIC DOCHODY MĘZA. MY PISALIŚMY TO SAMI. O ile sie nie mylę to takie zaświadczenie piszesz popdając wszystkie dane i wpisując kwotę jaką zarabia. Nie pamiętam czy czasem nie ma gotowego druku w Mopsie który tylko mozna wypisać.
do skarbowki musi pojsc on sam z tego co sie orientuje. mozesz tez zapytac w skarbowce czy moga wydac na podstaiwe jakiegos upowaznienia ale watpie
Ja ze skarbowki papiery brałam sama. Mąz dawał mi upoważnienie.
cyn_inspiration,
a jakie ma zarobki?? Przekracza Wam te 500 z hakiem na osobe?
acha a takie upoważneinie to się na zwykłej kartce pisze, czy oni dają jakiś formularz?
Sami piszecie.
Ja ..... legitymujący się dowodem osobistym..... upowazniam...... legitymującą się dowodem osobistym...do wybrania moich dokumentów w celu przedłożeniem do MOPS-u do zasiłku rodzinnego.
Jakoś tak to było i jego podpis.

[ Dodano: 2010-09-30, 18:14 ]
cyn_inspiration, wydaje mi się że lepiej podać prawdę bo jak dojdą do tego że on pracuje i jest zatrudniony moga wam kazać zwracać kasę. Znajoma tak miała.

Wróć do „Prawo, praca i polityka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość