Awatar użytkownika
martuska91
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 42
Rejestracja: 19 lip 2010, 12:59

co zabrać do szpitala

08 paź 2010, 10:53

witam dziewuszki mam prośbe to bedzie moj pierwszy porod chce sie dowiedziec od Was co potrzebne jest wszpitalu a co mozna dowiesc pozniej. powolutku szykuje sie do wyprawki. :) :ico_ciezarowka:

Tynusz1
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6261
Rejestracja: 06 paź 2008, 06:26

08 paź 2010, 10:56

u mnie w przychodni była kartka co trzeba wziąć, może zadzwoń do szpitala w którym będziesz rodziła i się zapytaj ;) bo pewnie wszędzie jest inaczej ;)

Agnieszka26
Śmigam już bez trzymanki po forumku
Śmigam już bez trzymanki po forumku
Posty: 857
Rejestracja: 06 cze 2010, 10:56

08 paź 2010, 14:24

martuska91, Ja zabieram na poród: 3 piżamki wiadomo do karmienia, majtki poporodowe jednorazowe, specjalne wkładki poporodowe, wkładki laktacyjne, podstawowe rzeczy kosmetyczne reczniki kosmetyki itd. Dla dzidzi: Troszkę ciuszków. pieluchy pampersy i tetrowe, rożek. No i dokumenty :-D To mi kazały położne... Jak teraz leżałam w szpitalu... Ale tak jak Tynusz mówi żeby najlepiej poprostu zapytac :ico_noniewiem:

JoannaS
Wodzu
Wodzu
Posty: 19289
Rejestracja: 21 lut 2010, 07:51

08 paź 2010, 14:32

jeszcze polecam waciki nasaczone alkoholem do przemywania pepka. zapomnialam nazwy :ico_wstydzioch:
chusteczki nawilzajace, ładowarke do telefonu :-D :-D
fotelik samochodowy ( u mnie w IRL to jest obowiazek bez tego cie nie wypuszcza ze szpitala)
ja pizamke miałam na noc tylko jedna bo w dzien miałam getry i bluzke do karmienia piersia , nie lubie w szpitalu w dzien chodzic w pizamie .
Jak sobie cos przypomne to jeszcze napisze :-)

karmelka
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2122
Rejestracja: 05 lip 2009, 11:01

08 paź 2010, 19:14

Najlepiej zadzwoń do szpitala,bo różnie bywa z tym co trzeba tam zabrać.Wiadomo,ze swoje osobiste rzeczy,ale różnie bywa z koszulą do porodu,z ubrankami dla dziecka,podkładami na łóżko,podpaskami,termometrem,a nawet sztućcami.

dorotaczekolada
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6769
Rejestracja: 11 mar 2007, 10:39

08 paź 2010, 19:35

potwierdzam. zwykle kazdy szpital ma liste
ja dodam klapki pod prysznic i skarpetki,zdziwisz sie jak nogi marzna w szpitalu :ico_oczko:
jeszcze polecam waciki nasaczone alkoholem do przemywania pepka. zapomnialam nazwy
one sie nazywaja LEKO. ja nie potrzebowalam,w szpitalu pielegniarki pepek przemywalay,nie ja :ico_noniewiem:
a nawet sztućcami.
ja musialam miec wlasne sztucce i kubek..
polecam tez butelke niegazowanej wody bo po porodzie i w trakcie karmienia strasznie chce sie pic :ico_oczko:

JoannaS
Wodzu
Wodzu
Posty: 19289
Rejestracja: 21 lut 2010, 07:51

08 paź 2010, 20:09

kurcze pol domu trzeba zabrac ze soba na te pare dni , to jak urlop dwutygodniowy :ico_haha_01: :ico_haha_01: :ico_haha_01:

Awatar użytkownika
ramonka
Wodzu
Wodzu
Posty: 18597
Rejestracja: 08 sie 2008, 18:20

09 paź 2010, 07:41

jeszcze polecam waciki nasaczone alkoholem do przemywania pepka.
zazwyczaj w szpitalu pepek przemywaja pielęgniarki po kąpieli
wiec to mi sie wydaje zbedne ;-)
ja musialam miec wlasne sztucce i kubek..
polecam tez butelke niegazowanej wody bo po porodzie
ja tez musiałam miec własny kubek, sztucce dawali ale tez miałam swoje bo nie wygladały ciekawie, zreszta ja nie jadłam tego co mi dawali w szpitalu bo jakos nie moge na to patrzec nawet :ico_noniewiem: obiadki dostarczane z domu :-D
a butelka wody przydała się na sali porodowej :ico_sorki: :ico_sorki:
do tego tantum rosa do przemywania rany, bardzo pomogło
no i podkłady poporodowe te na łózko, miałam komfort psychiczny ze nie poprudzi się prześciaradło - bo wiadomo drugiego, czystego nie dadza
duzoo majtek na zmiane - kupiłam te siatkowe poporodowe ale nie umiałam w tym chodzic wiec bardzo przydały sie zwykłe :ico_sorki:

[ Dodano: 2010-10-09, 07:47 ]
a co do tej listy... to ona z reguły dotyczy rzeczy dla dziecka
bo kazdej matce w kazdym szpitalu przyda sie to samo, a wątpie zeby oni dawali cos od siebie :ico_sorki:
u nas niby nie trzeba było miec ubranek - ja wzielam - a jak pozniej się okazało pielegniarka przywiozła Zuzie w tym becie co ja zawinęły po porodzie i pieluszkach i kazała mi ubrac
gdybym nie miała pewnie by dały ale głupio tak :ico_noniewiem:
tak samo z pieluchami było, T zapomniał przyniesc z samochodu i po porodzie pobiegł i przyniosł mi chyba 10 sztuk i włozylismy do tego wozeczka
a ze one zabrały mi Zuzie na noc bo nie byłam prawie nieprzytomna to rano jak przyjechał wozeczek to był w nim 1 pampers :-/
musiałam pozyczac od "sąsiadki" z pokoju obok zanim T przyjechał bo Zuzia zdazyła kupe zrobic taką ze jeden nie wystarczyl, albo matka nie umiała przebrac ;-)
wiec roznie to bywa :ico_noniewiem:

[ Dodano: 2010-10-09, 07:47 ]
Jezu jaka epopeja :-P

JoannaS
Wodzu
Wodzu
Posty: 19289
Rejestracja: 21 lut 2010, 07:51

09 paź 2010, 07:47

zazwyczaj w szpitalu pepek przemywaja pielęgniarki po kąpieli
wiec to mi sie wydaje zbedne
Zalezy, bo mnie tylko pielegniarka pokazała jak i do widzenia musiałam to sama robić.
Ale ja rodziłam za granica i tam chyba sa inne zwyczaje, bo matka robi wszystko sama i oni daja wszystko typu sztucce , kubki itp. Ja musialam miec tylko to co dla dziecka, czyli ubranka i dla siebie czyli ubrania, kosmetyki itp.
Wiec nie ma co tutaj robic listy, bo kazdy szpital ma swoje zasady i wymagania co do tego co nalezy przyniesc.
Ja wiem jedno ze na tej liscie nie bedzie łądowarki to telefonu i o tym bezwzglednie nalezy pamietac (osoba ktora bedzie miala przy sobie w szpitalu komorke :-D )

Awatar użytkownika
ramonka
Wodzu
Wodzu
Posty: 18597
Rejestracja: 08 sie 2008, 18:20

09 paź 2010, 07:58

Ale ja rodziłam za granica
kochana nasze szpitale biją wszystkie na łeb ;-)
u nas trzeba miec wszystko :-D a juz sie przekonałam ze na szpitalne zwyczaje trzeba patrzec z przymrozeniem oka
zeby pozniej kogos nie prosic

Wróć do „Ciąża, czyli nasze 9 miesięcy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość