dziecina
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 18
Rejestracja: 05 lip 2010, 12:02

Zielona kupka

19 paź 2010, 12:39

Niestety od urodzenia oprócz mleka z piersi dokarmiam moją małą mlekiem modyfikowanym. Zaczęła mieć problemy z brzuszkiem (objawy wskazywały na kolki) w związku z tym zmieniłam mleko z Bebilonu na też Bebilon ale dla dzieci ze skłonnością do kolek. Problemy z brzuszkiem rzeczywiście przeszły ale pojawiły się zielone kupki. Początkowo myślałam,ze to od zmiany mleka ale trwa to juz tydzień(dziecko ma 4 tygodnie). Kupke robi raz dziennie, za kazdym razem zieloną, bez żadnego śluzu czy krwi i normalnej konsystencji. Dziecko zachowuje się normalnie, nie jest ani senna ani mniej nbie je. Martwię się jednak czy to normalne, czy mam iść do lekarza? Wizyty dla dzieci zdrowych są w piątki a nie chciałabym mała ciągnąć po lekarzach jezeli to niekonieczne, wtedy kiedy będą w poczekalni przeziębione dzieci.

dorotaczekolada
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6769
Rejestracja: 11 mar 2007, 10:39

19 paź 2010, 15:06

dziecina, zielona kupka jest raczej normalne przy mleku modyfikowanym takim "innym" mysle ze nie ma sensu ciagnac dziecjka do lekarza jak nie ma innych objawow. dla swietego spokoju podejdz w piatek

Awatar użytkownika
madzens
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2206
Rejestracja: 09 lis 2009, 15:09

19 paź 2010, 19:06

Zielone kupki sa normalne. Jezeli dziecko zaraz po karmieniu zrobi kupke to wtedy ma kolor zoltawy. Jesli dziecko dluzej nie robi kupki to wlasnie jest w kolorze zielonym dlatego ze dluzej zostaje w jelitkach i dlatego taki kolor. dziecina, spokojnie nie ma obaw. Moj synus caly czas robi zielone kupki i tez na poczatku sie balam ze cos nie tak dopieru jak poszlam do pediatry to mnie uspokoil i wlasnie tak mi powiedzial. A niepokojace tylko moze byc sluz lub krew w kupce to wtedy trzeba interweniowac :-)

dziecina
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 18
Rejestracja: 05 lip 2010, 12:02

20 paź 2010, 14:48

Dziękuje za odpowiedzi. Tak myślałam,ze to normalne ale czasami wariuje. Takie maleństwo to strach o wszystko.

dorotaczekolada
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6769
Rejestracja: 11 mar 2007, 10:39

20 paź 2010, 14:50

dziecina, lepiej dmuchac na zimne :-) a my z chcecia odpowiemy na pytania :ico_oczko:

Awatar użytkownika
zaczarowana
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3616
Rejestracja: 23 kwie 2009, 16:34

21 paź 2010, 09:01

Kochane zielona kupka jest spowodowana żelazem zawartym w mleku modyfikowanym, którym dokarmiane jest dziecko.
U dorosłego człowieka przy braniu żelaza również stolec przybiera inny kolor.
Pozdrawiam

mamusia25
Częstowpadacz na plotki
Częstowpadacz na plotki
Posty: 124
Rejestracja: 17 maja 2009, 18:27

25 paź 2010, 10:16

witaj znalazłam bardziej naukową odpowiedz :)

Powody do niepokoju

Może się zdarzyć, że zawartość pieluchy będzie odbiegać od norm. Sprawdź, co może być powodem do niepokoju. Pamiętaj, że na zabarwienie kupki ma wpływ dieta, np.: po buraczkach kupka może być czerwona, po jagodach czarna a po marchewce pomarańczowa. Pojedynczy przejściowy incydent w zabarwieniu czy konsystencji kupki nie jest powodem do zmartwień.

Zielona kupka

Może świadczyć ze jakiś składnik Twojej diety nie posłużył maluszkowi lub mleko modyfikowane jest nieodpowiednio dobrane. Jeżeli kolejne kupki będą miały zielone zabarwienie, warto skonsultować się z pediatrą.

Czarna kupka

Na takie zabarwienie może mieć wpływ przyjmowanie niektórych leków, obecność w stolcu krwi a u starszego niemowlaka jedzenie, które zjada np. jagody. Zdarza się, że krew widać w postaci strzępków, nitek lub plamek. Jeżeli zabarwienie kupki nie ma nic wspólnego z dietą czy lekami, koniecznie skonsultuj się z pediatrą.

Biaława kupa

To poważne ostrzeżenie organizmu o nieprawidłowościach związanych z wątrobą lub drogami żółciowymi, koniecznie skonsultuj się z pediatrą.

Śluz w kupie

Może wystąpić w okresie rozszerzania diety dziecka jako objaw przejściowy. Może być także objawem stanu zapalnego lub alergii, jeżeli śluzu jest dużo i pojawia się często to koniecznie skonsultuj się z pediatrą.

Zapach kupki

Powodem do niepokoju jest bardzo kwaśna lub bardzo cuchnąca woń dobiegająca z pieluchy.

Mam nadzieje ze ta odpowiedz ci bardzo pomoze...

powodzenia :ico_ciezarowka:

mal
Wodzu
Wodzu
Posty: 17507
Rejestracja: 06 mar 2007, 13:33

25 paź 2010, 12:24

mamusia25, a może i podasz źródło tekstu ,co :ico_oczko:

Awatar użytkownika
geheimnis
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2248
Rejestracja: 25 mar 2008, 12:25

26 paź 2010, 11:52

Moja Natalka też jest karmiona od 4 miesiąca życia mlekiem modyfikowanym,a konkretnie bebilonem pepti.róznież niepokoiły mnie zielone kupki u niej.skonsultowałam się z lekarzem,miała wykonywane badania i wszystko było ok.także spokojnie,najpewniej nic twojemu dzieciątku nie jest.tak jak dziewczyny pisały wcześniej,to raczej przez składniki zawarte w mleku.

Awatar użytkownika
martaraz
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3604
Rejestracja: 05 lut 2010, 23:35

27 paź 2010, 20:59

Moja mała też jest na Beilonie i na piersi, robi zielone kupki. Jest to normalne. Nie przejmuj się.

Wróć do „Noworodki i niemowlęta”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość