Włosy i Fryzury

Wywiad z Wojtkiem Jewuła, edukatorem GKhair, właścicielem salonu Kuźnia Wojtek Jewuła

Pinterest LinkedIn Tumblr

Wojtek Jewuła to osobowość w świecie fryzjerstwa. Stanowi ono jeden z ważniejszych kierunków rozwoju w jego życiu. Obecnie prowadzi salon w Tarnowie i jest szkoleniowcem renomowanej amerykańskiej marki GK Hair.

–Od samego początku zaczęło mnie to „mocno jarać”. Stworzyłem sobie u dziadka mały warsztat i działałem w nim cały czas. Tak naprawdę, nie była to jednak dla mnie praca, ale życie. Tak jest do teraz. Nie siedzę od rana do wieczora w salonie by potem liczyć kasę. Fryzjerstwo jest dla mnie prawdziwą pasją-mówi Wojtek Jewuła, właściciel Kuźni Fryzjerskiej.

Kogo najbardziej lubisz stylizować?

Lubię tworzyć. Nie ma to dla mnie znaczenia czy to mężczyzna czy kobieta. Lubię robić coś innego. Zmieniać kierunki. Nie musi to być awangarda. Chodzi mi o to by moi klienci mogli odnaleźć się w nowym wizerunku. By indywidualnie dobierać dla nich cięcie, farbę i stylizację. Przychodząc do większości fryzjerów możemy powiedzieć: „Robimy to co zawsze”. Wielu fryzjerów widząc na liście zapisów dane nazwisko już na pół godziny wcześniej zaczyna przygotowywać ten sam kolor farby. W mojej Kuźni Fryzjerstwa chodzi o to by stworzyć na Twej głowie coś co można nazwać wisienką na torcie.

Jaki wpływ na Twe drogi życiowe ma marka Global Keratin Hair?

Od 1, 5 roku pracuję dla GK Hair jako jej szkoleniowiec. Ta amerykańska marka zawojowała światowy rynek. Jest obecna w ponad 60 krajach. W Polsce jest to marka dość droga. Współpracujemy z coraz większą liczba salonów i popularyzujemy te doskonałe produkty.

W czym specjalizuje się GK Hair?

Kładziemy silny nacisk na zabiegi prostujące włosy i pielęgnacyjne. Swym klientom proponujemy SPA dla włosów. Firma została założona w 2007 roku przez pana Van Tibolli. Dyrektor Generalny i Prezes doprowadził Global Keratin do pozycji lidera w swym segmencie. Van Tibolli od lat inwestuje w grupę badawczą, która wciąż tworzy nowe innowacje we fryzjerstwie.

Czym jest JUWEXIN?

To formuła, którą można znaleźć jedynie w kosmetykach GK Hair. Jest wytwarzana w Nowej Zelandii, która słynie z najlepszej jakościowo wełny. JUVEXIN to właśnie białko, które jest wytwarzane z naturalnie odżywianej, przebywającej w czystym, naturalnym środowisku hodowli owiec. Budowa tej formuły jest najbardziej zbliżona do budowy ludzkiego włosa. Można ją znaleźć w każdym produkcie GK Hair.

Na czym polega odmładzanie włosa, które proponujesz?

Służy temu prawie 3-godzinny profesjonalny zabieg, którego trwałość utrzymuje się do 5 miesięcy. Przez blisko 20 tygodni Twoje włosy idealnie się układają dzięki naszemu systemowi układania się włosów. Dzięki niemu czas układania fryzury w domu przed lustrem skraca się do kilku minut. Nawet, gdy na dworze panuje wilgoć Twoje włosy nadal utrzymują swą strukturę. Nie zamieniają się w bezkształtny puch. JUVEXIN, po prostu, wygładza i dyscyplinuje włosy. Poza systemem, który je wygładza, poprawia ich jakość i łamliwość zabieg jest dostosowany do takich włosów jak cienkie i blond. Czym bardziej zniszczone włosy przed zabiegiem, tym większa różnica po. Jest to zabieg, którego nie znajdzie się w ofercie żadnej innej firmy na świecie. Zabieg prostowania, który wprowadziła na rynek nasza marka jest dziś naśladowany przez wiele firm.

Zabieg ten przeszedł ewolucję także w GK Hair.

Tak, trwa zaledwie 3 h. Wcześniej były formuły, które trzeba było trzymać na włosach 48h na włosach. Klientki skarżyły się, że ich włosy są tłuste i obciążone. Po nałożeniu w salonie mogły zmyć formułę dopiero po 2 dniach.

Mamy dwie linie. Dla włosów grubych czy średniej grubości, ale mocno zniszczonych proponujemy Moisturing Shampoo i Moisturing Conditioner. Produkty te silnie nawilżają włos, a poprzez zawartość JUVEXIN-u podtrzymują działanie zabiegu. Dla włosów cienkich i ze skłonnością do przetłuszczania mamy serię Balancing. To produkty do wszystkich rodzajów włosów. Proponujemy ją także osobom ze skłonnością do przetłuszczania skóry głowy.

Co proponujesz w swojej Kuźni fryzjerstwa panom?

Wprowadzam modę dłuższych włosów, czyli całkowicie wygolone włosy po bokach aż do korony. Góra nieco dłuższa. Fryzura jest w stylu retro, nieco rockowa. W większości przypadków klienci maja problem z cienkimi włosami. Dodajemy im więc objętości. Mamy do tego 2 produkty: spray i piankę Volumizeher, które zwiększają objętość i podnoszą włosy u nasady. Ta fryzura idealnie pasuje także do garnituru. Moimi klientami są m.in. dyrektorzy banków i innych poważnych firm. Wieczorem wystarczy włosów nie zaczesywać do tyłu, ale nastroszyć i wyprostować. Fryzura będzie wyglądała wówczas bardzo awangardowo i imprezowo.

Skąd nazwa kuźnia?

Znudziły mnie nazwy studio, salon, zakład. Kuźnia kojarzy mi się z miejscem, gdzie z pasją tworzy się coś nowego.

Teraz fryzjerstwo ma inny wymiar.

Tak. W każdym salonie potrzebna jest osobowość.

Czy potrzebna jest specjalizacja personelu?

Na przykład zgodnie z brytyjską filozofią każdy winien mieć swą dziedzinę, w której najlepiej się czuje. W salonie powinien być specjalista od strzyżenia, koloryzacji i stylizacji włosa. Jeden fryzjer nie jest w stanie zrobić wszystkiego idealnie.

Gdzie się szkoliłeś?

Na początku szkoliłem się we wszystkich najlepszych krajowych akademiach. Od 2 lat jeżdżę na szkolenia zagraniczne m.in. do Vidal Sasson czy Toni&Guy. Jeżdżąc tam poznaje się inspiracje z 2-3 letnim wyprzedzeniem. Jeśli chodzi o moje kolekcje to najlepiej wyraża mnie abstrakcja. Na początku kariery robiłem głównie wyraziste fryzury. Obecnie mam propozycje „dwóch pigułek”: białą klasykę stylizacji oraz czarną awangardę kreacji.

Z Wojciechem Jewułą rozmawiała Maya M. Kowalczyk z business-relations.pl

GK Hair to więcej niż tylko nazwa. To marka z obietnicą. Z zapewnieniem, że potrzeby Twoich włosów zostaną zaspokojone. GK Hair dużo inwestuje w wyszukiwanie i rozwój aby nie przerwanie powiększać wiedzę o włosach i móc dostarczyć nowych i innowacyjnych produktów. Jakiekolwiek Twoje wymagania mogłyby być, GK Hair to doświadczenie, którego Twoje włosy potrzebują.

Comments are closed.