cyn_inspiration
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2236
Rejestracja: 07 gru 2009, 16:28

ile słów powinien znać dwulatek?

25 lip 2011, 21:23

Ile słów powinien znać dwulatek? czy to prawda, że dziecko w tym wieku, powinno posługiwać się 200-300 słowami i budować zdania, znać alfabet?????

elibell
4000 - letni staruszek
Posty: 4833
Rejestracja: 12 sty 2011, 23:45

25 lip 2011, 21:25

z tego jaka przyszła do mnie wytyczna na zbadanie prawidłowości rozwoju dwulatka, to dziecko powinno rozumiec co się do niego mówi, a zdania to z 2-3 wyrazów powinien umieć wymawiać. Później sprawdze dokładnie co mam zapisane, bo teraz list ten mam na górze.

cyn_inspiration
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2236
Rejestracja: 07 gru 2009, 16:28

25 lip 2011, 21:58

elibell, ok dzięki. Bo ja naprawdę już zaczynam się martwić że coś jest nie tak, i to przeze mnie :((

Awatar użytkownika
magda75
Wodzu
Wodzu
Posty: 14493
Rejestracja: 25 mar 2007, 23:26

25 lip 2011, 22:08

ile słów powinien znać dwulatek???

kazde dziecko kiedy indziej zaczyna mowic nie ma na to reguly a to w ogole nie mowi? czy malutko?
nie ma na to normy bo kazde dziecko indywidualnie sie rozwija :)

moja tez dlugo nie mowila ale jak zaczela ok 2.5 roku tak teraz buzia sie jej nie zamyka :ico_olaboga: takze nawet sie nie obejrzysz jak i twoja bedzie nawijac jak kaatarynka

elibell
4000 - letni staruszek
Posty: 4833
Rejestracja: 12 sty 2011, 23:45

25 lip 2011, 22:47

wypiszę ci tutaj co mi przysłali od środowiskowej, co powinna umiec moja córka w wieku 2 lat i jezeli czegoś nie robi to mam się z nimi skontaktować:

- chodzić sama
- biegać
- chodzić w dół i w górę po schodach
- rzucać piłkę
- chodzić, spacerowac z dużą piłką próbując kopać ją


- rozpoznawać jedno lub więcej części ciała
- mówić 30-50 pojedyńczych słów
- rozumieć proste komendy
- składać 2-3 słowa razem

- pokazywać udawane gry przy użyciu wyobraźni
- utrzymywać, trzymać długopis, ołówek i masać,
- przewracać pojedyńczo strony w ksiazkach
- budowac wieżę z 6-7 klocków
- rozpoznawać i pokazywać po imieniu obiektów w ksiażce
- umieszczać kształty w pojedyńczych puzlach

- pić z kubka
- jeść samemu łyżką
- pomagać z ubieraniem i rozbieraniem
- zacząć treningi nocnikowania

tłumaczyłam sobie z angielskiego ale mam nadzieję, ze zrozumiałe:):):):)

i nie wiem skąd ktoś u ciebie wymyślił 200-300 słów i alfabet, chyba ktoś ma wybujałą wyobraźnie no no nie ma co:):):)

cyn_inspiration
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2236
Rejestracja: 07 gru 2009, 16:28

26 lip 2011, 13:01

Dzięki dziewczyny elibell zrozumiale zrozumiale ;) z listy którą wypisałaś mogę powiedzieć ze prawie wszystko. Ale Ona mówi pojedyńcze słowa najczęściej podstawowe mama, tata, nos oko rozpoznaje części ciała, picu, itd musiała bym zrobić listę dokłądną żeby wszystko wymienić po schodach chodzi, rysuje nie ma problemów z trzymaniem ołówka, jedzeniem sama, oraz piciem, z kubka matriwło mnie tylko to że nie mówi zdań jak wyczytałam gdzies na necie to aż się przeraziłam że tam piszą że dziecko powinno znać 200, 300zł mówić zdaniami, ale przecież wszystkich dzieci do jednego worka, nie można wrzucić.

JoannaS
Wodzu
Wodzu
Posty: 19289
Rejestracja: 21 lut 2010, 07:51

26 lip 2011, 13:21

cyn_inspiration, miałam takie same obawy z Hanią jak Ty ze swoją córką.
Hania jak miała 2 lata i 4 msc gadała tyle że ja i dziadkowie wiedzieli o co jej chodzi.
Wstydziłam się z nią wychodzić tam gdzie jest dużo dzieci bo co spotkałam jakieś 2letnie dziecko to mówiło dużo ładniej niż Hania.
A jak skończyła 2 lata i 6 msc to zaczęła gadać tak że kopara może upaść. Dużo osób mówi mi że Hania ładnie mówi jak na 3 lata i bardzo zrozumiale. Miałam teraz na wakacjach rozeznanie bo w pensjonacie były 3 letnie dzieci i takie w wieku Hani i faktycznie nie rozumiałam co one mówią a Hania mówi może nie wszystkie słowa tak jak sie je mówi ale te normalne dla dziecka ;-) mówi bardzo wyraźnie :-) więc spokojnie jeszcze ma kilka msc na nauke :-)

z moich ulubionych słów Hani które mówi nie wyraźnie to jajecznica czyli jajeśnica i brzoskwinia czyli brzoskinia i zamiast spać mówi śpić.

lilo

26 lip 2011, 13:29

znać alfabet??
Taaaa :ico_haha_01: I pisać i czytać :ico_oczko:

Bez przesady, są dzieci które do 3. roku życia mówią pojedyncze słowa i to też jest w normie :ico_sorki:

mal
Wodzu
Wodzu
Posty: 17507
Rejestracja: 06 mar 2007, 13:33

26 lip 2011, 18:53

cyn kochana gdzie takie głupoty czytałaś :ico_haha_01:

mój siostrzeniec mówił dopiero po ukończeniu 3 lat i to od razu zdaniami aż byliśmy zdziwieni że jednak umie mówić :ico_oczko: tzn czasem podkreślam czasem mówił mama, tata ,baba po rozmowie z lekarzem siostra uspokoiła się bowiem wszystko rozumiał co do niego się mówi i wykonywał te czynności które kazała zrobić ,czyli doskonale rozumiał co do niego się mówi i to było ważne
na dodatek nosił pampka bo tylko w nim robił kupę a nie do wc i tez samo przeszło po ukończeniu 3 lat :ico_sorki:
także nie denerwuj się że czegoś tam twoja córcia jeszcze nie robi czy mówi ,ma czas na to :ico_oczko: zobaczysz że jak zacznie gadać to będziesz miała dość :ico_haha_01:
Ostatnio zmieniony 26 lip 2011, 20:00 przez mal, łącznie zmieniany 1 raz.

cyn_inspiration
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2236
Rejestracja: 07 gru 2009, 16:28

26 lip 2011, 19:19

mal, i dziewczyny kochana babcia zwrciła uwagę na to że dziecko moje za mało słów zna, za mało mówi. A ja znalazłam na necie jakiś art. - tabelkę w pdf, i tak było to samo, co ona mi mówiła więc zdębiałam! 300słów? jakieś chory żart. :ico_puknij: :ico_puknij: :ico_puknij: :ico_puknij: :ico_haha_01:

[ Dodano: 26-07-2011, 19:22 ]
rozumiem, ze to śmierszne alfabet??? pewnie nie oto jej chodziło abcd.. itd, tylko o mowę płynną bo sama nie wiem w każdym razie grubo przesadzone.... :ico_sorki: dzięki raz jeszcze bo się wystraszyłam, że moja córka ma jakieś braki w rozwoju.

Wróć do „Mam dwa latka, dwa i pół”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość