Awatar użytkownika
siunia
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5366
Rejestracja: 07 mar 2007, 16:12

Norwegia

13 mar 2007, 19:42

Zpraszam mamy z Norge do poklikania, bo takich jak my tu mało, a moze tylko ja??
Jak ktos jeszcze jest dajcie znac

lucy23
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3386
Rejestracja: 07 mar 2007, 19:16

25 kwie 2007, 23:15

czesc ja nie jestem z norwegii ,tylko z uk,ale moj wujek jest i moj tato chce pojechac i tak sie zastanawiam,jak tam jest?bo moj tato twierdzi,ze super,ale wiadomo wszedzie dobrze,gdzie nas nie ma :-D wujek ma prace z wyzywieniem i zamieszkaniem,wiec kase wysyla do polski ,a ponoc ceny sa bardzo wysokie...a jak to wyglada z twojego punktu widzenia?

Awatar użytkownika
Izunia
Wodzu
Wodzu
Posty: 15798
Rejestracja: 07 mar 2007, 14:35

29 kwie 2007, 13:06

siunia, mój mąż na miesiąc jedzie do Norwegii ... :ico_placzek: powiedz troszkę jak tam jst i jak dłógo już tam mieszkasz ...?

Jeśli jeszcze tu zajżysz ;)

lucy23
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3386
Rejestracja: 07 mar 2007, 19:16

30 kwie 2007, 00:41

izunia moj wujek tam jest i chce mojego tate sciagnac,on ma wszystko oplacone tzn pokoj i wyzywienie i do domu tylko pieniazki wysyla,z tego co mi tato mowil,to jakies 15 tys zl co miesiac...ale nie wiem jak to wyglada,jak ktos nie ma tego zapewnionego,jakie sa ceny za wynajem itp ????

Awatar użytkownika
Izunia
Wodzu
Wodzu
Posty: 15798
Rejestracja: 07 mar 2007, 14:35

30 kwie 2007, 07:37

lucy23, dzięki za informacje a nie wiesz jak z pogodą tam wygląda... :ico_noniewiem:

siunia, a ty kochana opowiesz nam coś o Norwegii???

Awatar użytkownika
siunia
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5366
Rejestracja: 07 mar 2007, 16:12

30 kwie 2007, 12:35

Witam
Ja do norwegii przyjezdzam od 2004 roku, a od 2006 roku jestem tu juz zameldowana na stale tak wiec i tu mieszkam
Fakt życie jaest bardzo drogie
Ale zarobiki wysokie, wiec z powodzeniem na wszytko starcza
Np u nas pracuje tylko mąż robimy wszytkie oplaty, stracza na jedzienie i jeszcze troche zostaje
Ja mieszkam w Grimstad
A gdzie wasi jada??

[ Dodano: 2007-04-30 ]
Ogolnie moge dodać że jest tu bardzo spokojnie , czasem az za spokojnie, alkoholu raczej sie nie kupuje bo starsznie drogi, chyba ze od jakis innych polakow co przywoza
Napiszcie mi co chcecie dokładniej wiedziec to ja wam odpowiem na pytania
Acha Izunia, twoj mąż jak bedzie legalnie na papierach to nie jestem pewna ale moze starac sie o kasiorke na Adrianka , to bedzie jakieś 970koron , dobre i to
A wy sie tu wybieracie??
Bo norwegie bardzo moge polecic
Ja tu urodzilam dziecko , i jakos nie chcialal bym wrocic do polski

lucy23
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3386
Rejestracja: 07 mar 2007, 19:16

30 kwie 2007, 12:53

to widze,ze fajnie jest :-D ja jestem w anglii i chyba tu zostaniemy ...juz sie przyzwyczailam...w czerwcu pryjedzie moja mama i mam nadzieje,ze juz zostanie :-D

Awatar użytkownika
Izunia
Wodzu
Wodzu
Posty: 15798
Rejestracja: 07 mar 2007, 14:35

30 kwie 2007, 12:55

siunia, super że udalo mi się cie złapac na forum ;)

Kurcze wiesz mój mąż jak na razie jedzie tylko na miesiąc bo wziął z pracy miesiąc urlopu i jedzie ze znajomym bo potrzebował jedną osobę do pomocy...
A gdzie pracuje twój mąż..? jako kto?
Mój mąz jedzie w przyszły poniedziałek i jak się dokładnie dowiem gdzie to ci powiem ok...
A jaki jest tam klimat? I jacy ludzie...? Aha i jak z językiem?

Awatar użytkownika
siunia
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5366
Rejestracja: 07 mar 2007, 16:12

30 kwie 2007, 13:20

Kimat to zależy gdzie sie bedzie mieszkać, my akurat mieszkamy na samym południu, wiec klimat jak w Polsce , tylko że cały czas wieje :ico_oczko: ,ale ogolenie jest cieplutko
Jezyk to jezeli zna twoj moaz angielski to wszedzie sie dogada, a obowiazuje tu norweski oczywiscie
Ludzie są super bardzo mili i uprzejmi, czały czas sie usmiechaja, ale tak nawasem mowiąc to są troche zakreceni , ale za bardzo na polakow nie ma co tu liczyć, lepiej jak cos z norwegami sie dogadywac
Moj mąż pracuje w takiej duzej fabryce i jest tam mechanikiem (naprawia te duze maszyny) od stycznia dostał tu prace na stałe :-D
Jak bys jeszcze cos chciała wiedzieć to pytaj, poteram sie tu czesciej zagladac :ico_oczko:

[ Dodano: 2007-04-30 ]
Izunia, jak cos to wiesz na jakim watku mnie szukać , ja tu dawno nie zagladałam, bo juz nie wiem ile razy nic nowego nie bylo
Ale teraz moge tu czesciej zagladac
Dobrze że znalazłaś mnie na pobodkach :-)

[ Dodano: 2007-04-30 ]
w sumie nie chcę też gadać że wszyscy polacy są tu zli
Ale ostrzeć żeby nie liczyć za bardzo na ich pomoc, bo predzej norweg pomoże , są tez dobrzy polacy, oby sie wam tacy trafili :-)

Awatar użytkownika
Izunia
Wodzu
Wodzu
Posty: 15798
Rejestracja: 07 mar 2007, 14:35

30 kwie 2007, 13:31

siunia, oj szukałam cie szukałam :) no i cieszę się że znalazłam :ico_brawa_01:

A więc mój mąz angielski trochę zna bo robi teraz ogólniak dodatkowo więc musi się go uczyc...
A wiesz teraz jedzie na miesiąc ale powiedział że jak mu się tam spodoba to może i by się zdecydował kontynuowac pracę tam...
Ja oczywiści troszkę bym się bała rozpoczynac życie w nowym miejscu zdala od rodziny :ico_noniewiem: I z pewnościa strasznie bym tęskniła :ico_olaboga:
Ale na razie nie ma co odbiegac za daleko z przyszłośc puki co nie bedzie go miesiac a po drógie musiał by tam sobie pracy poszukac a z tym na pewno nie jest tak łatwo...ponieważ jest po zawodówce i jest elektronikiem i ma zezwolenie na elektrykę i tak jak pisałam ogólniak dopiero robi :ico_haha_02:

I jeszcze raaz dzięki że poświęcasz mi czas :ico_wstydzioch:

Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość