lucy23
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3386
Rejestracja: 07 mar 2007, 19:16

01 maja 2007, 11:12

izunia ale elektronik to bardzo dobry zawod i napewno bardziej mu sie przyda ten zawod,niz jakby tylko do ogolniaka poszedl...ja jestem po ogolniaku .przerwalam studia ,bo wyjechalam do uk i teraz nie mam zadnego zawodu i musze isc znowu do szkoly ;)ale super,ze chodzi...moj tez chodzil do wieczorowki ;) izunia ja jednak mam nadzieje,ze twoj maz znajdzie tam prace na stale,bo w polsce jak to moja mama mowi,,coraz gorzej,,...i wasze dzieci beda mialy lepszy start i w ogole...

Awatar użytkownika
Izunia
Wodzu
Wodzu
Posty: 15798
Rejestracja: 07 mar 2007, 14:35

01 maja 2007, 11:18

lucy23, wiesz niby mamy tu oboje prace jak na razie to wziął miesiąc urlopu ale nie ma tam nikogo kto by mugł mu coś znaleść jedzie z tym gościem ale on tam dojeżdza do pracy na takiej zasadzie że 4-5 tyg. tam skończy jakąś robotę (wykończenia) i na jakieś 3 tyg wraca do domu...

Ja osobiście chyba nawet i bym chciała żeby mąż tam znalazł pracę ( jak by miał okazję) i mnie i synka tam ściągnął jak miało by nam być lepiej to czemu nie.... Ale wiesz to wszystko nie jest takie proste... :ico_placzek:

siunia, a ile godzin dzienni pracuje twój mąż???

Awatar użytkownika
siunia
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5366
Rejestracja: 07 mar 2007, 16:12

01 maja 2007, 12:02

Izunia, , ogolniak tu dla twojego męża wogole sie nie przyda tak samo jak magister, bo musiał by wtedy nauczyć sie norweskiego, a tak to bardzo dobrze ze jest po zawodowce elektyrykiem, bo niech wezmie ze soba te papiery ze ma zawod taki, to bardzo łatwo tak mi sie wydaje by zanalaz tu prace, a jak byscie zamieszkali na stale to i ty bys szybko zanlalzła, uwierz mi wystarczy żeby twoj mąz tu znalalzł to by bylo super, a do polski mozecie latac samolotem w promocji nawet po 90zł w jedna stronę
Tu przynajmniej bezstresowo poscicie dziecko do szkoly, bo nie bedziesz sie martwila rozrubami, zadymami, itp, bo tu jest bardzo spokojnie
A moj mąż pracuje 7,5 godziny dziennie, i od poniedziału do piatku jak ma na rano to od 7 do 15 a jak ma na popołudnie to od poniedzialku do czwartku od 15 do 1 w nocy
Ostsnio tez pracuje w soboty, bo jest tu mechanikiem i pytaja sie czy nie mogl by przyjsc, a jezeli pracuje po godzinach pracy lu w dni gdzie sie nie pracuje to ma 100%wiecej na godzine, ale tak jest u mojego męża w fabryce, bo jak ktos robi u prywaciaza to tak nie ma
Powiem ci ze moj mąż tez jest elektrykiem ale po technikum, lepiej by bylo jak by byl po zawpdowce, bo wiecej by umiał

[ Dodano: 2007-05-01 ]
Izunia, zamieszkanie tu jest proste, wystarczy zeby twoj mąż sie załapał tu na dłużej
Trzymam kciuki żeby tak było
Uwierz mi jest tu naprawde bardzo fajnie , a do tego ładnie :ico_oczko:

Awatar użytkownika
Izunia
Wodzu
Wodzu
Posty: 15798
Rejestracja: 07 mar 2007, 14:35

01 maja 2007, 19:52

Ja cie kurcze coraz bardzie zaczynam nad tym myśleć a ty kochan tęskniłaś na początku????

A jak twój mąż zacząl tam pracę jak znalazl i jak doszlo do tego że wyjechał...?

Jeszcze razdziekuje ci za informacje i poświęcenie mi chwilki dziękuję ci bardzo :)

Awatar użytkownika
siunia
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5366
Rejestracja: 07 mar 2007, 16:12

01 maja 2007, 23:39

Moj mąz tu przyjezda od 2000roku, najpierw tak sezonowo, na pole robic, bo taki znajomy go wkrecil,potem mąz wkrecil mnie, a potem jak bylam w ciazy przeprowadzilismy sie juz na stale, tak troche na farta, bo nie wiedzielismy ze mężowi sie uda tu znalezc robote na zime, ale sie udało i to jaką, jestemy bardzo szczesliwi teraz
Wiesz ja tam tak nie teskonilam za rodzina, chociaz mam siostre blizniaczke za ktora najbardziej bylo mi teskno
Ale od kad mamy internet i gadamy przez skype z cała rodzną widzimy sie, rodzina czasem nas odwiedza, to my jedzimy na swieta do polski, i jakoś nie jest tak zle
Teraz najwazniejsza dla mnie rodzina to moj mąż i Milanek, aptzrymy aby dla dziecka ,a pewnie niedługo dla wiecej dzieci zapewnić dobre życie, a i sobie zaciszne i spokojne miejsce na starość :ico_oczko:

Awatar użytkownika
Izunia
Wodzu
Wodzu
Posty: 15798
Rejestracja: 07 mar 2007, 14:35

02 maja 2007, 09:00

siunia, no to na prawdę świetnie wam się ułożyło!!!!Tylko pozazdrościc kurcze :ico_brawa_01: może mój mąż też jakoś tam się wkręci fajnie by było... :ico_noniewiem: ale nie wiem czy będzie gdzies w ogóle wychodzil bo wiesz to pierwszy raz i będzie mieszkał u ludzi u których będzie pracowała w domu...

W poniedziałek o 19 wyjezdza :ico_placzek:

Awatar użytkownika
siunia
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5366
Rejestracja: 07 mar 2007, 16:12

02 maja 2007, 15:53

Izunia, to ja sie dowiesz to powiedz gdzie bedzie w Norge, w jakim miescie??
a zapraszam do nas na bloga to zobaczysz jak tu jest u nas, chociaz my na południu norwegi, to tam nie ma jeszcze fiordow

Awatar użytkownika
Izunia
Wodzu
Wodzu
Posty: 15798
Rejestracja: 07 mar 2007, 14:35

03 maja 2007, 10:45

siunia, a jakwygląda sprawa mieszkania? MACI WYNAJĘTE CZY PRZYZNALI WAM...?

Awatar użytkownika
siunia
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5366
Rejestracja: 07 mar 2007, 16:12

03 maja 2007, 21:59

Tu mieszkanie sie wynajmuje, tu nie przyznaja mieszkan
chybaz e tam u kogos pracujesz sezonowo
My np na wiosce za mieszkanie( za czynsz 3300Nok, + prąd i my np jeszcze +internet)
W maistach sa bardzo drogie mieszkania, w sumie zalezy jeszcze gdzie twój mąż bedzie?

Awatar użytkownika
Izunia
Wodzu
Wodzu
Posty: 15798
Rejestracja: 07 mar 2007, 14:35

04 maja 2007, 08:18

siunia, dzisiaj popołudniu się dowiemy bo nie pytaliśmy się :) ale dzisiaj zapytam i ci napisze z tym że bedzie mieszkał przez ten czas u rodziny u której bedzie robił to mieszkanie....

Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Ahrefs [Bot] i 1 gość