DELFINA
maniakogadacz
maniakogadacz
Posty: 373
Rejestracja: 07 mar 2007, 17:08

02 maja 2007, 16:24

Madziorka ta butelka antykolkowa jest dr brownsa, czy jakos tak :-D
Na poranione brodawki nie nalezy stosowac kapturkow, ani zastepowac karmien butla, bo wtedy one sie nie zachartuja i zawsze beda bolaec, trzeba wierzyc i smarowac wlasnym mlekiem, lub jets super krem aventu na popekane brodawki, da sie przezyc, ja przezylam trzy razy zapalenie piersi i tez dalam rade :ico_haha_01:
Madziorka a odciaganie pokarmu raz na jakis czas bo chcesz gdzies wyjsc bez dzidzi to jest norma, ja zrozumialam, ze oni polecaja wogole nie karmic piesia tylko butla mleko matki, a to juz jest dla mnie glupota!!!
Co do tych gnojkow to sama w strachu siedze i mysle co zrobic, boje sie!!!

[ Dodano: 2007-05-02, 16:36 ]
Madziorka a z kosmetykow polecam mydlo w kostce oilatum, plyn do kapieli oilatum, szampon simply bez koloryzantow i perfum, sudokream do pupy, lub raz na jakis czas bepanthen.

zapalka
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 11
Rejestracja: 01 maja 2007, 01:17

02 maja 2007, 16:37

pierwszy raz wklejam zdjecia wiec nie jestem pewna czy sie uda :ico_wstydzioch: tutaj zdjecie z 29 tyg. :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:

Dziekuje serdecznie za mile powitanie dziewczyny
[img=http://img120.imageshack.us/img120/7153/29tydzft8.th.jpg]

Jezeli proba bedzie udana dzis moj G zostanie sila zmuszony do wykonania kolejnych zdjec brzuszka :-D

[ Dodano: 2007-05-02, 16:50 ]
Co do karmienia piersia ja pracuje w biurze z dwoma angielkami, jedna z nich ma dwojke dzieci, druga jednego synka.One swoje pociechy wykarmily butla i mowia ze tak jest lepiej poniewaz jezeli zaczne karmic piersia moje piersiaki juz nigdy nie beda wygladaly tak jak wczesniej :ico_zly: :ico_zly: a co to ma do rzeczy jezeli mnie przede wszystkim zalezy na zdrowiu mojego maluszka, zeby byl silny i nie chorowal....poza tym mleko mamusi to najwspanialsza i najzdrowsza rzecz jaka matka moze dac swojemu malenstwu!!I nic tego nie zastapi :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:

[ Dodano: 2007-05-02, 16:58 ]
Ehhh, a teraz siedze i czytam na internecie o zaletach porodu w wodzie poniewaz na ostatnim spotkaniu moja midwife zaproponowala mi taki wlasnie porod.No i na przyszly tydzien musze juz nakreslic jej wstepny birth plan :ico_olaboga: czuje sie jakbym miala napisac wypracowanie.. :ico_szoking: :ico_szoking:

Awatar użytkownika
madziorka hihi
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6536
Rejestracja: 08 mar 2007, 18:23

02 maja 2007, 17:15

delfinka zgadza sie... butelka dr browna
i dobrze zrozumialas... polecaja odciagac pokarm do butelki ... zamiast karmic piersia... bo to takie staroswieckie.... :ico_puknij: :ico_puknij:

ale jak mozna karmic kiedy brodawki tak strasznie bola???? tak slyszalam od dziewczyn... czy wtedy nie lepiej sciagac??? ja tam myslalam... przeciez nie mozna sie katowac za wszelka cene...
tylko ze jak zacznie sie sciagac od poczatku to potem dzieciak juz nie bedzie umial ssac piersi... ... co do smarowania mlekiem i wietrrzenia to wiedzialam o tym... krem kupie jesli bede miala taki problem...
dzieki za polecenie kosmetykow... nie widzialam takich... moze one sa tylko w patece??? one nie maja zapachu??? :-D :-D :-D
i wg ciebie tyle kosmetykow ile napisalas wystarczy dla dzidzi???
bo ja tez wlasnie nie chce kupowac do kazdej czesci ciala i faszerowac od malego nadmiarem kosmetykow... hihi

zapalka ja jestem w tym samym tyg ale moja polozna na temat birth planu nic nie wspominala jeszcze... zawsze chcialam rodzic w wodzie... i tez chcialabym miec taka mozliwosc.. ale mysle ze na miejscu sie okaze... jaka pozycja i miejsce bedzie dla nas wygodne.. przeciez zawsze mozna przeniesc sie z wody na lozko co???
i pewnie w wodzie nie mozna stosowac niektorych znieczulen...

tutaj z tych lzejszych polecaja maske z gazem albo plastry na plecy z pradami... czy jakos tak...

[ Dodano: 2007-05-02, 17:19 ]
zapalka wlasnie ogladalam twoj brzuszek... super... ladnie wygladasz laska... hihi wydaje mi sie ze podobny do mojego... moze ciut wiekszy... sama nie wiem... hihi

lucy23
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3386
Rejestracja: 07 mar 2007, 19:16

02 maja 2007, 17:50

zapalka sliczny brzuszek i jak dla mnie to maly,jak u madziorki hihi...fajnie ,takie zgrabniutkie macie :ico_brawa_01: delfina wierzyc sie nie chce :ico_olaboga: boze,co za debile...strasznie wam wspolczuje,ale policja to chyba dobre rozwiazanie...madziorka oilatum w bootsie tez maja ,na dzieciecym...i ten krem na pekajace sutki aventu tez ;) w bootsie maja rozne kosmetyki dla dzieciaczkow ;) ja lubie tam chodzic i nawet tylko ogladac he he....u gory mamy dzial dla dzieci i jest wszystko,wozki,ciuszki,wanienki ,jedzonko ,kosmetyki :ico_brawa_01: i chodze tam zawsze jak jestemw centrum i po jakiejsc pierdulce kupuje...ja widzialam tez butelki antykolkowe z aventu...

[ Dodano: 2007-05-02, 17:51 ]
delfinka przesliczne z was dziewczyny :-D jak mayeczka bedzie taka ladna jak mamusia,to bedziecie mieli zajecie he he....adoratorow przeganiac :ico_haha_01:

Awatar użytkownika
martuchafrost
Profesor Tik-takologii
Profesor Tik-takologii
Posty: 1758
Rejestracja: 07 mar 2007, 18:50

02 maja 2007, 17:57

Delfina no co za gnoje!!!!! tak samo sie balam jak Ty tylko mnie okna powybijali i drzwi, ale Ty masz dziecuszko wiec podwojnie sie boisz, ja sie bałam o mój brzuszek
:ico_placzek:
zdjecia super jak zawsze !!!!!!! a mamusia jaka laska :ico_brawa_01:
Madziorkaa ponoc te maski z gazem nie sa taki skuteczne, u mnie tu wiekszosc ludzi mowi ze to nie dziala, ja tam nie wiem :ico_olaboga:
madziorka wklejaj zdjecia! ja mojego kochanego dzis poprosze to mi zrobi i Wam wkleje :ico_brawa_01:
Zapalka mysle ze mamy takie same brzuszki :ico_brawa_01: fajnie wygladasz a jak Ty fajnie wygladasz to znaczy ze ja tez :ico_smiechbig:

wlasnie wrociłam z miasta i oczywiscie co???? ja musze siedziec w domu inaczej cala kase na malucha wydam :ico_brawa_01:
no i stanęło na Franku, wiec bedzie Franio :ico_brawa_01:

[ Dodano: 2007-05-02, 18:00 ]
moj tato ma dzis imieniny a tak mi było przykro bo zawsze pamietam cala rodzina sie zjezdza i robilismy grila a mnie pierwszy rok tam nie ma :ico_placzek:
bardzo mi smutno bo strasznie za nimi tesknie :ico_placzek:

zapalka
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 11
Rejestracja: 01 maja 2007, 01:17

02 maja 2007, 18:19

Dziekuje kochane :ico_prezent:
martucha Ty sie nie zamartwiaj i nie smutaj bo maluszkowi bedzie smutno...Zadzwon do taty i powiedz ze wnusio zdrowo w brzuszku rosnie a napewno sie ucieszy :ico_brawa_01: Glowa do gory!! :ico_zdrowko:

[ Dodano: 2007-05-02, 18:28 ]
Madziorka mnie polozna powiedziala ze jezeli zdecyduje sie na porod w wodzie to nie mozna znieczulac mnie tzw:'pethidine'...i musze zaplacic 25 funciakow za taki wklad do basenu.Kazda rodzaca musi wykupic dla siebie nowy.Ja rozwazam porod w wodzie ale wiecie jak to jest, angielki mowia;keep your mind open' tak wiec nigdy nie wiadomo jak to sie wszsytko skonczy...i trzeba wszystkie mozliwosci brac pod uwage.. :ico_puknij: :ico_puknij:

Awatar użytkownika
Jasnie Pani :)
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2730
Rejestracja: 23 mar 2007, 12:53

02 maja 2007, 18:33

martucha bidulko, ja ten sam problem mialam w pierwszym roku po przyjezdzie do UK. wszystkie imprezki rodzinne mnie omijaly i mi strasznie przykro bylo, ze nie moge byc z nimi :ico_placzek:
Franio extra name :-D sie i podoba. Ja sobie przy berzmowaniu dalam Joanna Franciszka :-D
i nie podbudowywuj sie cudzymi zdjeciami tylko swoje wklejaj. Myslisz, ze jak Ilonki nie ma to ci sie upiecze. Wroci z pasem i zalegle ci sie dostanie :-D

delfina :ico_olaboga: :ico_olaboga: ty lepiej nic nie rob, bo jeszcze sie zemszcza. Ja juz po pierwszych agresywnych slowach z ich strony uciekalabym gdzie pieprz rosnie. Wiem, ze to nie jest rozwiazanie, ale sama kijem wisly nie zawrocisz... niestety... :ico_olaboga: ale zdjecia za to superasne wkleilas :ico_brawa_01:

zapalka, no niestety juz nic nie bedzie wygladalo tak jak wczesniej :ico_oczko: trzeba sie z tym pogodzic.... no chyba, ze sie jest Delfina, to po ciazy sie jest lasencja dalej :ico_oczko:

A na sama koncoweczke mam good news!!! MatB1 zdobyty, odtransportowany do pracy i w nastepny piatek dostane wyrownanie macierzynskiego :ico_brawa_01: 1000 funciaczkow :707: :509: :706: kupie sobie auteczko :-D Przy okazji zalatwilam jeszcze inna rzecz i jestem cala happy. W sobote wracam do Polandu

Awatar użytkownika
madziorka hihi
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6536
Rejestracja: 08 mar 2007, 18:23

02 maja 2007, 18:36

lucy ja rowniez widzialam antykolkowe z aventu... ale ponoc te dr browna sa najlepsze.... czy ktora z was moze to potwierdzic.. ja osobiscie zamierzam kupic laktator avent isis, bo slsyzalam duzo pozytywnych opini na jego temat... i reczny.. bo o elektrycznym myslalam ale laski mi odradzaly...
no i do tego by sie przydaly tez butelki aventu wiec juz zglupialam.... laktaro bedzie w komlecie z butelkami ale zwyjlymi wiec antykolkowe dokupie.. ale nie wiem juz ktore sa lepsze/....

martuchafrost ja o gazie slyszalam roznie.... chyba na kazda inaczej dziala.. to taki glupi jas wiec moze byc zabawnie... wlasnie ta kumpela majka miala miec gaz przy porodzie, ale zapomnialam zapytac ja o szczegoly... to wam napisze... hihi ale to tez kolejne zdanie kolejnej roadzacej i niekoniecznie musi sie sprawdzic w naszym przypadku

martucha nie smutaj sie!!!!! :ico_pocieszyciel:

dobra spadam bo znowu wybilo 3 godz przy kompie... masakra.. juz kark mi nawala na maxa hihi
tylko kilka watkow przelecialam na 9 miesiacach.. i na kazdym widze znajome osobki... jak wy to robicie???? przeciez to niemozliwe byc tu i wszedzie jednoczesnie...
ja jestem do tylu ze hoho a jak porbuje nadrobic to mijaja godziny a ja wciaz w tyle za wami....!!!!!!!!!!!!!!!! a buuuuuuuuuuu :ico_placzek:


ide zrobic ciasto na nalesniki... zaraz adas wroci i usmazy.. mniam mniam...

[ Dodano: 2007-05-02, 18:41 ]
Jasnie pani gratulacje wielkie!!!!!!!!!!!!!! teraz naciesz sie mezulkiem.... do woli bo jeszcze kilka dni ci zostalo !!!!

zapalka a co to znaczy to znieczulenie pethidine? bo ja nie kumata hihi

no a mialo mnie juz nie byc
wciagajace jestescie na maxa dziewczyny hihi

Awatar użytkownika
martuchafrost
Profesor Tik-takologii
Profesor Tik-takologii
Posty: 1758
Rejestracja: 07 mar 2007, 18:50

02 maja 2007, 19:39

dzieki dziewczyny jestescie naj!!!! :ico_brawa_01: !
Jasnie Pani brawo dla dzielnej kobietki :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_ciezarowka:

DELFINA
maniakogadacz
maniakogadacz
Posty: 373
Rejestracja: 07 mar 2007, 17:08

02 maja 2007, 20:46

Jasnie Pani :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: wielkie brawa, ze tez nie dalo rady inaczej, ale Matka Polka potrafi!!!
A kocurek mnie zasmucil, ale ugryzl Cie???
Madziorka az tak te popekane brodawki nie bola, dla mnie tez zel byl supoer!, bardziej sie sprawdzil niz smarowanie mlekiem :ico_noniewiem:
A te kosmetyki co napisalam sa rewelacyjne, Maya ma problematyczna skore wiec szukalam najbardziej delikatnych.
A do mycia pupy na poczatku polecam ciepla wode, plus waciki, osuszanie, kremik, chusteczki na poczatku moga podrazniac.
Zapalka brzusio slicznusi :ico_haha_01:
Martucha jak ja Cie kochana rozumiem :ico_haha_01: , ale z kazdego problemu jest wyjscie, jak ja tesknilam za mama to zaprosilam ja do Londynu :ico_haha_01: , moze Ty zapros tez rodzicow w najblizszym szasie.

[ Dodano: 2007-05-02, 20:59 ]
Madziorka a tak wogole to ssanie stymuluje do produkcji mleka, bez tego ciekawer jak dlugo im sie pokarm utrzymuje???
Niestety karmienie na poczatku jest trudne, ja nie chcialam karmic, maz mnie przekonal i nie zaluje, dalej karmie, ale jeszcze dwa miesiace bo chce tylko do roku, potem pokarm nie ma takiej wartosci.

Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 1 gość