gosia23/24
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 19
Rejestracja: 07 mar 2007, 22:17

wanienka-co do niej?

09 maja 2007, 10:33

Planuję zakup wanienki i wszystkich pozostałych rzeczy potrzebnych do kąpieli dzidziusia. No i pojawił się dylemat: jaki wkład do wanienki? Są takie z gąbki w różnych kształtach,ale czy są dobre skoro do mycia dziecka nie poleca się gąbek tylko myjki?(podobno łatwiej utrzymać w czystości). Widziałam też plastikowe wkłady na które kładzie się dziecko. Co jest najbardziej praktyczne? Czy poprostu zostać przy zwykłej tetrowej na dnie wanienki?

ladybird23
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5261
Rejestracja: 27 kwie 2007, 17:27

09 maja 2007, 12:11

Ja kupiłam sobie taki wkład gąbkowy, ale on nie ma służyć do mysia dziecka tylko do położenia go na nim zeby było wygodniej je myć, bo zazwyczaj takie gąbki mają kształt niemowlaka, moja siostra mi to poradziła, powiedziała, ze sie u niej super sprawdzał i miała ułatwiona kąpiel. Jeśli chodzi o gumowe maty (takie antypoślizgowe) to one raczej sie sprawdzą juz w normalnej wannie jak bobas już trochę podrośnie!
Moja mama twierdzi, ze jak my bylismy mali ( tzn ja i moje rodzeństwo ) to sie tylko tetry stosowało, się sie żyło ! ale pielucha słuzy tylko do tego zeby dziecko nie objeżdżało w wanience, a i tak musisz je całe trzymać na ręce co utrudnia mycie.

lucy23
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3386
Rejestracja: 07 mar 2007, 19:16

09 maja 2007, 12:14

musze poszukac takiej gabki,albo maty

ladybird23
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5261
Rejestracja: 27 kwie 2007, 17:27

09 maja 2007, 12:31

taką gąbke dostaniesz w kazdym sklepie z akcesoriami dla dzieci, bodajże sa w dwóch rozmiarach, większym i mniejszym, kosztują ok. 10-15 zł wiec znów nie taki majątek. Ale warto mieć kilka takich gąbek, bo słyszałam, ze tam lubią się zalęgiwac różne bakterie i niehigienicznie byłoby stosować jedną gabkę przez cały czas, ale to jest sprawa indywidualna.
Potem jak juz przestaje być uzyteczna dla dziecka, mozna ją wykorzystać do np. mycia samochodu- ponoć też rewelacyjnie sie sprawdza :-D

Awatar użytkownika
jagodka24
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 8382
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:05

09 maja 2007, 13:46

moja siostra wlasnie mi odradza ta gabke bo bardzo ciezko jest ja wysuszyc i smierdza wiec trzeb ja czesto wymieniac ja zdecyduje sie na mycie w rekach

Awatar użytkownika
GLIZDUNIA
Wodzu
Wodzu
Posty: 16362
Rejestracja: 09 mar 2007, 07:29

09 maja 2007, 13:52

ja kupie wanienke z fisher-pricea aquarium-ona ma naczepany taki jakby lezaczek i nie trzeba dzidzi trzymac,trzymanie mozna opanowac w 2dni..ale coz ze ja nie wiem jak bede sobie radzila po tej cesarce wiec taka "podtrzymujaca"pomoc jest milewidziana:)
jedyny minus to cena wanienki...ale chociaz zabawki do wody z kompletu wykorzystamy pozniej gdy odczepimy lezaczek:)

[ Dodano: 2007-05-09, 14:16 ]
http://cgi.ebay.co.uk/FISHER-PRICE-AQUA ... dZViewItem
to zdjatko przedstawia to o czy mowie

dorotaczekolada
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6769
Rejestracja: 11 mar 2007, 10:39

09 maja 2007, 15:20

ja mam zwykla wanne i tetrowka na dno :-D

lilo

09 maja 2007, 15:39

ladybird23 pisze:niehigienicznie byłoby stosować jedną gabkę przez cały czas

Przede wszystkim one się dość szybko drą, więc i tak trzeba je wymieniać :ico_oczko:

jagodka24 pisze:bardzo ciezko jest ja wysuszyc i smierdza

Ja ich używałam do ok. 8 mies. i nie było wogóle takiego problemu.

Reasumując - ja polecam. Wygoda, a po kąpieli trzeba po prostu wypłukać i np. polać wrzątkiem, dobrze wykręcić. Mi też się zdarzało taką gąbkę po prostu prać w pralce co jakiś czas :ico_oczko:

Awatar użytkownika
eve.ok
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5871
Rejestracja: 12 mar 2007, 19:20

09 maja 2007, 16:26

Zgadzam sie co do tego, ze te gąbki są niepraktyczne zupełnie i niehigieniczne. Ale nie ze względu na ich szybkie niszczenie się tylko na grzyby i bakterie, które pod wpływem wilgoci urządzają sobie w tak przyjemnym gąbczastym środowisku prawdziwą ucztę. Mi pediatra odradziła używania gąbki - zarówno jako podkładu jak i tej do mycia. Mozna kupić też te plastikowe, bądź z materiału leżaczki, ale ja sama kąpałam Małą od 2 tygodnia życia po prostu na pieluszce, żeby poślizgnięcia uniknąć. Tak było mi najwygodniej i najbezpieczniej.

lilo

09 maja 2007, 16:31

eve.ok pisze:Ale nie ze względu na ich szybkie niszczenie się tylko na grzyby i bakterie, które pod wpływem wilgoci urządzają sobie w tak przyjemnym gąbczastym środowisku prawdziwą ucztę

Ich szybkie niszczenie się to akurat jest w sumie zaleta a nie waga, bo trzeba wtedy gąbkę wymienić. Nie demonizowałabym tych gąbek tak, ja nie znam dziecka któremu by zaszkodziła kąpiel na gąbce :ico_oczko: Trzeba je po prostu umiejętnie stosować, pieluszkę też trzeba wyprać, wanienkę umyć, to samo można zrobić z gąbką.

eve.ok pisze:ja sama kąpałam Małą od 2 tygodnia życia po prostu na pieluszce

A do 2 tyg.???

Wróć do „Ciąża, czyli nasze 9 miesięcy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość