Awatar użytkownika
anza
Jestem najmądrzejszy na forum!
Jestem najmądrzejszy na forum!
Posty: 1559
Rejestracja: 09 mar 2007, 17:28

11 maja 2007, 14:05

gratulacje dla wszystkich świętujących :ico_brawa_01: :ico_prezent:

a ja jakoś się nie stresuję tylko raczej niecierpliwię - bo chciałabym JUŻ!!!
ale mam wrażenie, że bardziej się bałam na początku ciąży a teraz to chcę żeby się w końcu zaczęło...

mama_Dominika, nie stresuj się ja wiele razy słyszałam, że kolejne dzieci rodzi się o wiele lżej i szybciej i że to najczęściej pierworódki mają ciężkie porody

no tak :ico_olaboga: ........

[ Dodano: 2007-05-11, 14:10 ]
kasi.k a mnie się coś zdaje, że Zbora to urodziła 7 maja a nie 6tego... :ico_noniewiem:

Kasia3
Umiem skakać na skakance po całym forum
Umiem skakać na skakance po całym forum
Posty: 955
Rejestracja: 07 mar 2007, 16:37

11 maja 2007, 14:44

Ja właśnie z moją kuzynką rozmawiałam na ten temat i ona jest młodcza znacznie odemnie i ma 5 latka i 2 latka. Powiedziała mi coś bardzo ważnego słuchaj lekarza i pielęgniarek a będzie dobrze, a jak położą dzidzie na brzuniu to nawet nie czujesz jak cię zszywają. :ico_szoking:
Zlekka stracha daje ale i ciekawe, ona nawet nie poszla do szkoły rodzenia.
Wychodzi, że i ja nie idę, bo mężunio nie ma czasu i twierdzi że zawiele do porodu nie szykują, a jedynie dużo ględzenia i tyle. On ma za sobą to jest dobre dla nas bo wie jak oddychać i mnie uspokoić wrazie czego, juz raz musiał tak zrobić, wiecie to oddychanie bardzo pomaga.
Ale dzidiza mi dowala w pępuszek !!!!

Awatar użytkownika
martuunia1
Forumowy szkolniak!
Forumowy szkolniak!
Posty: 1151
Rejestracja: 18 mar 2007, 21:14

11 maja 2007, 14:47

Buziaki dla wszystkich swietujacych!!! :ico_tort: :ico_tort: :ico_tort:
Wiecie co dziewczyny ja sie nie boje porodu jak narazie.Moze sie to zmieni...Czasem mnie nadchodzi obawa zwiazana z tym ze nie wiem czego mam sie spodziewac i wtedy wmawiam sobie ze bede miala super porod, ktory bedzie trwal do 3 godzin i bedzie tylko troszke bolalo.Nie wiem moze potega podswiadomosci zadziala!!!! Ja chcialabym moze nie z przyjemnoscia ale ciekawosci obejrzec porod naturalny, bo cesarke juz widzialam. Nie wiecie czy mozna gdzies wypozyczyc plyte z porodu naturalnego z jakimis komentarzami??

Kasia3
Umiem skakać na skakance po całym forum
Umiem skakać na skakance po całym forum
Posty: 955
Rejestracja: 07 mar 2007, 16:37

11 maja 2007, 14:53

Nie wiem, ale j ato oglądam czasem program o tym jak sie rodzi dzidzie i potem wraca do domku i pierwsze 2 dni , albo przed porodem i porud i kończą na tym, wiec tam pokazują wiele i powiem ile kobiet tyle różnych porodów. :ico_oczko:

Awatar użytkownika
anza
Jestem najmądrzejszy na forum!
Jestem najmądrzejszy na forum!
Posty: 1559
Rejestracja: 09 mar 2007, 17:28

11 maja 2007, 15:00

ja jestem zadowolona ze szkoły rodzenia bo wiem czego się spodziewać w czasie porodu, jakich zabiegów i po co one są, wiem ile która faza porodu może trwać i co oznacza np 7 cm rozwarcia, znam szpital w którym będę rodzić bo wszystko obejzeliśmy, wiem co się będzie działo ze mną i z dzieckiem po porodzie i jakie będzie miało badania, wiem jak oddychać i dlaczego tak a nie inaczej, siedziałam na fotelu porodowym :-D i nie będzie to już dla mnie obcy sprzęt, no i trochę o karmieniu i pielęgnacji noworodka się dowiedziałam oraz o różnych formalnościach szpitalnych
w sumie nie uważam tego czasu za stracony chociaż na pewno wiele z tych informacji można znaleźć w czasopismach, książkach i internecie
ja polecam szkołę rodzenia :-)

Kasia3
Umiem skakać na skakance po całym forum
Umiem skakać na skakance po całym forum
Posty: 955
Rejestracja: 07 mar 2007, 16:37

11 maja 2007, 15:04

Ja bardzo bym chciała iść ale nie ma męza w domu więc jak no i 160$ kosztuje, a wy płacicie za tą przyjemność. u nas czeka się do 10 cm rozwarcja. :ico_szoking:
I masz 3 fazy, tak?
Może mi co nieco opisz bo jak ja nie będe mogła iśc to przynajmniej będe wiedzieć wiecej, wiem że u nas jak masz 3-4 cm rozwarcia to cię znieczulają. podobno do tego czasu tak bardzo nie boli??

Awatar użytkownika
martuunia1
Forumowy szkolniak!
Forumowy szkolniak!
Posty: 1151
Rejestracja: 18 mar 2007, 21:14

11 maja 2007, 15:18

My idziemy do szkoly rodzenia jakos w tym miesiacu.czekam tylko na telefon o d kobitki ktora prowdzi ta szkole.Ja dostalam sie do niej ze wzgledu na znajomosci i jest dosyc droga bo kosztuje 380zl a slyszalam ze sa tansze.Zobaczymy jak bedzie.Oddychac juz umiem bo nauczylam sie na emisji glosu oddychac przepona :-D !O fazach czytalam ale mimo wszytsko chce isc!!!

Awatar użytkownika
kasi.k
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2041
Rejestracja: 07 mar 2007, 14:59

11 maja 2007, 15:46

juz poprawione ze zbora :ico_sorki:
Ostatnio zmieniony 11 maja 2007, 16:49 przez kasi.k, łącznie zmieniany 2 razy.

Kasia3
Umiem skakać na skakance po całym forum
Umiem skakać na skakance po całym forum
Posty: 955
Rejestracja: 07 mar 2007, 16:37

11 maja 2007, 15:49

Dzięki wielkie Kasik :ico_oczko:
Duga ta lista !!

joanna1111
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3382
Rejestracja: 11 mar 2007, 21:49

11 maja 2007, 16:01

Super to zrobilas Kasia.Przynajmniej widac kto z kim i kiedy.Czad. :ico_buziaczki_big:

Wróć do „Ciąża, czyli nasze 9 miesięcy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Ahrefs [Bot] i 1 gość