Awatar użytkownika
Olek-Fasolek
Maniak forumowy
Maniak forumowy
Posty: 341
Rejestracja: 30 kwie 2007, 12:39

28 maja 2007, 16:49

Ja tam nie wiem czy spodziewam się już maleństwa czy nie (@nie ma jak dotąd) ale jak sobie pomyślę jak mogłabym nazwać szkraba to dla chłopca będzie Witold Andrzej -Witold po moim tacie a Andrzej po tacie mojego lubego, a dla dziewczynki Aniela, Emilia lub Aurelia. Strasznie mi się te imiona podobają :-D Wolałabym chlopca pod tym względem, bo zdecydowanie łatwiej mi podjąć jakąś decyzję :ico_brawa_01:

A co tych imion dla dziewczynek,to nei tylko w radomskim urzędzie muszą sie kończyć na -a. Tak jest w całej Polsce, bo w polskim języku musi być możliwość odróżnienia imienia męskiego od żeńskiego. Wyjątki robią tylko gdy jedno z rodziców jest obcokrajowcem...

Awatar użytkownika
Viola
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3773
Rejestracja: 12 maja 2007, 12:08

28 maja 2007, 17:13

[/b]Olek - fasolek ładne imionka i ...polskie :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:
życzę powodzenia i pozdrawiam :ico_buziaczki_big: :ico_buziaczki_big: :ico_buziaczki_big: :ico_buziaczki_big:

Awatar użytkownika
Myszka_
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3255
Rejestracja: 08 mar 2007, 15:25

28 maja 2007, 19:23

Olek-Fasolek pisze:A co tych imion dla dziewczynek,to nei tylko w radomskim urzędzie muszą sie kończyć na -a. Tak jest w całej Polsce, bo w polskim języku musi być możliwość odróżnienia imienia męskiego od żeńskiego. Wyjątki robią tylko gdy jedno z rodziców jest obcokrajowcem...

Co do tego to się kochana nie zgodzę, kiedyś był taki obowiązek, teraz już nie jest on tak rygorystycznie przestrzegany i prawa też się zmieniają, oczywiście dużo zależy od urzędnika, ale miejmy nadzieję, że tych "uprzejmych" będzie coraz mniej

[ Dodano: 2007-05-28, 19:25 ]
mi też podoba sie Imię Vanessa, koniecznie przez "V" i 2 "ss", moje kochanie się śmieje, że jak byśmy dali tak córce na imię to miała by inicjały jak Volkswagen VW :-D

Awatar użytkownika
Olek-Fasolek
Maniak forumowy
Maniak forumowy
Posty: 341
Rejestracja: 30 kwie 2007, 12:39

28 maja 2007, 22:16

Myszka_, kiedyś był taki obowiązek, teraz już nie jest on tak rygorystycznie przestrzegany i prawa też się zmieniają,

widocznie jestem nei na czasie :-) Kajam się i błagam o wybaczenie! :ico_sorki: :ico_haha_01:

Awatar użytkownika
bozena
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5208
Rejestracja: 07 mar 2007, 18:20

28 maja 2007, 22:17

słuchajcie ale rejestruje się dziecko w miejscu urodzenia a nie zamieszkania, więc szuakjcie szpitala w rejonie bardziej miłych urzedniczek :-D :-D :-D

Awatar użytkownika
Dominika_S
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 16
Rejestracja: 18 maja 2007, 14:17

28 maja 2007, 22:48

dziewczyny ale ja nie rozumiem jak mozna nie zarejestrowac dziecka???TO co moja mala bedzie sie nazywac Lea. I moge sie teraz w urzedzie zdziwic jak pojde ja zarejstrowac i one mi tam powiedza ze nie zarejstruja??? niech tylko sprobuja nie.Lea jest w polskim kalendarzu wiec mam nadzieje ze nie bede miala problemu.Pozdrawiam

lucy23
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3386
Rejestracja: 07 mar 2007, 19:16

28 maja 2007, 23:05

znajoma kilka lat temu rodzila i w szczecinie Vanesse przez ,,v,, zarejestrowali...madziu znam tez Arona (kolegi brat) tez ze szczecina,ale nie wiem czy w sz-nie byl rejestrowany,ale pewnie tak...i to dosc dawno,bo to juz duzy chlopak...ale nie wiem czy przez dwa ,,a,, :ico_noniewiem: a tak w ogole to jacys stuknieci ludzie w tych urzedach :ico_puknij: rozumiem jakbysmy dawaly jakies obrazliwe imiona,ale to sa normalne imiona ,znane na calym swiecie :ico_zly: ja lubie duzo imion,a szczegolnie dla dziewczynek ...julia,emilka ,amelia ,milenka-slodkie sa :-D

Awatar użytkownika
22540MONIKA
Wodzu
Wodzu
Posty: 11813
Rejestracja: 27 mar 2007, 21:45

29 maja 2007, 05:07

:-)
Hej witam wszystkich
Pozstanowiłam zajrzeć na ten temacik gdyż ostnio od kilku dni moja córa wymysla imię dla siostry choć jeszcze nie ma jest w planach i staraniach ale narazie na tym się kończy....
Wiem że jakby nam sie udało w końcu to imię dla chłopca mamy już od dawna...jeszcze zanim nasza Magda się urodziła niektórzy mówili że będzie syn miał mieć na imię Jakub...Kubuś nie wiem dlaczego ale podoba mi sie to imię a dla dziewczynki nie mamy
Pozdrawiam wszystkie mamusie te obecne i przyszłe
:ico_haha_02: :ico_buziaczki_big:

lucy23
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3386
Rejestracja: 07 mar 2007, 19:16

29 maja 2007, 11:08

22540MONIKA powodzenia w staraniach :-D :ico_ciezarowka:

Awatar użytkownika
Fintifluszka
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3623
Rejestracja: 16 mar 2007, 20:39

30 maja 2007, 09:42

my imię dla ewentualnej córci mamy-Inka, ale mamy problem z imieniem dla synka... dla córeczki ja wybrałam i mój mężczyzna się upiera, że teraz jego kolej, ale on wymyśla tak niedorzeczne imiona, że nie wiem sama które gorsze... przykłady: Samael, Demitriusz, Gerard, Jazon, Abdon... :ico_puknij:

Wróć do „Ciąża, czyli nasze 9 miesięcy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Ahrefs [Bot], Google [Bot], KylieTab i 1 gość