mal
Wodzu
Wodzu
Posty: 17507
Rejestracja: 06 mar 2007, 13:33

30 maja 2007, 16:06

lilo, moze np powiedziec ze prosze przyjsc na pare dni do pracy ,bo cos tam ,cos tam .. i w tym czasie moze dac wypowiedzenie :ico_oczko: tez taki perfidny czlek moze sie zdarzyc ,ale to juz jest czarny scenariusz :ico_oczko:

jesli jest zachowany odstep ..
Pracodawca ma obowiązek udzielić urlopu wychowawczego w terminie wskazanym przez pracownicę, po warunkiem, że wniosek o udzielenie urlopu został przez nią złożony, co najmniej na dwa tygodnie przed wskazanym terminem.


wiesz wszystko zalezy jakie sa uklady ,jaki rodzaj umowy ,jeden bedzie skrupulatny ,a drugiemu wystarczy ze tylko wspomnisz ze idziesz na urlop :ico_oczko:
i duzo tez zalezy od kadrowej :ico_oczko: ,bo szef moze byc nie teges a kadrowa to potrafi ladnie i na reke pracownika zalatwic ze serce szefa zmieknie i da urlop :ico_oczko:

lilo

30 maja 2007, 21:55

mal pisze:lilo, moze np powiedziec ze prosze przyjsc na pare dni do pracy ,bo cos tam ,cos tam .. i w tym czasie moze dac wypowiedzenie tez taki perfidny czlek moze sie zdarzyc ,ale to juz jest czarny scenariusz

Dlatego warto mieć dwa podania o urlop i na jednym od razu prosić o podpisanie, że wyraża zgodę :ico_oczko: Na każdego idiotę jest jakiś sposób - ja tak zrobiłam ze swoim :ico_oczko:

Ale to fakt, że najwięcej zależy po prostu od ludzi i oby jak najwięcej było tych normalnych!!!!!!!

mal
Wodzu
Wodzu
Posty: 17507
Rejestracja: 06 mar 2007, 13:33

30 maja 2007, 22:43

Na każdego idiotę jest jakiś sposób
ale tego w kodeksie pracy nie ma :-D

Awatar użytkownika
maja
maniakogadacz
maniakogadacz
Posty: 363
Rejestracja: 07 mar 2007, 22:26

31 maja 2007, 11:32

dawno tu nie zaglądałam i bardzo żałuję :ico_placzek: , znalazłam tu wiele rad i właśnie dzisiaj byłam w opiece społecznej. Okazało się że przysługuje mi płatny urlop wychowawczy :ico_szoking: i zasiłek rodzinny :ico_szoking: o czym wogóle wcześniej nie miałam pojęcia. Pech w tym, że jest lista zaśw. które muszę donieść, a więc rodzinnego za maj nie dostanę, a zasiłek wychowawczy tylko za czerwiec, lipiec i sierpień, bo w sierpniu musze przynieść dochody za 2006r a wtedy to już na Bank się nie łapiemy. Ale dobre i te parę groszy, choćby na zapas pampersów :-D . Mimo wszystko dziekuję że dzięki wam mnie oświeciło i udałam się do MOPS :-D

Awatar użytkownika
Kathrin
Mam Doktorat z forum!!!
Mam Doktorat z forum!!!
Posty: 1664
Rejestracja: 06 mar 2007, 22:46

31 maja 2007, 12:01

maja, no szkoda tylo że odrazu nie poszłąś do MOPS po urodzeniu maluszka

mal
Wodzu
Wodzu
Posty: 17507
Rejestracja: 06 mar 2007, 13:33

31 maja 2007, 14:37

maja, wlasnie szkoda :ico_noniewiem:
a moze jednak sie zalapiecie na nastepny rok zasilkowy

dorotaczekolada
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6769
Rejestracja: 11 mar 2007, 10:39

31 maja 2007, 18:32

a ja z innej beczki-co jesli mialam umowe o prace do daty porodu,potem zus placil maierzynskie i teraz nic?nalezy mi sie jakies wychowwcze?z mopsu?jakie zaswiadczenia potrzebuje?/ :ico_sorki: :ico_sorki:

dorotaczekolada
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6769
Rejestracja: 11 mar 2007, 10:39

31 maja 2007, 19:00

mama-emilki, ten rodzinny mam-48zl plus samotna matka 170zl.co to jest??i musze pracy szukac :ico_placzek:

Awatar użytkownika
maja
maniakogadacz
maniakogadacz
Posty: 363
Rejestracja: 07 mar 2007, 22:26

02 cze 2007, 08:04

raczej się nie łapiemy bo mąż , a za maj nie straciłam dużo, bo na url. wychowawczym jestem dopiero od 26 maja :-)

Dorotaczekolada a z urzędu zasiłek dla bezrobotnych? Przysługuje ci również :-) . U nas jest tylko pół roku ale wiem że w niektórych rejonach jest nawet na rok

dorotaczekolada
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6769
Rejestracja: 11 mar 2007, 10:39

02 cze 2007, 13:12

maja pisze:Dorotaczekolada a z urzędu zasiłek dla bezrobotnych? Przysługuje ci również . U nas jest tylko pół roku ale wiem że w niektórych rejonach jest nawet na rok
niby sie lapie ale ze jako pracowalma na 3/4 etetu to jeszcze musze miec zaswiadczenie ze zarabialma mimnimalna krajowa a moj byly pracodawca sie nie spieszy z jego wystawieniam :ico_zly:

Wróć do „Prawo, praca i polityka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości