Awatar użytkownika
qunick
Jestem najmądrzejszy na forum!
Jestem najmądrzejszy na forum!
Posty: 1507
Rejestracja: 07 mar 2007, 16:35

04 cze 2007, 15:59

HaRe, ja myślę że to prawda z tymi włosami bo przeciez wszystkie tak mamy - to co taki zbieg okoliczności?
Magdzinka, podoba mi się to obszycie - moze się zmuszę i tez tak obszyję
Lutówki podobnie te nasze dzieci się zachowują aż dziw! Nina tez robi mostek a jak jej do wanienki naleję więcej wody i położę na brzuszku to podkurcza nóżki i je prostuje pełzając że raz nawet nie zdążyłam jej złapać i puknęła główką w wanienkę ale lekko to nawet nie zauważyła - tak jakby chciała pływać!
Właśnie mi się uśpiła leżąc na Zuiz łóżku i wyglądając przez okno!
A na spacerkach jeśli akurat nie jest pora spania to też lubi się rozglądać - niedawno byłyśmy w lesie i ja -szalona matka - położyłam ją na folii z wózka i kocyku i zrobiłam zdjęcie:
Obrazek

Awatar użytkownika
Magdzinka
Zaczynamy gimnazjum!
Zaczynamy gimnazjum!
Posty: 1205
Rejestracja: 07 mar 2007, 20:19

04 cze 2007, 16:14

Lutówki a ja mam wręcz odwrotnie z tymi włosami - rosną jak szalone, nic nie wypadają i zrobiły się puszyste :ico_szoking: W ciąży rosły mi wolniej , pamietam, że jak poszłam do fryzjera w grudniu, to do porodu miałam fajną fryzurę, nie musiałam się martwić bo włosy same sie układały i nie były za długie i następny raz poszłam dopiero przed wielkanocą i od tego czasu mogłabym co 2 tygodnie podcinać , bo tak rosną, że juz po tygodniu nie widać efektu i grzywka wchodzi w oczy :ico_szoking: tragedia. A wcale nie odżywiam się jakoś wspaniale, np owoców wogóle nie jem ostatnio, a cały czas karmię piersią, biorę tylko prenatal ten co w ciąży.
Ale jeśli to prawda co pisze HaRe to może mi jeszcze się ten hormon nie uwolnił czy coś takiego i dopiero mnie czeka wypadanie włosów tych starych i tych na bieżąco a wtedy będę łysa????????? :ico_olaboga:

Awatar użytkownika
Iwona77
Już śmiało chodzę po forum!
Już śmiało chodzę po forum!
Posty: 611
Rejestracja: 07 mar 2007, 22:49

04 cze 2007, 16:52

Magdzinka, mi tez włosy ne wypadaja tylko rosna szybciej i jakies takie lepsze sa w ogole od ciazy.

Awatar użytkownika
karolas
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2031
Rejestracja: 08 mar 2007, 14:26

04 cze 2007, 20:39

MAGDZINKA,IWONA77 no to sie cieszcie ze macie szybki wzrost włosów, a nie chcecie mi troszke odstąpic??? ja naprawde mam taka marna kiteczkę, z dnia na dzień jest coraz gorzej, własnie dzis muszę umyc za chwilke głowę i juz sie boję bo jeszcze nie zaczęłam myć a dopiero zdjęłam gumke i juz ich tona jest na gumce buuuuuuu ryczeć mi sie chce na maksa-RATUNKU CO JA MAM ZROBIC ? :ico_placzek: witaminki biore te same co w ciazy-prenatal i nic
Magdzinka to zdolniacha z ciebie jak sama obszyłas małej pieluszke, ja do takich spraw to mam dwie lewe ręce, a moja babcia własnie taka tradycje chciała podtrzymac i ze obszyła prawnukowi to prawnuczce tez hi hi :)

Awatar użytkownika
qunick
Jestem najmądrzejszy na forum!
Jestem najmądrzejszy na forum!
Posty: 1507
Rejestracja: 07 mar 2007, 16:35

04 cze 2007, 20:58

karolas, ja co prawda jeszcze nie próbowalam ale koleżanka mi polaca h-pantoten - tylko trzeba sprawdzić czy karmiąc mozna go brać.
A w babyonline wyczytałam w kalendarzu rozwoju tydzień po tygodniu że dziecku może już pokarm nie wystarczac i stąd te nocne pobudki i że można spróbowac pozerzać dietę. ja mam z Nną iść na kontrolne badanie krwi i wtedy zapytam pediatrę

[ Dodano: 2007-06-04, 21:02 ]
http://hpantoten.pl/

Awatar użytkownika
asiam_26
Ja wiem wszystko o forum
Ja wiem wszystko o forum
Posty: 652
Rejestracja: 09 mar 2007, 16:29

05 cze 2007, 07:51

LutówkiNa problemy z włosami polecam Suboradin, ale trzeba stosować szampon i lotion ( wciera się go we włosy i zostawia) można też w ampułkach na wzmocnienie cebulek włosowych - kiedyś mi pomogło. Ja raczej takiego problemu nie mam ale wlosy mam brzydkie bo już dawno nie malowane ( ostatnio w 5 mcu ciąży). A teraz nie mam jak wyjść bo Łukasz sam nie zostanie a wszyscy pracują ( nawet w sobotę) :ico_placzek: :ico_placzek:
Kurcze dziś mam normalnie jakiegoś doła. Idę na 16 z Łukaszm na USG bioderek - mam nadzieję, że chociaż tu będzie OK. Niestety lekki katarek wrócił ( mam dość tego cholernego gronkowca :ico_zly: )
qunickMi p. doktor powiedziala że nocne budzenia wcale nie muszą znaczyć, że mały się nie może najeść cycem - ale że akurat ma taki okres że potrzebuje więcej albo że chce mu się poprostu pić. Może tak wlaśnie jest bo Ł. budzi się gdzieś tak po 2 w nocy i normalnie z 5 razy pociągnie i zasypia :ico_oczko:

Awatar użytkownika
karolas
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2031
Rejestracja: 08 mar 2007, 14:26

05 cze 2007, 08:53

ASIAM_26 wiesz co Amelka tez cos mi sie przebudza w nocy od około tygodnia i np. jak sie przebudzi ok.1.00 a wiem ze raczej nie powinna byc juz głodna bo jadla o 23np. to jej tylko włozę smoczka i zasypia dalej i spi nieraz az do 5.00 czyli swiadczy to o tym ze napewno nie była głodna skoro potrafi przespac tyle godzinek bez amku, a jesli mimo tego oszukańca w postaci smoczka dalej mi sie kreci i po godzinie znow to jednak jej dam pierś i faktycznie wyciągnie cała. Takze moze zobacz jak Łukaszek tylko pare łyczkow ci pociągnie to moze nie jest tez głodny i da sie go oszukac smokiem hi hi ;)
Co do gronkowca to ja zasegurowałam naszej pediatrze czy nie trzebaby zrobić Amelce wymaz z noska na tego paskuda ale ona twierdzi ze nie bo jest chowana w warunkach domowych hhhhmmmm ale nie zrozumiałam o co chodziło a ty nie weisz? moze o to ze nie przebywa z osobami od których mogłaby go nabyć no nie mam pojęcia własnie i mowiła mi ze ten wymaz jest bez sensu bo za kazdym razem iine bakterie moga wyjsc. no tak ale ona tez wciaz ma katarek,zgubi go na jakiś czas poczym ma spowrotem i tak w kółko z tą fridą latam-i co tak do jakiego wieku hahahhahha, o nie juz mam tego dosc!!!!
Teraz nie ma katarku od dosłownie 3 dni moze, ale i tak chrumka sobie jak prosiaczek ale nic jej nie wychodzi z noska i nic nie sciągam mimo wczesniejszego oczyszczenia sterimarem
QUNICK dzieki za rady co do włosow, tonacy to tratwy musi sie łapac a ja własnie tonę w moich powypadanych włosach które leza na podłodze :ico_placzek: :ico_olaboga:

Awatar użytkownika
ML
Seryjna gaduła
Seryjna gaduła
Posty: 481
Rejestracja: 12 mar 2007, 09:16

05 cze 2007, 09:09

Magdzinka - no miałam wrócić do pracy 25 czerwca, ale niestety żłobki w okolicy sa albo przepełnione albo nieczynne. Tobiasz zapisany jest od sierpnia, więc ja będę musiała wziąc jeszcze w lipcu urlop. Potem cały sierpień ma urlop mój mąż, więc Tobiaszek tak naprawdę może iść do żłobka nawet we wrześniu - ale poślemy go w sierpniu żeby się przyzwyczaił. Wiesz co ja się też na początku obawiałam, ale prawie wszystkie dzieci moich znajomych tam chodzą i jest ok. jest tam opieka lekarza, pielęgniarki, dzieci mają gimnastykę, zabawy itp.

lutówki - mi też wypadają włosy garściami, normalnie tragedia.....
A tak pozatym to Tobiś ma anginę i znowu zapalenie ucha. Wczoraj byliśmy z nim wieczorem u lekarza, bo dziwnie się zachowywał przez cały dzień - tzn. wyginal się do tyłu, mało jadł, nie chciał spać - a jak spał to tylko przytulony do mnie, a w łóżeczku był krzyk. Od razu został zważony - waży 7200g. No i niestety znowu antybiotyk, krople do uszu, jakieś płyny do picia. Lekarka powiedziała, że teraz panuje jakiś wirus i wszyscy mają taką wredną anginę. A on mógł się zarazić nawet na spacerze jak jakieś dziecko do niego podeszło. POwiedziała, że mamy ograniczyć dziecku kontakt z innymi dziećmi, najlepiej wogóle nie jeżdzić z nim do supermarketów (siedlisko bakterii).


A dzisjaj znowu mam jazdy...

Awatar użytkownika
karolas
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2031
Rejestracja: 08 mar 2007, 14:26

05 cze 2007, 10:55

ML oojjjeejj biedaczek zyczę Tobisiowi szybkiego powrotu do zdrówka :ico_buziaczki_big: :ico_buziaczki_big: :ico_buziaczki_big: :ico_buziaczki_big:
ja kiedyś rozwazałam posłanie Kacperka do żłobka ale ze sporo chorował od małego nie było mowy, nie wiem czy i w waszym przypadku to bedzie dobry pomysł no a nie kazdego stac na opiekunke oczywiście. Ja przez to ze nas nie było stac na opiekunke poszłam do pracy dopiero jak Kacperek miał 2 latka.

Awatar użytkownika
MamciaKochana
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2042
Rejestracja: 08 mar 2007, 00:02

05 cze 2007, 11:04

hej lutowki
wlosy no okropnie wlosy mi wypadaja ale tp juz od dawna od ciazy i od farbowania a teraz to juz wogole masakra, szczotka po czterech dniach jest tak pelna wlosow ze nie ma czym czesac wogole sa zniszczone ale co zrobic co zrobic, moze sie popytam o te ampulki w aptece

dzis sie zmusze i powklejam zalegle zdjatka bo mam kilka co ponad miesiac maja a jeszcze jakos nie przysiadlam do kompa zeby je wkleíc... :ico_wstydzioch:

kochane pomozcie chcemy przyjechac do polski mamy dwa terminy jeden to po julci chrzcinach czyli po 17 czerwca a drugi to koniec lipca, ale niemozemy nigdzie znalezc spanka, moja rodzina odpada bo nierozmawiam niestety z moim ojcem wiec nawet sie niepytam bo niechcemy, ale myslalam cos jak domek letniskowy w okolicach morza i trojmaista, znacie moze jakies miejsce???

Wróć do „Noworodki i niemowlęta”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość